Bloombergo išsikalinėjimai

Prieš kelias savaites išlindęs, o praėjusią paneigtas gandas apie Apple vado Tim Cook vizitą į „Steam“ ofisus eilinį kartą iškelia klausimą kiek patikima apie žaidimus rašanti internetinė žiniasklaida. Popieriaus lygumose gandai taip lengvai negula į ribotą plotą – tik patvirtinta ir patikrinta informacija. Neribotose interneto paklodėse galima rašyti nuolat remiantis šaltiniais, kurie remiasi pareiškimais iš anonimais norinčių išlikti asmenų. Taip visa žaidimų industrijos žiniasklaida užsuka gandų gandelių sūkurį, kuriame tikrai labai sunku atkasti tiesą iki to momento, kai naujiena tampa nebeaktuali, nes apie ją parašė ir apie ją padiskutavo visi.

Bet aš ne apie mus, renkančius trupinius nuo pasaulinio apie žaidimus rašančios žiniasklaidos stalo, o apie Bloomberg, kurie šią savaitę išmetė keletą riebių gandelių. Vienas jų jau paneigtas, o kitas yra tik gandas, kurio niekas nei paneigs, nei patvirtins, tad tikriausiai jis gimė tiesiog iš situacijos, kad tokiam įvykiui įvykti šiuo metu yra itin palankios sąlygos. Kalbu, žinoma, apie gandą, kad Pietų Korėjos žaidimų gigantas „Nexon“ nori įsigyti „Electronic Arts“. Skamba kaip nesąmonė, tačiau kai pasigilini į abiejų kompanijų situaciją, kyla klausimas „why not?“. Apie „Nexon“ tikriausiai žinote kaip apie gražaus MMO „Mable Story“ kūrėja. Kompanija turi ir daugiau MMO žaidimų, kurie pernai jai atnešė daugiau nei 300 milijonų JAV dolerių PELNO. „Electronic Arts“ gi vakarų žaidimų industrijos gigantas, tačiau su finansais šiek tiek sudėtingiau, nes reikia netik išlaikyti dvigubai didesnė darbuotojų masę, bet ir dėl silpnų koncerno pozicijų sektoriuose, kurie šią akimirką neša daugiausiai pajamų – nemokamuose ar dalinai mokamuose internetiniuose žaidimuose su mikro transakcijomis, aka F2P. Aišku, „EA“ bando gerinti pozicijas, įnešdama monetizavimo elementų net į tokius žaidimus kaip „Mass Effect 3″(multiplayer režimas“) ar „Fifa“(Ultimate team režimas).

Gandas stumtelėjo „EA“ akcijos kainą biržoje, tačiau ne tiek dėl gando išsipildymo realumo, kiek dėl prastų „EA“ akcijų pozicijų. Tokių, kad net per „Bloomberg“ ištrimituota žinutė iš Pietų Korėjos leidinio, sujudino biržos machinatorius.

Kitas „Bloomberg“ liapsusas pasirodė šiandien. Jame teigiama, kad Vivendi bus reorganizuojama ir to pasekoje „Activision-Blizzard“ bus atskirta nuo „Unversal Music“. Vivendi jau paneigė tuos gandus. Kokios galimos įmonių atskyrimo priežastys? Vadovaujantis sveika nuovoka ir pavyzdžiais iš kitų sektorių, atskirti grupės įmones naudinga tuomet, kai vienos jų nori atsikratyti. Nesiplėsiu. Gandas paneigtas gyvenimas tęsiasi, tik „Bloomberg“ dabar atrodo kaip šiek tiek bravūriškai sensacijų besivaikantis žiniasklaidos organizacija – na kad ir tokia kaip „Dievo režimas“, kurios naujienų padalinys informaciją traukia neaišku iš kur ir neaišku kokiais tikslais:)

Komentarai

Vienas atsakymas
  1. artojas 2012/04/27 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *