GTA: Episodes from Liberty City

„Grand Theft Auto“ arba trumpiau GTA – visiems žinomas vardas, net ir žaidimuose nesigaudantis eilinis pilietis žino šią skandalingą seriją. Mano pažintis prasidėjo nuo „GTA:Vice City“, kai sedėdavau pas draugą ir žudydavau visus žmones iš eilies, smagiai roviaus ant policijos ir kamantinėjau draugą, kad atskleistų slaptą nemirtingumo formulę – taip, taip, tą cheat‘ą kuris atstato gyvybės taškus. Tiesa, aš jo tada taip ir nesužinojau…

Praėjo nemažai metų kai vėl prisiminiau „Grand Theft Auto“ – galvojau, kodėl gi neįkvėpus šiektiek nostalgijos? Tada aš jį jungiau su rimtu tikslu – ne šiaip pasitrinti Vice City pakampėmis, bet imtis rimto darbo už savo veikėją. Puikiai pamenu kaip smagiai jį perėjau ir nelaukdama čiupau „San Andreas“, su kuriuo kamavausi beveik metus, o tada, užklydus į interneto platybes, radau informacijos apie ateinančią naująją „Grand Theft Auto| dalį – „GTA4“.

O kas vyko vėliau, žinoma kiekvienam serijos fanui – begalinė nuostaba išvydus tokį gyvą miestą, dailią bei detalią grafiką, malonų garso takelį ir, žinoma, radijo stotis, kurias klausydavausi vien tam, kad išgirsti naujienas – jos, priklausomai nuo žaidimo įveikimo procento, keisdavosi, atspindėdamos žaidimo pasaulyje nutikusius įvykius. Aš labai maloniai „sudorojau“ „GTA 4“, tačiau žaidimo įveikimo džiaugsmą pakeitė ašaros, besiliejančios stebint ekrane nuplaukiančius žaidimo pabaigos titrus. Nes „GTA4“ turi dvi pabaigas – blogą ir labai blogą, tad visi įsijautę į žaidimo istoriją turėjo būti sukrėsti.

2009 pradžioje pasirodė išskirtinai XBOX360 konsolei išleistas „GTA4“ papildomas turinys – „The Lost and Damned“. Tų pačių metų pabaigoje XBOX360 savininkams pasirodė autonominis(norint žaisti žaidimus, „GTA4“ nebuvo reikalingas) serijos žaidimų paketas „Episodes from Liberty City“, kurį sudarė tas pats „The Lost and Damned“ bei naują istorija pasakojantis „The Ballad of Gay Tony“. Pastarasis iššaukė „WTF?“ reakciją – negi pagrindinis veikėjas bus gėjus? Aišku, „Grand Theft Auto 4″ išvydome nemažai pasireiškusių gėjų, tačiau klausimas, ar Rockstar ryžtųsi pagrindinę rolę žaidime suteikti būtent tokios seksualinės orientacijos personažui. Žaist konsole niekada padoriai nemokėjau, ypač šaudyt. Esu įvaldžiusi „Pelės šaudymo technologiją“ (knygynuose neieškot), o svirtelių maigymas niekada man nekėlė džiaugsmo, tad vieną rytą atkapstyta naujiena, kad Epizodai iš Laisvės miesto neužilgo pasieks ir PC savininkus pradžiugino. Tad netempdama gumos, pradėsiu nuo „The Lost and Damned“…

EFLC 2010-07-19 22-20-38-47

2xPLAY vs 1xQUIT - PLAY WINS!!!

Užmetus pirmą žvilgsnį matai gyvąjį „GTA4“ pasaulį perdažytą niūresnėmis spalvom. Toliau viskas pagal planą – pirmasis filmukas supažindino su mūsų veikėju – Džoniu Klebitzu. Pats Džonis yra baikerių gaujos „The Lost“ narys. Taip, taip – GTA goes GTM („Grand Theft Motorcycles“), tad teks priprasti, kad didžiąją žaidimo dalį bus privalu skrajoti plieniniu žirgu. Prisiminus laikus, kai nemokėjau važinėtis ant pikselinio „GTA“ motociklo(keikdavaus garsiai kai trankydavaus į „bordiūrus“), bei pridedant faktą, kad naujasis fizikos varikliukas tą vairavimą padarė tokį tikrovišką, kad net žaibiškas skrodimas gatve įvaro baimę, manęs laukė nemalonus mokymosi procesas.

Vėliau įgudau „Vairavimo techniką motociklu“ ir mano plieninis žirgas jau taip nesispardė, tad kelionė per baikerių šalį visgi nebuvo tokia sudėtinga. Toliau man pasiūlė išsikviest savo šutvę ten kur esu – labai primena „San Andreas“, kai galėdavai saviškius žaliukus (ar pamenat seną gerą Groove street‘ą?) gang‘o narius susirinkti sau ir eit į kovą prieš Ballas. Taigi čia panašiai, bet mūsų gauja turės vardus ir dalyvaudami mūšiuose su mumis, įgaus savotiškos patirites, o jos dėka kelsis gyvybės taškus ir taps dar stipresni. Nors jei esate mėgėjas vienas įveikt viską – niekas nevers kviestis savo klubo gvardijos.

Rokstar nusprendė, kad norint sukelt didesnį kinematografinį efektą be niūrių spalvų reikia įdėt „Noise“ video efektą. Tiesą sakant man jis badė akis, o kol jų nesubadė aš jį išjungiau.

lostanddamned

Intelekto nesužalotas veidas

Po trumpos kelionės su baikeriais persijungiau į „The Ballad of Gay Tony“…

ariauariuarsiu
Artojas verkia:

Patarėjas vykdo kažkokią keršto kampaniją prieš mano asmenį! Pirma subanalino mano tatū, dabar pažadėjo pasimatymą su pirma Dievo tarnaite, o paskui įstūmė „ragus“. Prieš tai twitteryje leidęs suprasti, kad joms (bendrąją prasme) aš išvis neįdomus…
Bet geriau savo trigrašį aš įsprausiu geriau vėliau nei niekada!
Apie GTA:EFLC, žinoma.
Planavau parašyti truputį daugiau, bet kad nebederės su bendru apžvalgos kontekstu, todėl tik trumpa remarka apie bendrą vaizdą. „Episodes from Liberty City“ mano galva įprasmina DLC savoką. Visas DLC turėtų būti toks, o ne kitoks. Žmonės mokantys pinigus už papildomą turinį, turėtų pasiklausinėti vyresnių apie laikus kai keli nauji ginklai ar žemėlapiai buvo dalinami nemokamai. Apie laikus, kai mokami žaidimų išplėtimai siūlė visiškai naują patirtį. Apie laikus, kai žaidimo išplėtimo anonso laukdavai pusę metų… Epizodai kažkiek primena tuos laikus. Abu epizodai unikalūs. Tokie unikalūs, kad aš net įsisvajojau apie naują tradiciją, kurią turėtų padiktuoti natūralus investicijų grąžos troškimas. Dvi visavertės istorijos, kurių viena man pasirodė per sunki, bet juk tai irgi emocija. Kalbu apie „The Lost and the Damned“. Baikeriams dedikuota istorija persismelkusi pasakojimų apie „1%er’ius“ kvapu, tik ne iš romantinės pusės, kaip tai įprasta serijos žaidimuose. Mano galva ši dalis neišbalansuoja ant Hauseriams būdingos ironijos lyno ir tai viena, tai kita koja slysteli į beprasmio ir nepateisinamo smurto bedugnę. O gal tokią nuomonę nulėmė mano negebėjimas susitapatinti su personažu. Paprastai GTA veikėjai pateikti taip įvairiapusiškai, kad jų poelgius imi suprasti, o štai emocinis Klebitzo draskymasis tarp pagarbos kodeksui ir sveiko proto, man sukėlė rimtų abejonių dėl to, ar tęsti žaidimą, ar netęsti. Finale nepaisydamas tikrai aukštos epizodo kokybės ir stiprios atmosferos nutariau nebetraumuoti savęs ir išmėginau „Gay Tony“. Ten viskas superb! Emociškai šis epizodas labai priminė visų laikų ryškiausią, gyviausią ir labiausiai „apsinešusį“ GTA serijos atstovą „Vice City“. Nuff Said…

Viskas čia perdažyta – meniu išdailintas spalvų gausa ir daug kam nepatiko į akis lendanti rožinė spalva… Ha! Man ji labai patiko, kaip ir patiko margas meniu – dabar jis atrodo toks gyvas. Gėjaus Tonio baladė dvelkia naktinio klubinio gyvenimo dvasia. O ir pati istorija suksis apie naktinių klubų savininką Tony Prince, pravarde „gėjus Tonis“. Žaidėjas turi įsijausti į jo asmens sargybinio, patarėjo bei draugo rolę, nes gėjus Tonis visgi nėra toks kietas, kad susitvarkytų su užklupusiom problemom, o žinokit, kad čia problemų sprendimas vykdomas sprogdinant, šaudant ir lakstant greitomis mašinomis(kaip ir visuose „GTA“ žaidimuose).

Luizas Lopezas – nelabai kieto Tonio sargybinis bus pasiųstas įvairiems išbandymams, taip pat besirutuliuojant istorijos įvykiams Luizas susidurs su veikėjais, kurie turės pačias beprotiškiausias užgaidas. Na, o kur dėsie s- rizikuoji gyvybe ir lendi į veiksmo kupinus įvykius, kad įvykdit tas užgaidas. Kas liečia istoriją, ji nėra tokia šokiruojanti ar įsimintina kaip Niko nuotykiai, nors ir bus(SPOILER ALERT!!!) pora išdavysčių, kurias visi pratę matyt GTA žaidimuose.

Visgi žaidimas yra žaidimas – jei jau neturi labai pritraukiančios istorijos, pasiūlyk galingą geimplėjų. Todėl visa ta gausa priedų, kurie paįvairina žaidimo procesą, atperka kiek šlubuojančią istoriją. Naujovių spektras tikrai platus – pradedant naujais ginklais, kurie turi fantastiškas niokojimo galimybes ir baigiant įspudingom mašinom… Taip pat prie tų naujovių prisideda ir parašiutas – tik užsiropšk ant aukščiausio matomo namo stogo ir stačia galva šok žemyn. Tokie šuoliai galimi ir iš sraigstasparnių (ne, lėktuvų čia nebus). Parašiutą galima gauti bet kuriame sraigstasparny arba rast ant aukštų pastatų viršūnių.

Prie viso šito prisideda ir kelios smulkmenos. Kadangi Luizas yra klubų savininko dešinioji ranka, be abejo busime pakviesti užsukt į klubą, atsipūst po visų šaudymų ir gaudymų, prisigert (o čia girtumas tikrai jaučiasi), pasižiūrėt ką kiti veikia arba pasiūlyt kokiai merginai pašokt – vėliau, gražiai pašokus, laukia staigmena. Dar vienas gan smagus patobulinimas buvo tankas – toks su kuriuo galima pervažiuot bet ką judantį. Aišku, traiškant visus gyventojus staigiai prisistatys policija, o tada svarbiausia nestovėt vietoje, nes bet koks vadinamas „angelas sargas“ gali įlįsti į tanką ir, kaip sakoma, supakuot.

Abu „Episodes from Liberty City“ žaidimai turi atnaujintą garso takelį. Pastebėjau, kad išimta rusiška muzika ir vietoj jos įdėti klubinei kultūrai artimesni garsai. Aišku visose stotyse pakeisti grojaraščiai, taip pat atsirado nauja radijo stotis „Vice City FM“- ’80-ųjų ir spalvingojo „Vice city“ fanams tai bus tikras džiaugsmas – kaip, beje, ir man – priminė senus gerus laikus. Taip pat ta radijo stotis gali būti ir tam tikra Rockstar užuomina į tai, kad galimai naujo „GTA“ serijos žaidimo veiksmas persikels į Vice city. Tikrai būtų nuostabu, o dar jei ir veiksmas vyktų porą dešimčių metų atgal…

gay_tony_achievements

Taigi sudėjus abi naujas istorijas(sumoje pateikiančias apie 50 naujų misijų), paketą žaidimo mechanikos naujovių ir naujų šalutinių misijų, pvz. dviejų šimtų paukščių iššaudymas visame mieste, kiekvienas įsigijęs „Episodes from Liberty City“ gaus geras dvidešimt valandų žaidimo. Mėgstantiems pasipuikuoti savo žygiais Liberty mieste, kūrėjai patobulino video redaktorių.

Nors „Episodes from Liberty City“ galima žaisti net ir neturint „Grand Theft Auto 4“, tačiau jei nesate žaidę pastarojo, geriau ir pradėkite nuo jo, nes „Episodes“ užpildo pagrindinio žaidimo istorijos spragas.

Komentarai

17 komentarai/-as/-ų
 1. rokimusas 2010/07/20 Atsakyti
 2. Tuoms 2010/07/20 Atsakyti
 3. Hous3r 2010/07/20 Atsakyti
 4. asd 2010/07/20 Atsakyti
 5. Nowitzkis 2010/07/20 Atsakyti
 6. Navy 2010/07/20 Atsakyti
 7. Masyo 2010/07/21 Atsakyti
 8. Karlotikas 2010/07/21 Atsakyti
 9. Patarėjas 2010/07/21 Atsakyti
 10. Originalas 2010/07/21 Atsakyti
 11. Ninja_fighterR 2010/07/28 Atsakyti
 12. ningen 2010/08/06 Atsakyti
 13. PATR10T 2010/09/24 Atsakyti
 14. ywes 2010/11/04 Atsakyti
 15. tomux 2010/11/07 Atsakyti
 16. edgaras 2012/03/14 Atsakyti
 17. matas 2013/04/05 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *