Gartner Inc: Šiemet žaidimams bus išleisti 74 milijardai JAV dolerių. 112 milijardų 2015–ais.

Prieš savaitę užsimušdamas kažko tokio ieškojau, bet dalykai turi neigiamą įprotį išlysti būtent tada, kai randi jiems trečiarūšį pakaitalą…

Tyrimų ir konsultacijų bendrovė  „Gartner Inc“ paskelbė rinkos prognozes iki 2015 metų. Pranešime teigiama, kad šiemet industrija patirs didesnį nei 10 procentų augimą ir surinks 74 milijardus JAV dolerių pajamų, du trečdaliai šios sumos bus gauti iš prekybos programine įranga.

Augimo prognozės siejamos su sparčiai augančiais išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių pardavimais ir dominuojančia žaidimų padėtimi šioms sistemoms skirtuose „turgeliuose“.

Šių metų prognozėse, antrą vietą pagal surenkamas pajamas, „Gartner“ teigimu užims geležis (nenuostabu turint galvoje šių metų startus), o pajamas iš on–line nustumtos į trečią poziciją, bet su „atsigavimo prognoze“ artimiausiam penkmečiui.

Tyrime teigiama, kad pajamų iš on–line žaidimų dalis didės „freemium“ (nemokamų, monetizuotų, reklamos sandoriais paremtų žaidimų) modeliams vis dažniau išstumiant klasikinę paslaugų prenumeratą. Šiam sektoriui iki 2015 metų prognozuojamas 27% augimas, didižiąja dalimi tai bus socialinių tinklų nuopelnas.

Jei kas turit 2500 JAV dolerių ir pirksit pilną tyrimo versiją, komentare bent bendrais bruožais papasakokit kokios prognozės „games on demand“ servisams (aka „Onlive“, „Gaikai“).

Pagal Gameindustry.biz

Komentarai

Vienas atsakymas
  1. Rokimusas 2011/07/05 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *