Gegužę bus pagerbti geriausi Lietuvos žaidimų kūrėjai

Šių metų gegužės 14-ąją dieną Kauno Rotušėje įvyks antrasis Lietuvos žaidimų industrijos apdovanojimų renginys LT Game Awards 2016. Renginį organizuojanti Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA) apdovanos išskirtinius Lietuvoje sukurtus žaidimus. LT Game Awards 2016 yra visiškai atvira iniciatyva, tad kiekvienas kūrėjas gali nominuoti savo darbus ir varžytis dėl prizo vienoje iš kategorijų.

LŽKA jau paskelbė šaukimą žaidimų kūrėjams teikti savo darbus, ar nominuoti savo kolegas. Šiemet dėl apdovanojimų bus varžomasi 6 nominacijose, tad bus vertinami ne tik žaidimai, bet ir siužetai, meninis stilius ar garso takelis. Geriausius darbus išrinks ir renginio metu paskelbs mišri, žaidėjų, kūrėjų, verslininkų ir žurnalistų komisija.

game awards

2015-ųjų nugalėtojai maudosi tarptautinės šlovės spinduliuose

Pirmieji LT Game Awards apdovanojimai buvo organizuoti prieš metus, o metų žaidimo titulą pelno „Nordcurrent“ studijoje sukurtas žaidimas „Cooking Fever“. Tai ryškus ir nuotaikingas laiko vadybos žaidimas, siūlantis žaidėjams kurti savo restoranų imperiją. Pernai pasirodęs „Cooking Fever“ žaidimas jau turi dešimtis milijonų žaidėjų visame pasaulyje, o apie jo sėkmę kalbame ne tik Lietuvoje. Apie fenomenalią žaidimo sėkmę, bet ką tik pasirašytą partnerystės sutartį su Barselonos futbolo klubu, jau rašė ir prestižiniai leidiniai „Forbes“ ar „Venture Beat“.  

„Nepaisant to, kad Lietuvos žaidimų industrija yra sąlyginai jauna, mes tikrai turime kuo didžiuotis. Net keletas pernai apdovanojimuose triumfavusių žaidimų sulaukė pasaulinės šlovės, esu tikras, panaši sėkmė laukia ir kai kurių 2015–aisiais išleistų žaidimų“ — situaciją komentuoja LŽKA pirmininkas Gediminas Tarasevičius. Gediminas pabrėžė, kad šiemet Lietuva pasiekė naują GameJam rekordą, kai žaidimų kūrimo festivalyje sudalyvavo per 600 kūrėjų. Pagal kūrėjų skaičių tūkstančiui gyventojų, Lietuva nusileido tik suomiams. Ir tai ne vienintelis pernai metų siurprizas — moksleivio sukurtas žaidimas „Garbage Day“ sulaukė fenomenalios sėkmės „Steam Greenlight“ platformoje, anonsuoti pirmieji „XBOX Live ID“ projektai, į Vilnių atsikėlusi baltarusių studija „JetCat Games“ sulaukė rizikos kapitalo fondų investicijų.

Apdovanos už nuopelnus Lietuvos žaidimų industrijai

Šių metų LT Game Awards ceremonija pasipildys dar viena nominacija — už gyvenimo nuopelnus. Tai išskirtinė nominacija skirta ne tik žaidimų kūrėjams ir bus teikiama už nuopelnus populiarinant ir puoselėjant žaidimų kūrimo amatą Lietuvoje.

„Lietuvos žaidimų kūrėjai sutaria, kad Kaunas yra tikrasis nacionalinės industrijos lopšys. Čia gimė judėjimas „Nesnausk!“, parvežėme pirmuosius tarptautinius prizus, organizavome rekordinius GameJam’us. Turime aibę puikių, jaunų talentų, Kaune darbuojasi bent kelios iškilios Lietuvos studijos. Vertinant žaidimų kūrimo sektoriuje dirbančių žmonių kiekį, Lietuva lenkia kaimynines šalis ir tai nėra atsitiktinumas. Gyvenimo nuopelnų nominacija sukurta tam, kad galėtume ištarti Ačiū tiems, kas žengė pirmuosius žingsnius ir sukūrė tradiciją“ — sakė LŽKA valdybos narys Liudas Ubarevičius.

gameawardusan
Nominuokite savo ar draugų darbus jau dabar

Kaip ir pernai, Lietuvos žaidimų kūrėjai yra kviečiami pildyti paraiškas internete ir nominuoti darbus, kurie bus vertinami žaidimų industrijos žinovų komisijos. Nominacijos priimamos iki balandžio 18-osios dienos, o galutinis apdovanojimų kategorijų ir nominantų sąrašas bus paskelbtas gegužės 10-ąją dieną. Geriausi žaidimai bus pagerbti gegužės 14-ąją Kauno Rotušėje vyksiančioje apdovanojimų ceremonijoje.

LT Game Awards organizatoriai žada, kad šių metų renginys pateiks ir keletą siurprizų – sulauksime naujų žaidimų ir žaidimų kultūrai skirtų renginių anonsų.  

Daugiau informacijos apie LT Game Awards 2016 galima rasti renginio puslapyje: http://www.gameawards.lt/

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *