GeForce 3D Vision | We have to break our daily program…

…with these commercials.

Ketinau pasilaikyti šį įrašą geresniems laikams, ale…
Kas gal jau girdėjot, kas ne, bet nVidia sukūrė 3D vision įrenginį, leidžiantį mėgautis trimačiu vaizdu žaidžiant žaidimus, žiūrint kiną ar nuotraukas. Aš pats priklausau priklausiau skeptikų grupei, kuri panašaus pobūdžio pramogas, bent jau kol kas laiko laikė a) kosmosu, b) vaikų žaidimais. 3D sprendimus vadinu kosmosu, nes galvojau, kad jų veikimas, kol kas, toli gražu nesuteikia galimybių komfortabiliai žaisti. Vaikų žaidimais, dėl riboto sprendimų pritaikymo, reikalingų spec. sąlygų etc. Žodžiu aš tikrai mažai domėjausi šiais dalykais ir nemaniau, kad kada susidomėsiu labiau. Juokinga kai pagalvoji. Tas pats Rezidentas prieš šimtą metų rašė kursinį šia tema. Jei teisingai supratau, tai apie ką jis rašė tada, vyksta kaip tik šiuo metu.
O buvo taip, kad darbo reikalais lankiausi vienam renginuke, kur nVidia atstovai atvežė ir demonstravo puikiai veikiantį retail produktą. Šaipydamasis pasimatavau akinius ir… Va jau savaitė nenustoju apie juos galvoti.

geforse
Komplekte be akinių, maišelio jiems, laidų ir IR siųstuvo dar turėtų būti balnai nosims. Nemačiau jų gyvai, neva dedas po akiniais, kad pritaikyti prie skirtingų nosies dydžių.

GeForce 3D Vision komplektas sudarytas iš dviejų įrenginių. Pakankamai padoriai atrodantys akinukai ir IR siųstuvas. Kai ir jei šis rinkinys pasirodys Lietuvoje, jo kaina greičiausiai svyruos tarp 450 – 500 litų. Ir tai būtų kaina kurią mokėčiau nedvejodamas, jei tai būtų visos išlaidos… Ai bet apie viską iš eilės.


Kol sistema buvo setup’inama šalia kiurksojau tik iš smalsumo, o ir Pawel’as nelabai kalbus buvo. Heh… Prisiminiau, kad man įdomiau buvo, kaip jis ruošiasi rodyt gan rajus žaidimus iš tokios mažos dėžutės. Paskui demo stendą palikau tik dėl to, kad pasidarė nepatogu visą dieną kiurksot vienoj vietoj :)

Ką duoda?
Realiai su 3D Vision pagalba žaidėjas gali žaisti savo kolekcijos žaidimus 3D erdvėje. Mmmm… Tiksliau jie ir taip yra trimačiai, bet regimi dvimatėje plokštumoje. Su 3D vision vaizdelis persikelia į trimatę erdvę. Sistema veikia su praktiškai visais 3D žaidimais. Na aš išbandžiau akinukus su keletu žaidimu. Stebėjau reklaminius Tomb Raider (Lara tikrai atrodė įspūdingai :)) ir Guitar Hero trailerius, paskui šiek tiek ir žaidžiau. Bandymus pradėjau su Left4Dead. Intensyvi, tamsi, žiauroka zombių šaudyklė. Emocijų žaidimas sukėlė ypač daug, net nepaisant to, kad neturėjom jokio garso. Tiesą sakant jei rikiuočiau viską ką teko išmėginti vietomis, tai Left4Dead užimtų antrą. Esmė tame, kad žaidime esantiems modeliams taikomas visai neprastas ragdoll. Jie kaip pasiutę lekia tavęs link pastatų koridoriais, o pasigavę kulką virsta, su savimi versdami kitus niekadėjus ar aplinkos objektus. Vaizdelis ypač ryškus, aiškus, objektai skrajoja erdvėje… Jausmas toks lyg pats tam name stovėtum. Gal viską šiek tiek gadina ekrane pasirodanti personažo ranka su ginklu. Plokštumoje tai atrodo normaliai, o štai 3D erdvėje kažkaip trikdo, nes atrodo lyg būtų tavo paties tąsa, nors realiai tokia nėra. Antrą vietą L4D gautų ir todėl, kad jame matėm nemalonių gliukų ir vaizdo blykčiojimų, kokių kituose žaidimuose nepastebėjom. Vėliau bandžiau Mirror‘s Edge. Pastarasis labai trikdė. Dėl jame esančių ryškių ir griežtų tiesių vaizdas gerokai mirgėjo ir nuo jo sukosi galva. Labai įsiminė momentas kai pasukęs už kampo susidūriau su skardiniais laiptais. Atrodė jei norėčiau galėčiau dabar pat įsitverti turėklo. Labai realistiškas, ryškus ir aiškus vaizdas (stovint ir spoksant). Kad field of depth parametras reguliuojamas on the fly sužinojau tik vėliau. Greičiausiai jo sumažinimas būtų gerokai padėjęs mėgautis ME. Vėliau dar bandžiau Spore ir Burnout. Įspūdžiai su abiem neįtikėtini, bet… Labiausiai man įsiminė Assasins Creed. Blemba šedevras. Detalios aplinkos ir personažai tarsi atgijo. Realiai Assasins Creed + 3D Vision yra prieinamiausias laiko mašinos prototipas. Įsiurbia.

Visą pastarąją savaitę svarsčiau su kokiais dar žaidimais būtų smagų išmėgint 3D vision. Taip prisiminiau Audiosurf‘ą. Įsivaizduoju, kokius įspūdžius sukeltų Empire Total War, Dead Space (kur daug skrajojančių kūno dalių) greičiausiai patiktų net HAWX. Realiai aš taip ir suvokiu tų akinių paskirtį. Prikelti ir atgaivinti mylimus žaidimus. Tai priežastis pereiti per savo žaidimų kolekciją išbandant juos naujoje aplinkoje. Kadangi greitai keičiantis viso ekrano vaizdui, kažkiek sukasi galva, 3D Vision labiausiai pasiteisintų su kiek ramesnio tempo atmosferiniais žaidimais. Tai nėra įrenginys kurį naudotum kiekvieną dieną ar siekdamas rezultato. Tai daiktas skirtas atsipalaiduoti, žaisti, įsijausti. Ir bent jau aš jo labai, labai noriu.


Civilizuotame pasaulyje akiniai ir monitorius parsidavinėja komplekte. Beje… Dolerinė viso smagumo kaina atrodo labai patraukliai. Vat tau ir gyvenimo Europos Centre (geografiškai) privalumai.

Kaip veikia?
Bandžiau pasiklausinėti iš technologinės pusės, bet greitai pasimečiau. Juolab, kad nVidia atstovas naudodamasis tuo, kad jo klauso, greitai pakeitė temą pereidamas prie jam kur kas aktualių klausimų kodiniu pavadinimu Cuda. Aš visą veikimą suprantu gan paprastai. Ekrane vienu metu transliuojami du vaizdeliai. Akinių stikliukai yra lyg LCD displėjai galintys virsti tamsiais arba skaidriais. Specialios tvarkyklės apdoroja vaizdą ir siunčia nurodymus IR siųstuvui, kuris perduoda nurodymus akiniams ir uždengia tai vieną tai kitą žaidėjo akį. Taip suformuojama optinė apgaulė ir prasideda major brainfcuk. Smagiausia yra tai, kad viskas veikia su žaidimais, kurie patys savaime nebuvo pritaikyti 3D vaizdui. Todėl niekas su tavim neišsidirbinėja, nesukalioja visokių šudukų po nosimi bandydami sukurti kuo įtikinamesnę iliuziją (O kažkada dalyvavau būtent į tai orientuotų monitorių pristatyme. Buvo belekas). Rezultatas – labai įtikinama iliuzija. Kai kurie dalykai gaunasi geriausiai, kai jų daryti nė nebandai :). IR siustuvėlis ginkluotas ratuku. Jį sukiodamas gali keisti vaizdelio gylį. Tai pravartu ne tik keičiant žaidimus, bet ir keičiant sėdėjimo poziciją. Labai ok sprendimas.

Kur razina?
O dabar jau galima pakalbėti apie tai, kodėl net ir labai norėdamas, dar kurį laiką šio įrenginio neturėsiu. Kad 3D Vision veiktų, jam papildomai reikia dviejų komponentų.
1. nVidia GeForce 8800GT ar geresnės vaizdo kortos. Ne problema. Jei neturėčiau, mielai nusipirkčiau. Turintys vaizdo plokštę žaidėjai tiesiog nužudo senas tvarkykles, supučia naujas, gautas su įrenginiu ir voila. Kompiuteris paruoštas darbui.
2. 120Hz gebantis rodyti monitorius. Ups. Tokio neturiu. Ir LCD fronte tai apskritai yra naujiena, vienintelį kiek padabnesni modelį gamina Samsung. Dar kažką panašaus daro berods Viewsonic. Jis nekainuoja milijonų, ypač jei žmogus ketini keisti monitorių. Aš neketinu. Turiu NEC20WGX2 su IPS matrica ir sukurtą žaidėjams. Esu juo beprotiškai patenkintas ir visiškai neketinu jo atsisakyti. Nei šiandien, nei artimiausią pusmetį tai tikrai. Antro LCD man kol kas nereikia, vadinasi kelionė į 3D pasaulį man kainuotų kaip minimum 1500 litų. Brangoka. Vienastoks nesenai ir visai netyčia atsikratė seno CRT monitoriaus. Pavadino tai progresu. Heh… O man visai patiktų tokį kažkur turėti. Dabar būtų pats laikas vėl jį naudoti. Dauguma CRT monitorių be problemų transliuoja 120hercų, tad turėtų būti visiškai lengvai suderinami su 3D Vision. Va tep vat.

O ir patys akiniai. Na ne Dolce Gabana, bet ir ne baisūs. Ir ant nosies gerai guli. Manau su jais galima jaustis patogiai. Na bent jau per gerą pusvalandį jie tikrai nesukėlė jokių nemalonių pojūčių.

Kinas/fotkės?
Kaip supratau Kino ir nuotraukų peržiūrai yra krūvos papildomų sąlygų. Nesigilinau, nes man tai visiškai neaktualu. Jei kam įdomu, štai keli šaltiniai pasiskaitymui:

Reikalavimai sistemai
FAQ

PC Magazine apžvalga
PC World apžvalga
Tom’s Hardware apžvalga
MTV Multiplayer (video)

Komentarai

10 komentarai/-as/-ų
  1. Originalas 2009/05/27 Atsakyti
  2. artojelis 2009/05/27 Atsakyti
  3. coreg 2009/05/27 Atsakyti
  4. Originalas 2009/05/27 Atsakyti
  5. artojelis 2009/05/27 Atsakyti
  6. Originalas 2009/05/27 Atsakyti
  7. Kraugerys 2009/05/28 Atsakyti
  8. ZZ1 2009/05/28 Atsakyti
  9. Komentuoju;) 2010/02/18 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *