Geimerio geno sužadinimas moteryje | Puzzle Quest

Tikriausiai nemaža dalis vyriškos lyties atstovų pritartų, kad tik nedidelė dalis moteriškosios lyties atstovių turi pozityvų požiūrį į video žaidimus. Aišku, tik maža dalis tos nedidelės dalies turi „geimerio geno“ užuomazgų ir vertina daugiau žanrų nei galvosūkių, nuotykių ar kortų žaidimus. Praktika ir atlikti moksliniai tyrimai (nuorodos į kuriuos neduosiu, bet neabejoju, kad tokie tyrimai buvo atlikti) rodo, kad  merginos perėjimas į žmonos statusą nužudo geimerio geną, jei tik pas pastarąją toks egzistuoja. Naujame gyvenimo etape moteris nelinkusi naudotis virtualiais simuliatoriais, bekompromisiškai griebdama realų gyvenimą (RL for our MMO friends) ir žaisdama jo siūlomas strategijas, rpg ir fps. Moters net negąsdina tai, kad, priešingai nei virtualioje oloje, į kurią vis dažniau eina slėptis jos vyras, realiame gyvenime turi tik vieną gyvybę, nėra „continue?“, o sveikatos ir nervų(mana:)) stulpelis neatsistato kaip kokioje modernioje šaudyklėje.

Kartais moterims patinka žaisti – paprastus casual žaidimukus – su galvosūkių elementais, nuotykinius, kur reikia krapštytis, galvoti ir spėlioti, kortų žaidimus ir pan., nes tai neįpareigoja. Iš čia ir yra esminis lyčių skirtumas – moterys, priešingai nei vyrai,  reikalauja įsipareigojimų, atsakomybės kiekviename neromantizo realybės grind’o aspekte. Stiprioji lytis gi, priešingai nei estrogeno gamintojos, į tokias konkurencingas pramogas kaip žaidimus žiūri labai atsakingai ir rimtai, be jokio lengvabūdiškumo. Tokioje situacijoje ir kyla aksominiai konfliktai bei skonių kova. Kaip priversti merginą ar žmoną pasijungti į Gears of War, ar bent jau Lego Star Wars co-op? Kokiu būdu atšildyti jos jausmus MMO žaidimams, kad šeimyninė idilė persikeltų, pavyzdžiui, į spalvingąjį Azeroth’ą?

pq2
Bejewelled with a taste of death and blood

Gerai.

Gerai, kad yra žanrų krizė. Kad yra kūrėjų krizė, ir tos krizės gimdomi ne visada originalūs ir ne visada logiški hibridai. Gerai, kad visoje toje krūvoje parduotuves pasiekusių ar studijose numarintų „šedevrų“ yra vienas procentas genijaus. Vienas procentas aukso, kuriuo galima bandyti užkariauti moters širdį. „Puzzle Quest“ yra to genijaus apraiška, auksas, ir, mano kuklia nuomone, priemonė supažindinti namų amazonę su naujais žanrais bei pabandyti pažadinti tą „geimerio geną“.

„Puzzle Quest“ – jau trečius metus gyvuojantis žaidimas. Originaliame pavidale jis pasirodė rankinukams – PSP bei Nintendo DS. Netikėta žaidimo sėkmė jau po pusės metų forsavo XBOX, Playstation 3 bei PC versijų leidimus. Apdovanotas ne vienu prizu, „Puzzle Quest“ yra monumentalus hibridinio(žanrine prasme) žaidimo pavyzdys. Jame derinami galvosūkių bei rpg žanrai, paskaninti strategijos prieskoniais.

pq3
Kvestai, patirtis, burtai, skill’sai RPG FTW!!!!

„Puzzle Quest“ stebina tuo, kaip paprastas žaidimas Bejeweled, aplipdytas RPG elementais, gali praturtinti ir išplėsti elementarią „sujung vienodos spalvos rutuliukus“ žaidimo koncepciją. Laukinei moteriai tai gali būti pirmas susidūrimas su magija, lygio kėlimu, loot’u ir combat’u – tais elementais, kurie sudaro šiuolaikinių MMO pagrindus, ir savo aplinkoje yra tiesiog nepriimtini. Tačiau čia gi tas pats „Bejeweled“, tik kiečiau, daugiau ir įdomiau. Su prasme, iššūkiu ir pabaiga, apvainikuota triumfo žygiu. Dar labiau – čia netgi yra namų ruošos ir garderobo derinimo elementų – per šarvų, ginklų parinkimą ir citadelės tobulinimą. Moterie, tai ultimatyvus žaidimas tau. Tai vartai į tikrų žaidimų pasaulį!

Ir čia aš stabtelsiu. Kol mano amazonė nepaėmė į rankas pultelio, nesusigalvojo kokio mažybinio veikėjos vardo ir nepasirinko klasės. Kol dekoratyvinė anime grafika neužpildė ekrano ir neįvyko pirmasis mūšis su treniruočių taikiniu, aš turiu išjungti euforijos bullshit’o generatorių.

Mano itin aktyviai veikiantis „geimerio genas“ verčia mane tikėti, kad „Puzzle Quest“ gali kažką pakeisti. Kad tie milijonai „Puzzle Quest“ žaidėjų pasaulyje yra nenuginčijamas įrodymas, kad RPG gali būti fun for everyone, net ir supermama.lt forumo dalyvių kontingentui.

Ir tik tada, kai grakšti amazonė griebs jauką ir juo susižavės, aš jau būsiu jai paruošęs epinių proporcijų nuotykį. Milijonų arklio jėgų nuotykį. Milijonų vestuvių ir milijonų mirčių vertą nuotykį. Didžiausią viso pasaulio NUOTYKĮ.

ŽPat.

P.S. beje, šiuo metu XBOX Live GOLD nariams, pilna „Puzzle Quest“ versija tik 400 MS taškų (apie 17 LTL)

Komentarai

19 komentarai/-as/-ų
 1. Flasko 2009/09/10 Atsakyti
 2. artojas 2009/09/10 Atsakyti
 3. ZZ1 2009/09/10 Atsakyti
 4. Zpat 2009/09/11 Atsakyti
 5. Artojas 2009/09/11 Atsakyti
 6. shiny 2009/09/11 Atsakyti
 7. ZZ1 2009/09/11 Atsakyti
 8. Originalas 2009/09/11 Atsakyti
 9. Artojas 2009/09/11 Atsakyti
 10. Artojas 2009/09/11 Atsakyti
 11. Originalas 2009/09/11 Atsakyti
 12. artojas 2009/09/11 Atsakyti
 13. Originalas 2009/09/11 Atsakyti
 14. Originalas 2009/09/11 Atsakyti
 15. ZZ1 2009/09/11 Atsakyti
 16. Original 2009/09/12 Atsakyti
 17. Flasko 2009/09/12 Atsakyti
 18. shiny 2009/09/15 Atsakyti
 19. Nicks 2009/10/01 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *