Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gameon/domains/zaismodnr.lt/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Gamescom 2010: Rock Band 3 | ŽaismoDNR.lt

Gamescom 2010: Rock Band 3

Liko dar keletas „Gamescom 2010“ „likučių“, kuriais noriu pasidalinti. Kaip tikriausiai žinote, ritmo žaidimų serija „Rock Band“ savo trečioje reinkarnacijoje pasipildys dar vienu instrumentu – klavišiniais, tad vienintėlis tikslas Kelne ir buvo pabandyti pamaigyti tuos juodai baltus klavišus. Harmonix taip pat demonstravo ir PRO instrumentą – gitarą, prie kurio, dėl laiko stokos, prisiliesti nepavyko.

„Rock Band“, kaip ir kitų muzikinių ritmo žaidimų pagrindinis privalumas tas, kad vakarėlio metu į žaidimo procesą vienu metu galima įtraukti nemažą skaičių žmonių. Trečiasis „Rock Band“ sukurptas taip, kad norint jį gerai „pataškyti“ reikės nuomotis mokyklos aktų salę, ar bent jau kaimo kultūrnamį. Su nauju instrumentu ir „The Beatles: Rock Band“ pristatyta daugiabalse vokaline partija, vienu metu žaidžiančių žmonių maksimali riba šoktelėjo iki septynių. Ar tai naujas „hot seat“ rekordas? Manau, kad taip.

Kūrėjai žada gilų karjeros režimą, kurio pagrindiniai aspektai – platesnės grupės narių individualizavimo(customization) galimybės, šimtai tikslų ir iššūkių, glaudi socialinių tinklų ir topų integracija. Dėl muzikos bibliotekos išsiplėtimo iki 2000 kūrinių, buvo pakeistas jų peržiūros režimas – praplėstos rūšiavimo galimybės, įdiegta galimybė sudaryti savo dainų sąrašus bei reitingus. Žaidžiant grupėje bus rodomas ne tik bendras grupės rezultatas, bet ir atskiras kiekvieno nario rezultatas taškų išraiška, bei pagaliau implementuotos tokios malonios smulkmenos kaip galimybė keisti dainos sudėtingumą jos neišjungus, opcija bet kurią akimirką pasijungti į žaidimą naujiems žaidėjams.

Su „Rock Band 3“ „Harmonix“ žengia rizikingą, tačiau būtiną žingsnį – per pastaruosius metus muzikinių ritmo žaidimų pardavimai krito perpus – paskutiniai abiejų konkuruojančių serijų „Rock Band“ ir „Guitar Hero“ flagmanai „The Beatles“ bei „Guitar Hero 5“ trumpai blykstelėjo pardavimais, tačiau pirkėjai nepateisino leidėjų vilčių – kvestionuojama, ar „The Beatles: Rock Band“ apskritai išėjo „į pliusą“, turint omenyje milžiniškus autorinius mokesčius ir procentus nuo žaidimo pardavimų muzikos teisių savininkams. O ką bekalbėti apie tokius nesusipratimus kaip „Green Day: Rock Band“ ar „Band Hero“?

Į naują muzikinių ritmo žaidimų erą „Harmonix“ žengia su fantastišku aštuoniasdešimt trijų atlikėjų aštuoniasdešimt trijų kūrinių rinkiniu, profesionaliu žaidimo režimu, padėsiančiu muzikinių įgūdžių ir grojimu instrumentais pagrindus bei naujo tipo instrumentais bei jų patobulinimais.

Pro režimas reikalaus aukščiausių sugebėjimų bei repetavimo, nes jame peržengiama žaidimo riba ir patirtis tampa artima tikram muzikavimui. Tradiciniai „Rock Band“ būgnai, kurie iki šiol iš viso instrumentų rinkinio savo specifika buvo artimiausi „realiam dalykui“ yra papildyti trejetu lėkščių, taip dar autentiškiau perteikiant grojimo instrumentu pojūtį, bei reikalaujant tikrų sugebėjimų ir ritmo jausmo . Naujas instrumentas – klavišiniai bus praktiškai tikras muzikinis įrenginys – veikianti 21 klavišo MIDI klaviatūra. Turintiems MIDI klaviatūrą „Harmonix“ pažadėjo priedelį, kuris leis ją prijungti prie konsolės ir naudotis ja kaip „Rock Band 3“ klaviatūra.

Turėjome Rock Band 3 klaviatūros hands on galimybę. Ką ir besakyti - Rock Band goes pro, nes suvaldyti instrumentą buvo sudėtinga, kad ir kaip paprasta atrodė iš pradžių

Turėjome Rock Band 3 klaviatūros hands on galimybę. Ką ir besakyti - Rock Band goes pro, nes suvaldyti instrumentą buvo sudėtinga, kad ir kaip paprasta atrodė iš pradžių

Kaip minėjau, klaviatūra išbandėme parodoje. Buvo tam tikrų nesklandumu – pasirinktame kūrinyje nepakankamai aiškiai buvo girdimas klavišinių garso takelis, tad žaidimas paprastu režimu labiau priminė „pataikyk tinkamą klavišą, kai spalvoti objektai pasiekia zoną apačioje“ ir sklandžios tradicinės muzikinio ritmo žaidimo eigos nebuvo. Tačiau patirtis buvo tikrai nauja  lengvame režime visa klaviatūra suskaidoma į penkias dalis, kurių kiekviena atitinka tradicinę „Rock Band“ natų takelio spalvą. Šiuo režimu klaviatūra bus galima groti ne tik klavišinių, tačiau ir gitaros, ar boso partiją. Profesionaliame režime „legolendo“ nebelieka ir kiekvienas klavišas groją konkrečią kūrinio natą. Kai natos peržengia „apkirptos“ klaviatūros oktavų ribas, natų takelis pasislenka ir tais pačiais klavišais jau grojamos aukštesnės oktavos natos. Teko pripažint, kad net ir paprastu režimu, klavišiniai reikalaus įdirbio, nes rankos darė ne tai, ko prašė nuovoka. Žvelgiant atgal, manau kad prašoviau grodamas dešine ranka – juk gitarų nateles „barškinu“ kaire, tad nenuostabu, kad pagrindinė ranka buvo „nenuovoki“, kaip kokia kairė pėda ant stabdžių pedalo automobilyje.

Gitarų nebandėm. Tad supažindinsiu tik su pateikta informacija. Kaip tikriausiai ir žinote – „Rock Band 3“ turės dvi naujas PRO režimui skirtas gitaras – viena su 104 mygtukais ir šešių stygų imitacija – ja grojamų natų pakeitimas kardinaliai skiriasi nuo paprasto „Rock Band“ režimo – bėgančiame takelyje pateikiama ne tik informacija apie stygas, kurias reikia spausti, net ir grifą imituojančių spasutinų mygtukų informaciją. Gitara realybėje neatrodo stebuklinga – tas pats plastikas, tik daugiau mygtukų – net ir diržo tvirtinimas toks pats – vienas vokiečių žurnalistas gerai trinktelėjo ją ant žemės (žr. video).

Įdomesnė profesionalį „Rock Band“ gitara, kuriama su Fender – tai tikra gitara, kurią galima pajungti prie stiprintuvo ir varyti iš proto kaimynus, tačiau specialaus daviklio ir jungties pagalba ja galima groti ir „Rock Band 3“ aplinkoje PRO režime. Įdomiausia, kad dabartinėje žaidimo versijoje sistema leidžia improvizuoti – t.y. tarpus tarp natų galima užpildyti savo pragrojimais. Tiesa, tai gali būti tik testavimo stadijos ypatybė. Šios gitaros Kelne nematėme nors ji ir buvo. Apie jos pasirodymo datą bei kainą informacija nepateikiama.

Tačiau klavišinių ir pačio žaidimo kaina jau pateikiama ir „Rock Band 3“ jau galima užsakinėti interneto parduotuvėse. Geru kainų Shopto.com žaidimo ir klaviatūros rinkinukas siūlomas už 94 svarus (~400 Lt). Kaip pasakytų išdykėliškai nusiteikęs pirkėjas lietuvis „Daugokoka!“.

„Harmonix“ sprendimas eiti į profesionalumą priverčia ne tik visuomenė vėl susidomėti ritmo žaidimais, tačiau tuo pačiu pritildo ir visus plastikinių gitarų kritikus, atvirai besipiktinančius tokiu muzikinio atlikimo „nudurninimu“. „Rock Band 3“ į lapkričio pabaigoje numatomą išleidimo datą keliauja su rimta poantrašte „Tai suteiks jums grojimo muzikiniais instrumentais įgūdžių“. Tam tikri viešųjų ryšių saugikliai yra, tačiau PRO režimas žaidime ir rimti instrumentų patobulinimai yra pirmi žingsniai į „Harmonix“ genijų viziją ir siekį sukurti tai, kas gali būti kiekvieno wannabe rokerio muzikiniu pagrindu.

P.

Komentarai

21 komentaras
 1. ZZ1 2010/09/21 Atsakyti
 2. Patarejas 2010/09/21 Atsakyti
 3. ZZ1 2010/09/21 Atsakyti
 4. Artojas 2010/09/21 Atsakyti
 5. ZZ1 2010/09/21 Atsakyti
 6. Artojas 2010/09/21 Atsakyti
 7. eNyu 2010/09/21 Atsakyti
 8. Patarejas 2010/09/21 Atsakyti
 9. Artojas 2010/09/21 Atsakyti
 10. ZZ1 2010/09/21 Atsakyti
 11. Artojas 2010/09/21 Atsakyti
 12. ZZ1 2010/09/21 Atsakyti
 13. Artojas 2010/09/21 Atsakyti
 14. ZZ1 2010/09/21 Atsakyti
 15. eNyu 2010/09/21 Atsakyti
 16. eNyu 2010/09/21 Atsakyti
 17. ZZ1 2010/09/21 Atsakyti
 18. Artojas 2010/09/21 Atsakyti
 19. Xanthus 2010/09/22 Atsakyti
 20. Artojas 2010/09/22 Atsakyti
 21. Sexy berniukas 2010/09/22 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *