(Beveik) Viskas ką turi žinoti žaidžiančių vaikų tėvai

Internete pasirodė nemokama knyga/žinynas tėvams, auginantiems žaidžiančius vaikus.  Man jos tikrai nereikia, tačiau dabar ją skaitau. Tiek iš smalsumo, tiek norėdamas patvirtinti ar paneigti kai kurias savo teorijas. Bet pats esu žaidėjas, tad mano meilė žaidimams neabejotinai atsispindi vaikų auklėjime, o į tokias knygas žiūriu kreivai… Juk fakyrui nereikalingi patarimai kaip žaist su ugnimi…

Taip galvojau versdamas pirmuosius knygos puslapius, o vėliau susimąsčiau… Ar tikrai?

„Modernus Tėvų gidas apie vaikus ir žaidimus“ (Modern Parent’s Guide to Kids and Video Games) iš tiesų yra labiau žinynas nei knyga, tačiau kaip žinynas jis gerokai platesnis, nei bet kas ką esu matęs iki šiol.

Knygos autorius Skotas Steinbergas yra žinomas tėvystės ir modernių technologijų ekspertas, štai tokių žinynų kepėjas ir plačiai pripažintas evangelistas, savo darbu siekiantis užpildyti tarp kartų atsiveriančias prarajas.

Kuo gi ypatingas jo žinynas? Atsakymas paprastas —faktų, žurnalistinio neutralumo ir sveiko proto balansu.

Šis gidas apžvelgia platų problemų spektrą, tad jame rasit viską nuo išsamaus įvado į video žaidimų kultūrą iki trumpo, bet labai praktiško žodyno. Autorius paliečia ir smurto žaidimuose ar žaidimo sukeliamų sveikatos sutrikimų temas, pateikdamas tiek nuomonę, tiek faktus, tiek būdus likviduoti problemas (jei jums atrodo, kad jūsų šeimoje tokių yra).

Nebus taip, kad jis visiems tiktų ir patiktų nuo pirmo iki paskutinio puslapio, bet jei jūsų nedomina šeimyniniai žaidimų vakarai, ar dėl žaidimų kylančių konfliktų valdymo psichologija, tai nereiškia, kad jums nepravers ir žaidimų reitingų ir žanrų apžvalga, tinkamiausių žaidimų dešimtukas ar detalus paaiškinimas kaip įdiegti „tėvų draudimus“ visuose populiariausiuose šių dienų įrenginiuose.

Be abejo knyga paliečia ir MMO, mobiliųjų telefonų, interneto ir socialinių tinklų žaidimus. Apžvelgiama išlaidų valdymo, bendravimo ir žinomų interneto pavojų problematika.

Žodžiu jei namuose auga vaikas, kurį reikia saugoti nuo žaudimų, ar neduok dieve dėl jų kovoti, nustokite tai daryti ir paklausykite dviejų patarimų:
1. Parsisiųskite knygą apsilankę adresu www.videogamesandkids.com. Perskaitykite, atsispausdinkite ir turėkite po ranka.
2. Dažniau žaiskite kartu su vaikais.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *