Cata-Clysm it up yer arse!

Apie kataklizmą ko gero nebūčiau nieko rašęs, jei Žpat už liežuvio nepatemptų.

Nepriimu vis to ir jaučiu kaip mano dienos su WOW artėja prie pabaigos. Vat tik negaliu suprasti kas lemia šitą beprotybę. Galima iki numirimo ginčytis kurie atnaujinimai išlaikys daugiau casualų, kurie gi duos darbo hardcore fanams, bet ką bedarytum, juk galima neprasilenkti su lore ir pagrindiniais kokybės principais. Tokiais tempais WOW migracijos į F2P zoną sulauksim greičiau nei man atrodė.

Pirma. Kas čia per pristatomasis išplėtimo filmukas? Iš kur ištraukė tą Voice over? Toks jausmas, kad Blizzard talentų sąstatą papildė pensininkas, jaunystėje garsinęs Hasbro žaisliukų reklamas. Kur tradicinis CG traileris? Kur jų lorewriter’iai. Goblins found a new ally… Yeah right… Toks jausmas, kad Orkų ir žmonių kare cepelinus pilotavo orkai. O kamikadzės buvo troliai… Oh, c’mon. Goblos visada buvo ordos pusėj, tiesiog formaliai nepriklausė sąjungai. Nuo pirmų wow dienų Goblinai aprūpina Ordą visomis transporto paslaugomis. Aljansas gi, aspirūpina jomis pats. Apie worgenus išvis tyliu… Kažkada buvau radęs šaltinių, apibūdinančių juos kaip ateivius iš kitų pasaulių, kurių pavyzdžiu Arugalas vėliau išveisė savo gvardiją, bet panašu, kad Blizz taip giliai nesikapsto. Vilkolakiai ftw.,

* Lygio lubos bus pakeltos per penkis lygius iki 85, tačiau Blizzard sieks, kad tai nebūtų tas rush’as…

Daugiau lygių gerai, bet tai vistiek bus rush’as. Šiuo atveju Blizzard visada sako, kad bus sunku, o išeina žaidimas ir neskubėdamas užsigrindini per savaitę. Tai nei blogai, nei gerai, bet gal gana jau tai ryškint. Visi žinom kaip bus.

* Sumažės klasių/rasių apribojimai – t.y. bus pasiūlyta naujų, anksčiau neįsivaizduojamų kombinacijų – pvz. troliai druidai, taurenai paladinai, gnomai šventikai, žmonės medžiotojai ir pan.

Draenai šamanai buvo pritemptas dalykas. Bet gražiai pritemptas. Praėjo kažkiek laiko ir užskaičiau. Taurenai paladinai… Nu bala jų nematė. Nakties Elfų lore’as griežtai draudžia, bet kokią magijos praktiką, žiūrėsim kaip bus su tuo. Nejau sulauksim epinės konfrontacijos Darnassus’e. Anyway. Tai yra bullshit. Ir svarbiausiai, nu niekam nereikalingas bullshit. Neužskaitau.

* Esminis pakeitimas – senajame Azerotho pasaulyje įvyks negeri katastrofiški įvykiai, kardinaliai pakeisiantys žemyno išvaizdą. Kaip matosi iš treilerio, bus nemažai išdegusių plotų, tačiau tokios zonos kaip Desolace įgaus žalumod ir gyvybės. Tuo pačiu taip bus grafiškai atnaujinamas senasis pasaulis (užtenka pažiūrėti į vandenį). Šitą išpranašavo pats Artojas, dar senai, senai, kai kažkoks vokietukas dar net nebuvo iškapstęs apie Cataclysm ženklo registravimą.

Tik aš sakiau, kad tai padarys Titanai.. Oh well, pas Blizzard lieka dar viena nesužaista korta. Šitą momentą vertinu palankiai. Nepriklausomai nuo to kaip bus rewampintas Azerotas. Ta prasme ar jis pasikeis visiems, ar pasikeitimai bus tik nuo lvl 80 nėra taip jau ir svarbu, svarbu, kad senos zonos atnaujinamos. Laikas būtų atnaujint ir kai kurių senų rasių išvaizda, nes atrodo kaip valkatos šalia naujų.

* Be senų zonų, atsiras keletas naujų, anksčiau neegzistavusių senuosiuose žemynuose, tačiau nūnai pasiekiamų, nes tuo pačiu bus įdiegta skraidymo galimybė Kalimdore ir Rytinėse karalystėse.

Arba atrakins tas kurios yra neaktyvios. Hyjal ir pan. Niekaip nevertinu, expansion turi būti naujų zonų, kitaip tai major content patch.

* Nauja battlegrounds sistema, naujos arenos ir gildijų reitingai, bei gildijų pasiekimai (guild jumpingo pristabdymui?)

PvP, Arenos ir panašiai manęs nedomina, negaliu pakomentuot. Gildijos lygiai, kaip ir daug kas pastaruoju metu atkeliauja iš Everquest II. Kyla naturalus klausimas, what took you so long. Neaišku kokiam lygmenį bus kopijuojama, bet su guild jumpingu šitas dalykas gal ir padės susidorot. Klausimas ar tokia sistema ilgai išgyvens, forumų troliai gali išsireikalauti nerfų. Noramlios gildijos, tokių problemų neturi.

* Epinė veikėjo kvestų linija (ar tik nebus bent minimaliai siejamas, kaip atsakas į „The Old Republic“?)

Tikėtina. Bet kol kas apibūdinimas nelabai aiškus. Sunku patikėti, kad jiems tai pavyks, mano supratimu WOW tempas jau gerokai per greitas tokiems reikalams.

Ir žinot kaip man visa tai iš šono atrodo? Kaip chaltūra. Kaip chaltūra kurią įkvėpė forumų postai. Kaip chaltūra daroma neįsigilinus ar bandant galutinai atsiriboti nuo senojo wow. Tam tikra prasme, gali būti, kad tai ir yra daroma. Gali būti, kad Cataclyzmas yra rėtis, kuris atsijos tuos kas lieka su wow, nuo tų kurie varvins seilę dėl naujo Blizz MMO projekto, kad ir kas ten bebūtų. Naujas MMO, naujas ginklas, naujas megahitas. O wow. O wow prismaugs visus tuos, iki kurių kol kas jo rankos nedasitempė RS, SRO, GW, ETC, ETC, ETC.

Gaila Allodai iš pirmo bandymo naužkabino.

Naiviai vyliuosi, kad Blizz viską daro savo sprendimu ir padoraus CG nesukūrė nes nenorėjo, o ne dėl to, kad Activision liepė taupyt ir melžt.

Toks, tad daily rant’as.

Komentarai

20 komentarai/-as/-ų
 1. turboliux 2009/08/22 Atsakyti
 2. Kukas 2009/08/22 Atsakyti
 3. inkvizitor 2009/08/22 Atsakyti
 4. Artojas 2009/08/22 Atsakyti
 5. ZZ1 2009/08/22 Atsakyti
 6. Artojas 2009/08/22 Atsakyti
 7. ZZ1 2009/08/22 Atsakyti
 8. Kraugerys 2009/08/22 Atsakyti
 9. Kukas 2009/08/22 Atsakyti
 10. Dreamnuker 2009/08/22 Atsakyti
 11. toxis 2009/08/23 Atsakyti
 12. Flasko 2009/08/23 Atsakyti
 13. Kraugerys 2009/08/23 Atsakyti
 14. Coreg 2009/08/23 Atsakyti
 15. minus 2009/09/12 Atsakyti
 16. Nemarus 2009/09/17 Atsakyti
 17. Artojas 2009/09/17 Atsakyti
 18. Nemarus 2009/09/17 Atsakyti
 19. Artojas 2009/09/17 Atsakyti
 20. Nemarus 2009/09/17 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *