Gravity Rush | Upskirt Extravaganza

Atrodytų žaidimas kurtas, kad išsukti naujas PS Vita galimybes, o viskas ką jis padaro, tai sugrąžina džiaugsmą. Tą džiaugsmą, apie kurį ne kartą kalbėjom. Tuos dalykus, kurie neturėtų džiuginti, nes iš esmės jie yra „neteisingi“. Žinoma, kaip ir priklauso AAA nešiojamos konsolės žaidimui, dalis trūkumų yra užmaskuoti dailia grafika, ar po herojės sijonu įsitaisiusios kameros šėlionėmis. Bet tai irgi, savotiškai džiugina.

Norint sukišti apžvalgą į kelis sakinius, manau pakaktų pasakyti, kad mes turime naują super heroję. Naują ne vardo, ar visatos prasme, o naują iš esmės. Protagonistė Kat nėra tipiška, nors ir vilki triko. Jos nesulyginsi su jokiu kitu super herojumi, nes greta Kat super galių yra ir super mergaitiška širdutė. Taip, ji atsikanda obuolio ir nubunda nežinomame pasaulyje. Taip, ją kamuoja nuvalkiota amnezija, bet jūs tik pažvelkite kaip ji stengiasi atrasti save iš naujo! Jau po kelių žaidimo minučių praeitis jai tampa nebeįdomi, nes Kat kur kas įdomesnis vietinių žmonių gyvenimas. Ji nori jiems padėti! Ne todėl, kad turi super galių, o todėl, kad turi nepaprastai stiprų, paauglišką troškimą visiems patikti. Kat jautriai reaguoja į žmonių netektis, dar jautriau į pastabas apie savo figūrą, šukuoseną ar akmens širdį. Taip ją kaltina ir tuo, nes be jos mieste šėlioja dar keli „didvyriai“. Nežinau kokio pobūdžio magija panaudota siekiant išvynioti banalų siužetą, bet jis apraizgo ir įtraukia. Iš pažiūros eilinė istorija apie mergaitę, virsta mini novelių rinkiniu, kurių kiekviena pagardinta komedijos, mistikos ar detektyvo prieskoniu. Tai, kaip ir dauguma kitų žaidimo savybių, čia pateikta kaip kompensaciniai mechanizmai valdymui ir kautynėms, kurios kartais tikrai išveda iš pusiausvyros.

Intriguojanti pradžia užduoda labai mistinį toną, kuris vėliau nepastebimai išsivadėja

Sveiki atvykę į skrajojantį Heksvilio miestą. Tai miestas ir žaidimo visata, kuriame susiduria manga ir klasikinių vakarietiškų komiksų elementai. Miestas kurio stogai šiltai primena Karlsoną, transportas vakarietišką steampunk, o visą tai niokojantys monstrai — Hayao Miyazaki kūrybai būdingus šliužus. Kalbant apie pastaruosius — būtina pridurti, kad šis trend‘as ima atsibosti, bet matomai jis yra labai palankus kūrėjams. Juodi, beformiai, bedvasiai ir sąmonės neturintys smalos gurvuoliai nėra joks organinis priešas, kuris rastų užtarėjų. Jų spardymas nėra smurto propagavimas, tačiau tuo pat metu formos neturėjimas suteikia galimybę turėti jas visas. Nakties tamsumo glitėsiai primena tai aštuonkojus, tai žmones, tai slibinus. Čia jie žinomi Nevi vardu.

Siužetas perteikiamas interaktyvių komiksų pagalba. Tokius mielai skaityčiau ir be žaidimo!

Nevi reguliariai įveikia matmenis jungiančius portalus ir atakuoja Heksvilį, tai šen, tai ten atplėšdami gabalą miesto ir nusitempdami jį nebūtin. Ant atsiveriančių prarajų krašto būriuojasi vis daugiau žmonių kurie kreipia akis į dangų ir meldžia artimųjų sugrįžimo. Tačiau staiga jų gyvenime atsiranda Kat, simpatiška, sukubiškų bruožų ir ypač jautraus charakterio mergaičiukė turinti super galią.

Toli galia — gravitacijos laukų keitimas. Kat paprasčiausiai gali pažvelgti į sieną ir nutarti, kad dabar ji, o ne žemė generuos trauką, ir visas pasaulis apsiverčia. Tiesa jos galios veikia tik ją pačią ir visiškai šalia jos esančius objektus ar žmones, tad žvelgiant iš šalies, ji paprasčiausiai skraido kaip supermenas, ar vaikščioja sienomis kaip žmogus voras. Nors ne… Valdymo ypatybės paverčia Kat išskirtine. Ji lyg supermenas, su visiškai neveikiančiu vestibiuliariniu aparatu.

Komentarai

2 komentarai
  1. Epikus 2012/06/29 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *