Guns, Gore and Cannoli apžvalga

Ginklai, kraujas ir Kanolis – belgų studijos sukurtas žaidimas apie mafijozų smogiko nuotykį Sicilijos įkvėptame tarpukario laikotarpyje. GGC(taip trumpinsiu pavadinimą šioje apžvalgoje, nes po trečiojo karto pilnas pavadinimas ims pykinti) tapo savotišku siurprizu ryškių spalvų ir kvailų temų persotintoje Europos indie scenoje. Žaidimas klasikinis ir tuo pačiu klasiškas – trijų valandų trukmės skerdynės su klasikiniu trigubos išdavystės scenarijumi, „Krikštatėvio“ įkvėptais veikėjais, frazėmis bei… zombiais.

Mechaniškai GGC yra platforminė šaudyklė – tai reiškia, kad nuo pradžios iki pat pabaigos žaidimas reikalauja miklių pirštų, kad pagrindinis veikėjas – Vinis Kanolis – išvengtų artimų ir tolimų priešų atakų bei greitos akies ginklo gaidukui nuspausti. Man asmeniškai žaidimas priminė seną gerą „Dangerous Dave in the Haunted Mansion“ kurį pliekiau mokyklos kompiuteriuose prieš dvidešimt metų.

Murder on the stripclub dancefloor

Kaip ir užsiminiau, „Guns, Gore and Cannoli“ pasakoja trumpą, tačiau įsimintiną epizodą iš mafijos smogiko Vinnie Cannoli (Vinis Kanolis) gyvenimo. Mafijos krikštatėvis pasiunčia Vinį laivu į miestą pretenzingu pavadinimu – Thugtown. Ten Vinis turi surasti dingusi mafijos sėbrą. Laivui prisišvartavus uoste per vidinį radiją Vinį pasiekia įtartini garsai iš kapitono kabinos ir čia nuotykis prasideda, nes jau po kelių minučių paaiškės, kad laivą užpuolė zombiai, nūnai karaliaujantys Thugtown mieste.

Istorijos arka plėtojama keliais etapais, tarpus užpildant riebia ir kraujinga zombių skerdimo atmosfera. Ją nupasakoti galima dviem sakiniais, tad nenorėdamas atskleisti esminių vingių, pažymėsiu, kad po kautynių su atsitiktiniais zombiais, vietiniais mafijoziais, kelių išdavysčių ir prasibrovimo pro Pirmojo Pasaulinio karo tranšėjas, Vinis atskleidžia miesto suzombėjimo priežastį ir ant balto dirižablio nuskrenda į saulėlydžiu žydintį horizontą.

Abandon ship, NOW!

Nepaisant šabloniškos struktūros GGC yra nesveikai linksma trijų valandų patirtis, kurią galima įveikti keliais režimais – solo, arba dalinantis ekraną su draugu. Žaidėjas į žaidimą įvedamas nuosekliai, palaipsniui supažindinamas su naujais priešais ir randamais ginklais. Tokio tipo žaidimų pagrindinis dopamino fabriko variklis – šūvio garsas ir jį sekantis viršutinės kūno dalies minkštųjų audinių išsitaškymas. Kaip „Dangerous Dave“ linksmino į faršo krūvelę pavirstantys priešai, taip čia pasitenkinimą atliktu veiksmu lemia ganėtinai plataus ginklų arsenalo panaudojimo epizodai.

Kai kurie lygiai reikalauja rimtesnių platformingo sugėbėjimų

Ginklai žaidime – iš tarpukario, tad be pistoleto, galingo revolverio, ‘shotguno’ čia galima taškytis ir Tommy Gun, liepsnosvaidžiu, raketsvaidžiu ir net kaulus lydančiu elektriniu ginklu. Taip pat Vinis ganėtinai efektyviai gali naudotinis granatomis ir Molotovo kokteiliais bei išnaudoti aplinkos objektus – sprogstančias bačkas (kaip gi be jų) bei automobilius. Šaudymo kampo kontrolės žaidime nėra, tad Vinis negali šaudyti kampu – taip galbūt supaprastindamas žaidimą, tačiau leidžiantis jį žaisti paprasta kontrolerio konfigūracija. Įmantresnius šūvius galima atlikti pritūpus ar pašokus ore – tuomet kai taikiniai, o tiksliau jų galvos, yra šiek tiek kitame lygyje (balkone, apkasuose ir kt.). Žaidimas palaiko įvairias valdymo schemas, tad geriausia žaisti su žaidimo padu (gamepad).

Žaidimas dvimatis – visos aplinkos ir veikėjai piešti ir animuoti talentingų Claeys brolių. Specialieji efektai galbūt šiek tiek ir iškrenta iš konteksto, nes įneša stilistiškai besikertantį blur efektą, tačiau bendras vaizdas puikus, o techninis įgyvendinimas taip pat aukšto lygio – viso žaidimo metu išlindo tik viena visą griaunanti klaida, kai Vinis po pikto mafijozo šūvio išskrido per langą į žaidimo pradžią.

Apibendrinti galima paprastai – Vinis kala į klyną. Laikas su „Guns, Gore and Cannoli“ buvo geriausios trys valandos kurias praleidau savaitgalį. Žaidimas kainuoja 9.99 EUR Steam platformoje. Kūrėjai Crazy Monkey Studios planuoja jį išleisti ir dabartinės kartos konsolėms bei WiiU.

p.s. Na, o Cannoli yra toks Sicilietiškas desertas – vamzdelis įdarytas rikota sūrio kremu. Juo vaišinasi Vinis, kai nori atstatyti savo gyvybių stulpelį.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *