Cities: Skylines Apžvalga | Modifikacijų Horizontas

Electronic Arts yra industrijos leviatanas, po vieną skandinantis senas žaidimų serijas. Kas užpildys „SimCity“ paliktą skylę mūsų širdyse? Kam reikėjo visada online režimo žaidimui, kurį visą laiką žaidėme vienatvėje ir nematėme problemos? Kas žaisdamas „SimCity“ galvojo “norėčiau, kad mano miesto plotas būtų mažesnis ir turėčiau jį dedikuot tik išmatų valymui”? Laimei, žaidimų industrija neapkenčia vakuumo ir „Cities in Motion“ gamintojai nusprendė pereiti nuo viešojo transporto simuliatoriaus iki miestų statymo. Dabar viešąjį transportą gali simuliuoti „Cities: Skylines“. Smarkiai modifikuotame „Cities: Skylines“, nes nėra jokių pritemptų technologinių paaiškinimų, kodėl negali savo miesto viduryje pastatyti Lenino skulptūros.

Iljyčiaus statula - puiki vieta atsivesti savo mažąją leftistinę lervutę

Iljyčiaus statula – puiki vieta atsivesti savo mažąją leftistinę lervutę

Paskutinį kartą tikrinus, Steam Workshop žaidimas turėjo 38 000 įvairaus plauko modifikacijų. Tikrai nemaža dalis yra labai paprasta: kosmetiniai pastatų pakeitimai, į žaidimą įsiliejantys labai organiškai. Matote, kai žaidime tiesiate gatves, jos aplink save kurią zoną, kurioje gali vystytis rajonai, o šie yra trijų pagrindinių tipų: gyvenamieji, komerciniai ir industriniai. Kaip ir „SimCity“, namai juose auga savaime, be tavo įsikišimo, bet parsisiuntus modifikacijas, tavo didelio tankio gyvenamajame rajone gali staiga išdygti sovietiniai daugiabučiai. Jei tokia architektūra džiugino akį „Half-Life 2“ ar „Stalker“, tai pramogaut galite ir čia.

Gimnazija - rimtas reikalas, vidurinė - bardakas.

Gimnazija – rimtas reikalas, vidurinė – bardakas.

Septintam aukšte gyvena pikti pensininkai - kai kurių gyvenimo realybių net žaidime neišvengsi.

Septintam aukšte gyvena pikti pensininkai – kai kurių gyvenimo realybių net žaidime neišvengsi.

Aišku, miesto tarnybos nesivysto pačios, tad policijos nuovadas, gaisrininkų štabus, mokyklas ir poliklinikas teks statyti patiems. Rusai jau padarė sovietinės vidurinės modelius, bet, žinoma, yra ir tiesiog kosmetiškai modifikuotų paties žaidimo mokyklų: pridėta suoliukų, stovėjimo aikštelių ir kitaip natūralumo sukurta. Viskas dar ir priklauso nuo modernių ambicijų – šiukšlių atomizatorius atrodo labai švariai ir futuristiškai, daug gražiau nei įprastas šiukšlių deginimo fabrikėlis.

Vienintelis tinkamas būdas Penkiasdešimt pilkos atspalvių utilizavimui

Vienintelis tinkamas būdas utilizuoti „Penkiasdešimt pilkų atspalvių”

Augant miesto gyventojų skaičiui auga jų poreikiai ir atrakinami nauji dalykai. Pavyzdžiui, pasimirusių piliečių per kaminą leidimo fabrikėlis.

Augant miesto gyventojų skaičiui auga jų poreikiai ir atrakinami nauji dalykai. Pavyzdžiui, pasimirusių piliečių per kaminą leidimo fabrikėlis.

Tiesa, visą tą miesto kebeknę dar reikia aprūpinti infrastruktūra. Moderiai kovoja su elektros linijomis (nors kiekvienas pastatas generuoja tam tikrą plotą elektros plėtros, kartais pasitaiko labai toli išdygusių pastatų) pateikdami ne tokias nepatogias alternatyvas. Jau yra ir beveik privaloma modifikacija, kuri detalizuoja autobusų maršrutų (kuriuos pats ir nustatysi) populiarumą ir naudą. Pilna ir žaidėjų padarytų kelių aukštų sankryžų greitkeliams ir šiaip transporto mazgams – nors galimybė pačiam numegzti žiedą patiks „Roller Coaster Tycoon“ ir „MS Paint Curve Tool“ fanams, ne visi nori praleist valandų valandas vingiuodami viadukus.

Kairiame apatiniame kamputyje matome į Patarėjiškes ir Ledakalnį žolės užpešt važiuojančius ir viadukus užgrūdusius stonerius.

Kairiame apatiniame kamputyje matome į Patarėjiškes ir Ledakalnį žolės užpešt važiuojančius ir viadukus užgrūdusius stonerius.

Modifikacija dar ir priskiria transporto linijoms spalvas, kad aiškiau būtų kur suklupo tavo planai.

Modifikacija dar ir priskiria transporto linijoms spalvas, kad aiškiau būtų kur suklupo tavo planai.

Deja, net aprūpinti autobusais, vandentiekiu ir kapinėmis (žaidime reikia rūpintis ir anapilin iškeliavusiais) gyventojai nebus per daug patenkinti. Tam reikia griebtis parkų ir aplinkos gražinimo. Čia jau irgi dirba pluša moderiai. Pavyzdžiui, kodėl industrinėse zonose turėtų būti įprasti parkai ir vaikų žaidimo aikštelės? Neturėtų! Todėl koks žaidėjas atsidaro redaktorių, sumeta keletą konteinerių ir šiaip industrinio šlamšto į mažytę vieno kvadratėlio aikštelę, ir štai turime gal kiek nesąmoningą (kas džiaugsis per langą konteinerius matydamas) bet iš aplinkos neišsiskiriančią dekoraciją. O ką dar kalbėti apie paprastus mažyčius parkus – naudingus tiek šiek tiek sukčiaujant prieš sistemą, tiek išnaudojant kartais namais tiesiog neapaugusius kvadratėlius nepatogiose vietose – ar apie Gundam, Lenino, pergalės, Enterprise erdvėlaivio parkus. Yra net tankas išvaduotojas, jei jau taip nori.

Kauniečiai savo išvaduotoją apdirbdavo kaip reikalas. Šitam geriau sekasi.

Kauniečiai savo išvaduotoją apdirbdavo kaip reikalas. Šitam geriau sekasi.

„Armatos” statybai pritrūkus lėšų, Rusijai teko šį bei tą įkeisti.

„Armatos” statybai pritrūkus lėšų, Rusijai teko šį bei tą įkeisti.

„Skylines“ paveldėjo ir „SimCity“ įprotį žaidėją kartais apdovanoti istoriniais monumentais, kuriems šiaip sunkoka būtų išdygti naujuose miestuose. Laisvės statula kaip ir nėra dažnai duplikuojama, ar ne? Tai fanai, aišku, prikuria jų dar daugiau. Ir kuo toliau eina laikas, tuo daugiau!

Bet ne visos modifikacijos yra taip smarkiai susijusios su miesto funkcijomis. Pavyzdžiui, gatvės lygio kamera yra vien tam, kad galėtum pasigrožėti savo darbais iš arti – net jei žaidimo grafika tam nesutverta. Galima net paskraidyti lėktuvu! Arba pakeisti vizualinius filtrus – beveik visos jūsų matomos nuotraukos naudoja vieną iš Borderlines (įkvėptą „Borderlands“) filtrų. Yra net pasirinkimas užčiaupti Chirper – vietinį Twitter analogą, atstojantį „SimCity“ bėgančią žinių eilutę. Galų gale, kiek kartų gali skaityti apie tai, kad kažkieno katę išgelbėjo dūmų detektorius (įstatymiškai privalomas kiekviename name)?

Kairėje - dar kitos mofikacijos vakaro nutviekstas žaidimas. Dešinėje - Borderlines.

Kairėje – dar kitos mofikacijos vakaro nutviekstas žaidimas. Dešinėje – Borderlines.

Monumentas nesenai į kalną įsirėžusiam vokiečių lektuvui: skoninga ar „fuj kaip neskanuz”?

Monumentas neseniai į kalną įsirėžusiam vokiečių lėktuvui: skoninga ar „fuj kaip neskanu”?

„City: Skylines“ yra gera žaidėjų kuriamo turinio platforma ir miestų simuliavimo žaidimas. Nors jame nėra paikesnių „SimCity“ bruožų, o naujų miesto zonų poreikis atrodo nepasotinimas, tai vis tiek daug tikresnė senojo žaidimo patirtis nei „SC Online“ ar „Societies“. Belieka sulaukti modifikacijos, pakeisiančios visą miestą gotikiniais „Warhammer 40.000“ pastatais.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *