F2P Antradienis | MAT – Mission Against Terror

Keliaujant po kitas šalis ir susipažįstant su jų kultūromis tampi arba tolerantiškesnis, arba bent jau pradedi kelti didesnius reikalavimus rasistiniams juokeliams (ateičiai: japonai taria “l” kaip “r”, nes nejaučia skirtumo, kinai – atvirkščiai). Tuo tarpu bandant žaidimus, atėjusius iš kitų kultūrų ir rinkų, gali baigtis negerai. Esu įsitikinęs, kad mada F2P šaudyklėse “išnuomuoti” ginklus ribotam laikui kaip tik ir atėjo iš Azijos, gal net pirmojo „Soldier Front“. Kaip ir grind – tas neatskiriamas Azijos MMORPG kompanionas. O iš kur atsirado MAT („Mission Against Terror“)? Turbūt uostant tofu pagrindo klijus ir tris paras iš eilės žaidžiant „StarCraft“.

 

Auksinė serverio taisyklė – kas ankščiausiai prisijungia, tas gražiausiai apsirengia.

Auksinė serverio taisyklė – kas ankščiausiai prisijungia, tas gražiausiai apsirengia.

Pradėkime nuo paprastų, baltiems žmonėms suprantamų faktų: MAT, giliai širdyje, yra „Counter-Strike“ klonas. Kaip ir su „Call of Duty“ klonais, tai nėra geras ženklas. Tačiau taip jau yra: iron sights žaidime neegzistuoja (visi šaudo nuo klubo), bent vienas pistoletas turi du šaudymo režimus kaip ir vienas toks Glock, šturmo šautuvai vaizdą priartina kaip Steyr AUG, taip pat nėra automatinės sveikatos regeneracijos. Tik tiek, kad ginklų mače neperkame, tačiau galime respawn metu pasirinkti vieną tų, kuriuos jau turėjimo inventoriuje.

 

Žaidime yra atkurtas ir pats kvailiausias populiarus „Counter-Strike“ žemėlapis: kvadratinis kambarys, kuriame tavo bazę nuo priešo bazės skiria tik keturios stambios kolonos. Taip pat yra kautynių peiliais režimas.

 

Nežinau koks dar žaidimas leido keisti „Glock“ šaudymo režimus...

Nežinau koks dar žaidimas leido keisti „Glock“ šaudymo režimus…

Tik tiek, kad čia vietoje peilio gali nešiotis auksines pasagas, nenonine mėlyna nudažytis kukri, plaktuką ar rytietiškus kardus.

 

Tuo tarpu sveikata atstatoma šokant: vienas mygtuko spustelėjimas, ir tavo veikėjas pradės lėtai trypčioti vietoje, kaip ryžas dručkis mokyklos šokiuose ar koks „Sūpynių“ lankytojas kurio ratai suka paskutinius ratus. Aplink švytės spalvos ir plaukios raudoni kryžiukai, o tu šoksi, šoksi pagal muziką tavo galvoje. Ir tik tai tavo galvoje, nes žaidimo muzika išsijungia.

 

Ai, pamelavau ir dėl pirkimo mačo metu. Vis dėlto, yra vienas dalykas, kurį galima įsigyti. Paspausk “P” ir prieš tavo akis išdygs vartotojo sąsaja, kurios galėtų pavydėti kiekvienas tetų ir trečiarūšių giminaičių mėgstamas Facebook puslapis, gaminantis siaubingus atvirukus iš gamtos vaizdų (kartais su vandens ženklais), ryškiai rožinio Comic Sans MS ir pačių seilėčiausių frazių. Čia galima nupirkti ir kitam žaidėjui nusiųsti gėlių. Už tikrus pinigus, žinoma.

 

Žaidimas seka ne tik nužudymus ar gautas gėles, bet ir mirtis. Nežinau, kaip galima sukaupt pusę milijono, gal visa giminė žaidė?

Žaidimas seka ne tik nužudymus ar gautas gėles, bet ir mirtis. Nežinau kaip galima sukaupt pusę milijono, gal visa giminė žaidė?

Kažką tokio jau galėjau įtarti tada, kai pamačiau, kad krovimo lange progreso stulpelio priekyje slenka dvi strėle pervertos širdelės. Tiesa, tuo metu gal nebuvau girdėjęs kaip išeinant iš mačo ar tam tikrų meniu pasigirsta vaikiškas “I love you!”. Yra ir taip kalbančios granatos, tačiau jos ne tokios populiarios kaip tos, kurios sprogdamos sušunka “Merry Christmas”, tuo pat metu paleisdamos patį bausiausią sprite’ą su asociatyviu tekstu.

 

Aišku, ne viskas šiame žaidime yra vien kičinės nesąmonės. Dauguma ginklų, kuriuos gali nusipirkti neišleisdamas per kraują ir prakaitą iš gimtosios žemelės išspausto lito, atrodo normaliai, kaip ir keletas tokio paties prieinamumo šarvų. Tačiau 70-90% garderobo ir arsenalo (kuris, be abejo, yra geresnis nei „nemokami“) sudaro seksualios KGB agentės uniformos, azijietiškos mokyklinukių unformos, turtingos paveldėtojos suknelės, emo vampyro rinkinėliai bei šautuvai, išdažyti tokiomis spalvomis, kurios niekad neturėtų būti tame pačiame kambaryje kartu su ginklais.

 

Ir štai jūsų apsipirkimo rezultatas: riteris demono kauke su mumija ant nugaros. Aišku, privalomame LEGO stiliaus žemėlapyje.

Ir štai jūsų apsipirkimo rezultatas: riteris demono kauke su mumija ant nugaros. Aišku, privalomame LEGO stiliaus žemėlapyje.

Vienas populiaresnių ginklų, kaip mačiau, yra Heart Breaker XM8. Žydras, širdelėmis išpaišytas XM8.

 

Bet pramogos čia nesibaigia. Šalia pakankamai įprastų žaidimo režimų (sprogdinimo, deathmatch, peilių) yra keletas… keistesnių. Paprasčiausias ir keisčiausias yra chatroom. Įsijungi žemėlapį ir… nieko nedarai. Žaidėjų figūros tiesiog stoviniuoja pasakų parke. Gali lakstyti ar vaidinti emocijas (bučkiai ir verkšlenimas yra, tad ko daugiau reikia). Turint minty, kaip šis žaidimas apsimetinėja pažinčių svetaine, tai nieko stebėtino. Iš aktyvesnių režimų įdomesnis yra turbūt kovos su robotais. Tiesiog tas pats deathmatch, tik kita komanda sudaryta iš T-1000. Laimei, kūrėjai suteikė jiems keletą šmaikščių frazių, kuriomis jie pagyvina pokalbių langą. Nelaimei, kai kurie iš jų laksto su raketsvaidžiais.

 

O tada randame kooperatyvinį režimą. Pakviesk kitą žaidėją, kaukitės su DI priešais, ir nugalėję bosą gaukite visokių keistų daiktų! Visai kaip naujas ateivių režimas „Call of Duty“… jei veiksmas vyktų piramidėje, tave pultų peraugę skorpionai ir žaliais margučiais spjaudančios skulptūros, o pakeliui pasitaikytų vietų, kur reikia bėgti pro slankiojančius akmenis. Ir jei tavo prizu būtų galimybė praleisti šiek tiek laiko su savo coop partneriu… sukūrinėje vonioje.

 

O taip, [KILL-clan]Ir0nMan, žudynių azartas suteikia tikro spindesio negyvoms tavo avataro akims.

 

O jūs galvojot, kad juokauju apie margučius. Vienintelis kitas variantas yra tai, kad Faberžė perėjo prie IED gamybos.

O jūs galvojot, kad juokauju apie margučius. Vienintelis kitas variantas yra tai, kad Faberžė perėjo prie IED gamybos.

 

 

Pirmą ir vienintelį kartą bandant šį režimą, į kvietimą atsiliepęs greatxxx – nors modelis buvo ir moters, nereikia savęs apgaudinėti – paklausė “Im a pro, how about u?”. Net nespėjau atsakyt kaip greitai paspaudžiau širdelę “Start” – nenorėjau, kad mulkis partneris pabėgtų!

 

Tačiau net ir nepaisant siaubingų meniu, absurdišką rūbų modeliavimą (ar pamiršau pasakyt, kad galima turėti ir savo „gyvūnėlius“, kurie „bėga“ su tavim kaip dalis modelio), tragišką ginklų spalvinimą, akivaizdų žymiausių ir nuobodžiausių „Counter-Strike“ lygių/režimų/mechanikų kopijavimą, MAT vis tiek lieka labai prasta minėto žaidimo kopija. Šaudymas yra kreivas šleivas, ginklų pojūtis malonumo neteikia, o jau kapojimasis peiliais yra dar kita šneka.

MAT, darydamas išvada sakau, nėra akronimas, bet tiesiog dalis žymaus rusiškos keiksmažodžio. Jei nebūtų pagamintas aziatų, sakyčiau, kad šitas žaidimas yra rasistinis. Dabar tai tiesiog vienas keisčiausių F2P žaidimų, kurį žaisti galima nebent norint pasijuokti iš absurdo. Tačiau ar ne geriau pažaisti kokybišką F2P šaudyklę? Jos ir taip per mažai dėmesio sulaukia.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *