GDC Europe: Epic pamokos

Šiandieniniame pranešime Epic Games prezidentas, daktaras Michael Capps praskleidė kompanijos vidinę kultūrą dengiančią skraistę. Retrospektyviai dėstytamas Epic Games išmoktas pamokas, pranešėjas akcentavo, kad kiekviena kompanija turi turėti savo vidinės kultūros istoriją, perduodamą iš lūpų į lūpas.

Epic Games, „Unreal Engine“ bei tokių žinomų serijų kaip „Unreal Tournament“ bei „Gears of War“ kūrėjai, prieš du dešimtmečius įsikūrė rusyje ir vadinos „Epic Mega Games“. Pavadinimas, dar ir šiandien iššaukiantis šypseną, anuomet atrodė labai ambicingai, tačiau Michael’as pabrėžė, kad būtent žodžių „Epic“ ir „Mega“ buvimas pavadinime ir davė pradą kompanijos suvokimui kaip turi būti daromi žaidimai.

Nors tai ši paskaita buvo valandos „keynote“ pranešėjas bent kelis sykius pakartojo, kad faktų ir realių pamokų iš jos neišsineši. Michael’as ragino ne remtis konkrečių „success story“ ar skaudžių pamokų pavyzdžiais, bet pažvelgti į Epic raidą iš šalies ir suvokti kaip vidinės kultūros „įprasminimas ir žodinis įrėminimas“ įtakoja viską pradedant žaidimo kūrimo procesu, baigiant verslo santykiais.

Kaip pagrindines pamokas ir atradimus padarytus per pastarąjį dvidešimtmetį Michael’as įvardino suvokimą, kad technologija gali stumti žaidimą į priekį, o bendradarbiavimas su hardware kūrėjais yra trišaliai naudingas, nes iš kūrėjo ir geležies (VGA/arba visa platforma) gamintojo draugystės daugiausiai laimi žaidėjas.

Epic Games prezidentas išskyrė ir išbaigtumo svarbą žaidimo sėkmei, pateikdamas pavyzdį kai pusmetį su leidėju trukusiuose karuose dėl „Unreal Tournament“ prieš jo išleidimą, jie sugebėjo tęsti darbą, įvesdami naujoves, kurios tapo šaudyklės žanro standartais – tokias kaip „multikill“ bei „headshot“. Mike’as taip pat pažymėjo, kad geri žaidimų dizaineriai turi turėti sugebėjimą atskirti, kurias idėjas reikia įgyvendinti, kad ir kokios jos atrodytų nesąmoningos, o kurių atsisakyti ir atsisakyti tinkamu laiku.

Pabaigoje Michael’as pridūrė, kad žaidimų kūrime strateginis mąstymas yra raktas į sėkmę ir paskelbė, kad šiuo metu Epic Games kuria penkis naujus žaidimus. Fokusas – asmeninis kompiuteris.

Komentarai

Vienas atsakymas
  1. Originalas 2011/09/24 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *