Drąsūs, stiprūs, tingūs su Wii Fit

Gal kiek per smarkiai kirtau Wii konsolei apžvalginiame įraše. Nepaisant arkadiškos Wii prigimties, tai kas siūloma prie konsolės, paverčia patirtį kažkuo keistai patraukliu, kažkuo visiškai kitu nei natūralūs grynakraujai nextgen’ai. Jei reikėtų priežasčiu, kuriomis vadovaujantis įsigijamas Wii, man tai būtų lygsvaros lenta, pardavinėjama pakete kartu su fitneso žaidimais Wii Fit.

Wii Fit pats savaime kaip programinis paketas yra skurdus, vizualiai atgrasus ir neigiama prasme juokingas, tačiau kai duete jam antrina vadinamoji balance board, visiškai nesvarbu, kad minižaidimai ir vėl su šlykščiais Mii veikėjais, kad jogos ir raumenų pratimų vadovai savo balta odos spalva ne itin patraukliai perteikia sportiškumą, ir kad nuolat reikia spausti A, A, A uždarinėjant greitai nusibostančius patvirtinimo langus, kai norisi tiesiog pajudėti – sklandžiai, pratisai ir išsikraunančiai.

wiifit2Lygsvaros lenta, kalbant paprastai, yra svarstyklės – hi-end’inės svarstyklės, kuriuos bet kurio veikimo momentu nustatinėja jūsų masės centrą ir jo judėjimą, taip fiksuojančios ir identifikuojančios jūsų kūno judėjimo principus. Wii Fit filosofija – sveikame ir sportiškame kūne turi būti balansas ir harmonija, tad atlikinėjant pratimus, virtuali trenerė/treneris kritinę akimirką pastebės, kad jūsų kojos šiek tiek dreba, kad lenkiatės šiek tiek per daug, ar kad lenkimosi kampai netinkami.

Wii Fit pagalba galite nusistatyti tikslus – pvz. per du mėnesius numesti du kilogramus. Kasdien atliekant sverimąsi ir pratimus, programa fiksuos jūsų svorio kitimą, pieš gražų grafiką ir labai nuolankiai pasiteiraus, kodėl sportuojate taip retai, nes progreso nėra, ir kad su tokiu požiūriu galima ir nepasiekti užsibrėžto tikslo.

Wii Fit siūlo keturias veiklos rūšis – jogą, jėgos treniruotes, aerobikos pratimus ir balanso žaidimus. Užsiimant bet kurios kategorijos sportais į futuristinį kiaulės-taupyklės-laikrodžio hibridą kapsi judesyje praleistos minutės, su kurių vis didėjančiu skaičiumi atrakinami nauji pratimai. Atliekant konkretų pratimą kelis kartus sėkmingai, atrakinama galimybė sudėtingesniam pratimo atlikimui, kuris dažniausiai apsiriboja padidintu sesiją sudarančių pratimo judesių skaičiumi – pvz. pradžioje per sesiją maksimaliai galite atlikti 10 atsilenkimų, keliskart atlikus sesiją, jau galite rinktis sesiją iš 20 atsilenkimų, o padirbus intensyviau atsirakina ir atsilenkimų ištvermės iššūkis.

wiifit3
Joga man patinka. Tikrai. Primena koks vėtytas ir mėtytas mano kūnas. Kaip berželis, nuo kiekvieno vėjelio pustelėjimo drebantis

Jei dėl jogos kategorijos sudarančių pratimų klausimų kaip ir nekyla – tai įvairios jogos asanos/pozos, kurias atliekant svarbus kvepavimas, judesiu sklandumas ir lygsvaros išlaikymas per atsipalaidavimą. Jėgos treniruočių kategorijoje aptiksite didžiąją dalį kūno raumenis lavinančių pratimų, kurie daugmaž atitinka rytinės mankštos rutiną, tik šiek tiek paturbinti, tad po geros pusvalanduko sesijos, kitą dieną pajausite, kad raumenų vis dėlto turite, nes lašinių juk negali skaudėti:)

Aerobikos pratimų kategorijoje lygsvaros lenta naudojama kaip per tradicinius aerobikos užsiemimus sporto klube, tik viskas čia labiau primins ritmo žaidimą,o smegenis jauks legiškai judantys Mii, su kuriais jums reikės pataikyti į taktą ir kurių animacijos tai daryti trukdys. Taip pat aerobikos kategorijoje rasite ir lentos nereikalaujantį bėgimo žaidimą. Įsikišate Wii pultelį kišenėn ir begate vietoje, o ekrane jūsų Mii bėgs per didelio poligonų skaičiaus neturinčia Wii Fit salą. Čia norėčiau pridurti, kad bėgimas vietoje, mano nuomone, nėra labai sveikas jūsų kūno atraminėms sistemoms, na bent jau bėgant basomis ant parketo. Tad norėčiau parekomenduoti pasitiesti kilimėli, o galbūt net ir apsiauti bėgimo bateliais:)

wiifit4
Visa Wii Fit pasiūla

Balanso žaidimai tai… žaidimai. Paprasčiausi lygsvaros lentos demo. Praktiškai visų žaidimų tikslas – teisingai perkelinėti savo kūno masės centrą atitinkamomis kryptimis, na o „mielas“ Mii šioje kategorijoje dalyvauja greitojo nusileidimo nuo kalno, šuolio slidėmis nuo tramplyno, ėjimo per virvę ir panašiose sportinėse rungtyse.

Nors kiekvienas pratimas galiausiai įvertinamas taškais, vienintėlis tikras įvertinimas tai jūsų kūno reakcija. Taškai visiškai nemotyvuoja, nes tai, kokį įvertinimą gauni, neretai neatitinka pastangų, kurias įdedi į pratimo atlikimą. Erzina ir nuolat bambantys treneriai, kurie net ir neturėdami ką pasakyti, bamba tas pačias frazes a ka „nepamiršk kvėpuoti“.

Svarsčiau ar Wii Fit vadinti žaidimu, ar fitneso programa, bet į rankas pakliuvus EA Sports „Active“ ir tik peržiūrėjus knygelėje pateiktus „feat’us“, Wii Fit vienareikšmiškai yra tik žaidimas ir tuo pačiu balance board demo. Visų pirma todėl, kad nėra galimybės susidaryti pratimų programą. Neegzistuoja ir modulis, kuris pats pasiūlytų ilgalaikę pratimų programą – savaitei, mėnesiui ar kitam laikotarpiui. Yra tik pratimų katalogas ir tu laisva valia renkiesi ką daryti. Tad reikia valios ne tik mankštintis, bet ir sugalvoti ką konkrečiai mankštinti ir kokiomis apkrovomis.

wiifit5
Wii Fit sala, kuria galima lengvai prasibėgti ir surasti keletą mielų simbolių iš Mario pasaulio

Net ir būdamas gan „žaidimiškas“ Wii Fit gali išspausti pakankamai prakaito, o turint valios ir fantazijos (pvz. pasunkinus pratimus rankose laikomais svoriais) suformuoti šiek tiek sportiškesnį kūną. Wii Fit stovi geru laipteliu aukščiau už paprastą mankštą todėl, kad pateikia neblogą įvairaus tipo ir intensyvumo veiklos jūsų kūnui rinkinį. Jei atvirai, Wii Fit yra vienas tų dalykų, dėl kurių tikrai verta pirkti Wii konsolę, nubraukiant visą marketingą, hype’ą ir kitus pašalinius veiksnius.

Tačiau ar Wii Fit geriau už sporto klubą? Pasverkime:)

Wii Fit vs sporto klubas

Kaina
Sportuojant kartą į dieną aukšto lygio sporto klubas kainuos apie 80lt/mėn
Wii Fit kainuos apie 1000 Lt (Wii konsolė + Wii Fit)
Investicija į Wii Fit atsipirks po metų.
Laimi: Wii Fit, nes prie konsolės nemokamai gausi Wii Play ir galėsi pliekti tankiukus per naktis

Veiklos spektras
Wii Fit maksimaliai pasiūlys na gal 30 skirtingų pratimų.
Sporto klube be tradicinių treniruoklių, yra bėgimo/ėjimo takeliai, dviračiai, aerobikos ir jogos salės ir aišku BASEINAS!
Laimi: Sporto klubas (BASEINAS!!!)

Aplinka
Wii Fit pririštas prie jūsų namų aplinkos, tad į patrauklų interjerą reikės investuoti papildomai:)
Sporto klube gali nutikti visko – jakuzzi būti užsėsti apkūniomis pagyvenusiomis moterimis, o dviračiai karštų sportuojančiais supermerginų/vaikinų užpakaliukais (išsipraukit netinkamą pagal orientaciją).
Laimi: Sporto klubas – už netikėtumą kasdien:)

Patogumas
Į sporto klubą reikia nukeliauti, persirengti, pasportavus – viską kartoti. Negali sportuoti vidurnaktį.
Wii Fit – bet kada, kad tik noras būtų. Hopt iš lovos vienais „triusikais“ ar be jų, apibėgi Fit salą, pramankštini pailsėjusį kūną, po dušu ir šviežutėlis į darbą.
Laimi: Wii Fit – už laisvę.

Galutinis rezultatas – 2:2

O galutinė išvada – jei turite viršsvorio, neturite raumenų ir esate absoliučiai išsibalansavęs, nei Wii Fit, nei sporto klubas automatiškai jūsų fizinės būklės nepagerints. Viskas susiveda į valią. Jei norite sportuoti, nereikia nei vieno, nei kito, tik tvirto noro ir pasiryžimo, kuris galiausiai peraugtų į potraukį judėtį. Tačiau jei trūksta tos nedidelės kruopelytės valios, to nedidelio postūmio, Wii Fit gali įpūsti pasiryžimo energijos, jau nuo tos akimirkos, kai nekaltai paskaičiuoja jūsų kūno masės indeksą ir po poros testų nurodo jūsų „tikrąjį“ kūno amžių. Neduok die jis didesnis už jūs tikrąjį. Spyris į sėdimąją! KELKIS! LAIKAS SPORTUOTI!

ŽPat.

Komentarai

4 komentarai/-as/-ų
  1. ZZ1 2009/05/21 Atsakyti
  2. Originalas 2009/05/21 Atsakyti
  3. grambuolis 2009/07/21 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *