Depict | Vizualinės erudicijos testas

iPhone žaidimų pasaulis įdomus tuo, kad ir kaip kiekviena kita nauja platforma, jis naujam gyvenimui prikelia senus gerus žaidimus. Imkime kad ir „Depict“ – nemokamai platinamą internetinį  iPhone žaidimą. Tai tarsi stalo žaidimų „Alias“ ir „Pictionary“ hibridas, ne pirmą kartą perkeltas į skaitmenines erdves. Žaidimo mechanika labai paprasta – penki žaidėjai žaidžia penkis raundus, kurių metų kiekvienas žaidėjas piešia jam pateiktą žodį, o kiti tą žodį spėlioja. Žaidimo pabaigoje daugiausiai taškų surinkęs žaidėjas tampa nugalėtojų ir prasideda naujas žaidimas. Taškai skiriami kiekvienam atsakiusiam teisingai, o tų taškų suma – piešėjui, tad tas raundas, kuriame pieši yra kone svarbiausias visame žaidime, nes tai geriausia galimybė uždirbti didelį skaičių taškų.

Žaidimas pateiktas pikseliniu stiliumi, kuris sukuria madingo retro pojūtį. Žaidimas kone idealiai tinka iPhone platformai, nes piešimas/valdymas touchscreen pagalba užtikrina dinamišką žaidimo eigą – žaidimas sužaidžiamas per kelias minutes, tačiau gali testis valandų valandas, nes kaip ir priklauso moderniam žaidimui, „Depict“ turi pasiekimus. Už minimalų mokestį galima parsisiųsti žaidimo papildymus – tai avatarų piešimo įrankis, su kuriuo tiesiog galima susikurti unikalų savo avatarą, bei spėliojimo žaidimo papildymas, kuriame reikia tiesiog spėlioti žodžius iš didelės vartotojų sukurtos piešinių duombazės.

depict2Kurdami ir publikuodami šį žaidimą kūrėjai „Makeshift“ išmoko nemažai pamokų. Pradiniame variante paveikslėliai buvo piešiami stambiais pikseliais ir tai ne itin patiko žaidėjams, taip pat turėjo atlaikyti konkurentų spaudimą, atsisakyti mokamo žaidimo idėjos, o vėliau vėl prie jos trumpam grįžti, kai serveriai ėmė nebeatlaikyti milžiniško žaidėjų skaičiaus. Daugiau pasiskaityti galite žaidimo postmortem.

Jei turite draugų, galite žaisti tarpusavyje. Tiesa, žaidimas turi tam tikrų akibrokštų dinamikoje – pvz. tas „blogųjų“ žaidėjų klanas, kuris eina per visis internetinius žaidimus ir teršia – čia gi vietoje nurodytų žodžių gali pripiešti falų ir panašiu žmonijai svarbių tačiau šiuo atveju visiškai ne vietoje esančių objektų. Taip pat kai kurie žaidėjai žodžius tiesiog užrašo, taip nužudydami žaidimo esmę. Minusai nedideli, gal ir dėl to „Depict“ yra vienas iš populiariausių nemokamų iPhone žaidimų ir tikrai vertas jūsų dėmesio.

Nuoroda į „Depict“ http://itunes.apple.com/us/app/depict/id340772215?mt=8

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *