Ford bosas Alan‘as Mulally neis vadovauti „Microsoft“

Steve‘ui Ballmer‘iui paskelbus apie pasitraukimą iš „Microsoft“ įsisukančios gandų karuselės ilgai laukti nereikėjo. Kai galimų kandidatų sąrašą papildė Alan‘as Mulally, nesusilaikė ir šiaip tokiomis temomis nekalbanti mūsų šalies žiniasklaida. 68 metų A. Mulally, savo karjerą pradėjo dirbdamas „Boeing“, bet ypatingai plataus pripažinimo sulaukė stojęs prie „Ford“ vairo. Įdiegęs radikalias permainas, A. Mulally ištempė legendinį gamintoją iš pelkės, į kurią jis grimzdo kartu su visa JAV automobilių pramone. Alano veiksmų dėka, „Ford“ sėkmingai atlaikė krizę ir skirtingai nei lokalūs konkurentai (GM ir „Chrysler“), nesikreipė į vyriausybę su paskolos prašymais.

„Microsoft“ šiuo metu išgyvena panašią krizę, kokioje iki prisijungiant Alanui buvo ir Ford. Nors bendrovė dirba modernių IT technologijų sferoje, nerangūs jos veiksmai dažnai apeinami konkurentų, tad ir inovatyvūs produktai, neretai atrodo pasenę, menkai pritaikyti moderniems poreikiams. Microsoft dėmesys išskydęs, dauguma naujų produktų tėra neišbaigtos gerų idėjų versijos, tiek aparatinė, tiek programinė bendrovės įranga stokoja suderinamumo ir lankstumo. Natūralu, kad stebint situaciją iš šalies Mulally atrodė kaip ypač geras kandidatas, o jo žinių IT sferoje stoką, pasak analitikų turėjo kompensuoti aukšto lygio disciplina ir puikus verslo procesų išmanymas.

Šiandien jau žinome, kad A. Mulally liks „Ford“ boso kėdėje. „Aš norėčiau padėti tašką spekuliacijoms dėl „Microsoft“, nes aš neturiu jokių kitokių planų išskyrus savo tarnystę Ford‘ui“ — A. Mulally cituoja Boston Globe.

Taigi, potencialių kandidatų sąrašas sutrumpėjo, stipriausiais kandidatais į MS boso kėdę šiuo metu laikomi Tony Bates (ex-Skype technologijų bosas), Satya Nadella (MS debesijos padalinio vice prezidentas) ir Stephen Elop (ex-Nokia bosas). Kitais žodžiais tariant, jei šios spekuliacijos turi pagrindą, naujuoju MS bosu taps įmonei jau dirbantis kandidatas, o vien tai savaime gali kelti šiokį tokį nerimą. Tiesa mums, labiausiai rūpi XBOX likimas, tad „savas“ žmogus galbūt kelia mažiau rizikų, turint galvoje, kad analitikai gan argumentuotai spaudžia MS nukirsti, atriboti ar parduoti su pramogomis ir gyvenimo būdų siejamas verslo šakas.

Kas dėl A. Mulally, tai iš tikrųjų truputi apmaudu. Stebėti kaip IT verslą apsukinėja pusamžis, patirties IT industrijoje neturintis vyrukas, būtų buvę labai įdomu. Antra vertus, Colbert Report gerbėjai, dar pernai galėjo pajusti, kad A. Mulally nepaliks Ford‘o:

The Colbert Report
Get More: Colbert Report Full Episodes,Video Archive

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *