Borderlands 2 — Octoberfeeeeest! (solo edition)

Pamenu kažkada turėjau garbės būti pakviestas į Miuncheno Octoberfest‘ą. Nuskridau jam jau prasidėjus, miesto centre atsidūriau gan vėlai vakare ir tariau sau — meh. Ore tvyro rūgstančio alaus ir šlapimo kvapas, gatvėmis šlitiniuoja pavieniai „dalyviai“, na o ko gi dar gali tikėtis iš alaus šventės. Tiesa ji vyksta ne pačiame centre ir apskritai kažkuria prasme „ne mieste“. Todėl mieste tik jos atgarsiai, kur glaudžiasi pačios šventės šurmulio jau nebeatlaikantys dalyviai. Neprabėgo ir 24 valandos, o aš jau sėdėjau vieno iš alaus namų angare, laužiau viščiukų puseles, godžiai užkąsdamas jas dešromis, bandelėmis, raugintais kopūstais ir galiausiai visą tai palydėdamas litru kitu gardaus alaus. Patekti į euforiją beje gali ir be jo. Pati fiesta tai kažkas primatiškai viduramžiško, tūkstantinės minios tiesiog linksminasi prie lūžtančių stalų, bliauna dainas ir sukuria svaiginančią kakofoniją. Ką jau bekalbėt apie legendines 10 litrų vienu ypu atnešančias moteriškes (nors mūsų stalą aptarnavo vyrukas, atnešantis daugiau alaus nei sveria pats)! Nori nenori, o akimirkai pagalvoji, kad taip turėtų būti visur ir visada. Tada prisiminiau vakar vakarą ir pagalvojau — heh.

„Borderlands 2“ — žaidimų industrijos „Octoberfest‘as“. Net ir mūsų pažinties istorija panaši, nes žaisdamas pirmą dalį aš galvojau — „meh“, o dabar turim antrą, aš prisimenu tada ir sakau „heh“. Nuolat. Nes, blemba, koks jis trenktas!

Už šitą nupieštą picą, labiau esu norėjęs tik nufotografuoto hamburgerio.

Šiaip iš pirmo žvilgsnio gali susidaryti įspūdis, kad abu žaidimai labai panašūs. Ypač jei jums patiko pirmos dalies pasakojimas (eiga, maniera, žodžiai, misijų dėstymas). Abu žaidimai iš ties yra panašūs, bet nelabai. „Borderlands 2“ yra nežymiai geresnis, bet praktiškai visais aspektais. Techniškai — šiek tiek geriau optimizuotas, vizualiai šiek tiek dailesnis ir kur kas įvairesnis, žaismo prasme gyvesnis, mažiau įpareigojantis ir lankstesnis, „palendantis“ po žaidėjo poreikiais. Finale tenka pripažinti, kad ir pirma dalis greičiausiai nebuvo bloga — tiesiog pakankamai „nenučiupinėta“ juvelyriniais pirščiukais.

Pirmas dalykas kuris krenta į akis — absoliuti harmonija atmosferoje. Šį kartą kalbu ne tik apie žaidimo atmosferą, bet apskritai. Visos išankstinės kalbos, reklaminiai klipai ir socialinės akcijos smulkiais šaltinėliais suteka į vieną gaivią visumą. Šiek tiek mažiau akcentuojami ginklai, daugiau dėmesio Pandorai ir visa tai įvilkta į nuotykio rūbą. Visi išankstiniai kūrėjų ėjimai puikiai atsiskleidžia ir pačiame žaidime, tad net jei kartas nuo karto pasiklysti ar susierzini dėl truputį neaiškių žemėlapių, tavęs vis tiek neapleidžia jausmas, kad gavai tai, ko tikėjaisi.

Meilė iki paskutinio štricho

Taikliausias kūrėjų sprendimas darant tęsinį, buvo netaikyti ten, kur žaidimui ne vieta. Atmetę industrijos lyg ir diktuojamą prievolę pateisinti smurtą, ar įvilkti siužetą į daugiau ar mažiau solidų „sci–fi“ rūbą, kūrėjai tiesiog atrišo rankas scenaristams, kurie tingėdami dirbti, į dialogus tiesiog perkėlė visą interneto trolių kultūrą. Rezultatas gavosi stulbinamas, nes kai tau smagu kaip kalba pasakotojas, lyg ir esi pasiruošęs išklausyti net ir pačią durniausią istoriją, todėl nejučia įsitrauki ir galbūt net pradedi mėginti įsijausti į rolę. Iš esmės Pandora tapo kraštutinumų planeta, kurioje gyvena tik aukščiausią fazę pasiekę psichai, idiotai, debilai ir vienas džentelmenas, mokslininkas, medžioklis. Tiesa dar yra sukilėlių miestelis, kuriame glaudžiasi save normaliais laikantys veikėjai. Tai lyg uždaras forumas internete, kuriame nėra trolių, todėl nieko nevyksta.

Komentarai

10 komentarų
 1. Originalas 2012/10/04 Atsakyti
  • Nowis 2012/10/04 Atsakyti
   • Originalas 2012/10/05 Atsakyti
    • Nowis 2012/10/06 Atsakyti
    • Tomas 2012/10/06 Atsakyti
 2. Nolgorath 2012/10/06 Atsakyti
 3. Originalas 2012/10/06 Atsakyti
 4. Trečias Varnas 2012/10/08 Atsakyti
  • Artojas 2012/10/08 Atsakyti
 5. Nickas 2012/10/20 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *