Epiniai metai. Epinis naujas sezonas. 

Rugsėjis kartais būna net įspūdingesnis, nei kalendorinė naujų metų pradžia. Pavyzdžiui, šiandien. Daugumai žmonių būtent rugsėjis tampa viščiukų skaičiavimo ir naujų lūkesčių šaukliu. Tai naujas mokslų, darbo ir idėjų sezonas.

Šiandien norisi kažką parašyti. Ir nors epiniai 2015-ieji ritasi į pabaigą, mūsų laukia dideli džiaugsmai. O ir kaip šių metų nevadinti epiniais? Pažvelkite… 2015-ieji — rekordiniai metai kiekvienam su žaidimų industrija save siejančiam Lietuviui. Įvyko rekordinis GameJam 2015, rekordinis Infoshow LAN Party, išrinkti ir apdovanoti geriausi šalyje sukurti žaidimai, pilną salę rinko ir GameFest konferencijų ciklas Login’e. Tiesa, ten nesulaukėme Peter’io Moulyneux, bet kažką reik pasilikti ir ateičiai, ane?

Kas dar? Šį rugsėjį praktiškai kiekvienas, su žaidimų industrija sąsajų galintis turėti universitetas, jas ir turės. Vieni siūlys pasirenkamus, su žaidimų kūrimu susijusius modulius, kiti rengs specialius kursus, bet, žvelgiant iš šalies, susidaro įspūdis, kad visi kažką daro, ir tai yra gerai.

111

Investuotojų pinigai skirti šiam skrydžiui!

Vilniuje įsikūrusi žaidimų kūrėjų studija sulaukia rimtos rizikos kapitalo fondo injekcijos, net keletas lietuvių sukurtų žaidimų užsidega sau žalią šviesą Steam tarnyboje, o tas žalias švytėjimas simbolizuoja kažką daugiau, nei kūrėjo ar studijos galimybes prekiauti populiariausioje skaitmeninėje platformoje. Žalia šviesa signalizuoja naują erą, kurioje mūsų industrija nebebus apibūdinama tik kaip fabrikėlis, kepantis apps’us išmanioms platformoms. Čia pat verta prisiminti ir Tag of Joy, kurie anonsavo Monster Buster spin off’ą Xbox One konsolei. Beje, pastaruoju metu apie galimybę šturmuoti XBL ar PSN it sutarusios kalba bent kelios Lietuvių studijos. Žvelgiant grynai iš asmeninių pozicijų, tai tiesiog rauna stogą. Būdamas paaugliu ir dirbdamas žurnaluose apie žaidimus aš svajojau apie tą dieną, kai mes galėsime rašyti apie savus. Jei stebite Žaismo DNR žinias, ko gero pastebėjote ir tai, kad šiemet apie savus mes kalbėjome kone kiekvieną savaitę. Svajonės pildosi.

O kur dar žaidimizuoti menininkų performansai, Lietuvą pristatantis stendas Gamescom’e, kažkoks proveržis ir ilgai lauktos pergalės e-sport’e? Ta prasme, hey! Metai dar nesibaigė, o jau buvo visko!

O kiek visko dar bus!

Naujų mokslo metų pradžiai sulauksime įspūdingos konferencijos kompiuterinės grafikos profams ir mėgėjams. CG Event Vilnius prasidės jau šį savaitgalį ir tai bus vienas įspūdingesnių, net kelias medijas vienijančių renginių. Ši konferencija išskirtinė net keliais aspektais — joje laukiamas gausus pranešėjų būrys iš visos Europos, o pokalbio temos aprėps ypač platų spektrą: nuo žaidimų kūrimo iki specialiųjų efektų kinui, projektų valdymo, verslo praktikų, žmogiškųjų išteklių ir… Lietuvos. CG Event 2015 tik išryškina dar vieną pastarųjų metų trend’ų — Lietuva tapo riebiu tašku Europos žemėlapyje. Verslai, studijos ir žmonės nori čia atvažiuoti.

vr1

Kitas, ypač smagus CG Event niuansas — pranešimus skaitantys lietuviai. Vėlgi… prieš akimirką galėjote ir nežinoti, o dabar jau žinote, kad esame padarę rimtą pažangą daugelyje sričių. Viena iš renginio organizatorių — Vilniuje įsikūrusi Okta studija, jau daugelį metų bendradarbiauja su kino ir žaidimų kūrėjais iš viso pasaulio. Mes žinome kaip dirbti su Mo-Cap technologijomis, puikiai suvokiame virtualybę ir žinome kaip ją įdarbinti ir kuriame įrankius mūsų dienų magams.  Ypač smagu, kad renginyje sau vietą rado ir teisininkai, bei čia jau dirbantys užsieniečiai, kurie dalinsis savo patirtimis ir patarimais kraustymąsi planuojantiems kolegoms. Tai, kad Lietuva turi ką pasiūlyti IT sektoriui nėra jokia naujiena, bet čia, panašiai kaip ir su žaidimais. Mes galime kurti žaidimus ne tik išmaniesiems, o mūsų šalyje išugdyti specialistai gali atlikti kur kas daugiau funkcijų nei aptarnauti skambučių centrus ir programuoti duombazes.

Ir taip, tikiuosi, bus visus likusius metus. Lietuvoje planuojamos net kelios su VR/AR technologijomis siejamos konferencijos, planuose yra ir VR Jam’as. Spalio pabaigoje sulauksime grandiozinio GameON renginio ir tai bus pirmas, plačiajai visuomenei ir žaidėjams dedikuotas renginys mūsų regione.

Šis rugsėjis išties ypatingas. Tad ŽaismoDNR komandos vardu sveikinu visus besimokančius su mokslo švente, o visiems nesimokantiems linkiu gero ir darbingo naujojo sezono.

The Game is ON, tauta!

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *