Beveik 10 filmų, kuriuos įkvėpė žaidimai

Kasdienybėje būna vakarų, kada tiesiog tingisi žaisti. Po varginančių dienos darbų norisi kristi ant sofos ir pažiūrėti kokį nors neblogą filmą. Tačiau mes, nebūtume mes, jei rekomenduodami filmus jums aplenktume kompiuterinių žaidimų temą. Pilnametražiai filmai sukurti remiantis, ar tiesiog įkvėpti kompiuterinių žaidimų nedažnai tviska, tačiau vistiek sugeba suvirpinti mūsų gamer’išką geną. Būtent todėl ir parengėme šį dešimties filmų sąrašą tiems, kurie šį geną nori puoselėti net nežaisdami. Šio sąrašo filmai nebūtinai yra aukščiausios prabos, tačiau juose mes suradome kai ką, kas mūsų meilę žaidimams sustiprino dar labiau. Tai jokiu būdu ne topas – greičiau sąrašas rekomendacijų tiems, kurie nežino ką pažiūrėti šį savaitgalį. Tad važiuojam…

Scot Pilgrim vs The World

Šis linksmas ir be proto gražiai padarytas pasakojimas apie Scott’ą Pilgrim’ą ir jo kovą dėl Ramonos meilės yra tikras saldainis tiems, kurie ieško kažko, kas laužo filmuose matomus standartus. Filmas ne tik turi galybę kompiuterinio žaidimo elementų, bet ir sugeba iš jų pasijuokti. Jei dar nematėt Scott’o kovos prieš „The Evil Exes“ lygą, greibkit per daug nesigilinę. Tikrai nepasigailėsit…

Wreck-It Ralph

Ralph’as yra kompiuterinio žaidimo blogiukas, kuris visą savo gyvenimą turėjo taikstytis su blogiukams įprasta rutina – jo visi bijo ir niekas su juo nenori draugauti. Ši įspūdinga animacija jums papasakos už širdies griebiančią ir ašaras verčiančią braukti istoriją apie Ralph’o draugystę su Penelope ir jų nuotykius žaidimų automatų salone. Jei reikia papildomo argumento, kodėl turite pažiūrėti Wreck-It Ralph – filmas 2013-iais buvo nominuotas oskarui.

Tron

Tiesiog negalėjome savo sąraše nepaminėti Tron filmų. Tiek pirmojį, tiek antroji, kaip jau dabar žinoma, suplanuotos trilogijos dalys, aplenkė savo laiką. Pirmasis filmas pasirodė dar 1982 metais, kartu su arkadoms skirtu to paties pavadinimo žaidimu ir sulaukė net dviejų oskarų nominacijų. Tron mus nukelia į kompiuterio vidų kuriame vyksta įspūdingos skaitmeninių gladiatorių kovos dėl galimybės išlikti. Antrasis filmas startavo 2010-aisiais ir sulaukė akademijos liaupsių dėl savo įpūdingų vaizdų ir, žinoma, garso dizaino, prie kurio nagus prikišo patys Daft Punk. Puiki proga prisiminti Tron pasaulį, ypač turint omenyje, kad trečioji dalis kol kas rimtai užstrigusi Holivudo koridoriuose.

Prince of Persia: The Sands of Time

Kai kalbame apie filmus, pastatytus remiantis kompiuterinių žaidimų istorijomis, sunku surasti ypač gerų pavyzdžių, tačiau Jerry Bruckheimer’io filmas apie Persijos princą yra vertas atskiro paminėjimo. Nors Prince of Persia: The Sands of Time kenčia nuo daugelio šiuolaikinei kino pramonei būdingų simptomų, tai ko gero viena smagiausių į didžiuosius ekranus perkeltų žaidimo istorijų. Aukščiausios kokybės specialieji efektai ir įstabios kovų choreografijos garantuos puikų dviejų valandų trukmės popkornų kramsnojimo ritualą.

Silent Hill

Prieš pasirodant Persijos princui, pagal žaidimus sukurtų filmų sąraše neabejotinu lyderiu ilgą laiką buvo Silent Hill filmas. Tačiau priešingai nuo Prince of Persia, Silent Hill filmo kūrėjai leido sau nutolti nuo žaidimo istorijos ir pateikė savo istorijos interpretaciją. Jei ieškote emocijos, tai Silent Hill jos turi į valias… Tik nepamiškite išsijungti šviesos.

Resident Evil

Resident Evil filmų frančizė yra finansiškai sėkmingiausia pagal žaidimus pastatytų filmų serija. Ir nors visi kabinėjasi prie kiek kvailokų Resident Evil siužetų, filmas kompensuoja savo gilumo trūkumą įspūdingais specialiaisiais efektais ir ikoniškąja Mila Jovovič. Prikimšta galybe užuominų į žaidimus, filmų serija puikiai pasisavina jų smagumo formulę. Mylėkit ar nekęskit – Resident Evil rado savo auditoriją ir tikri serijos fanai myli Resident Evil filmus, kad ir kokie prasti jie bebūtų.

Mortal Kombat

Juk jau prieš pradėdami skaityti šį sąrašą žinojote, jog sulauksite šito paminėjimo. 1995-ųjų Mortal Kombat iš esmės pagimdė pagal žaidimus sukurtų filmų žanrą. Nors filmas ir senas, tačiau tai nedaro jo mažiau blogu… Netgi atvirščiai. Puikiai atspindėti Mortal Kombat visatos personažai Scorpion, Sub-Zero, Jonny Cage, Liu Kang, Raiden ir daugelis kitų po šio filmo tapo ikonomis ne tik žaidimuose. Neabejotinas mūsų favoritas.

Indie Game: The Movie

Į savo sąrašą labai norėjome įtraukti šį Lisanne Pajot ir James Swirsky filmą. Tai dokumentika, pasakojanti apie žaidimų kūrėjų kasdienybę, apie iššūkius su kuriais jie susiduria ir žinoma apie meilę žaidimams. Filme atskleidžiami Braid, Super Meat Boy ir FEZ žaidimų kūrimo užkuilsiai. Puikiai tinka tiems, kurie neįsivaizduoja, kokius kryžiaus kelius turi nueiti žaidimo kūrėjas norėdamas savo idėją parodyti pasauliui.

Video Game High School

Šiais laikais televizija išgyvena savo aukso amžių. Būtent todėl visai nenuostabu, kad kompiuteriniai žaidimai keliasi ir į TV serialų formatą. Pradėję savo karjerą Youtube užkaboriuose kūrėjai Rocket Jump savo serialą apie mokyklą, kurioje mokomasi kompiuterinių žaidimų meno pristatė ir Netflix žiūrovams. Jei ieškote ką žiūrėti Netflix’e pamėginkite šį tikrai linksmą ir nuotaikingą serialą apie mokyklą žaidėjams.

Sword Art Online

Anime kultūra vis labiau ir labiau populiarėja mūsų šalyje. Būtent todėl Sword Art Online ir atsidūrė mūsų sąraše. Sukurtas remiantis 2009-ųjų iliustruotomis japoniškomis novelėmis Sword Art Online iškart susilaukė didelio dėmesio. Galbūt tai ne pačios aukščiausios kokybės anime, tačiau unikaliame kontekste tyrinėjamos labai įdomios temos yra ypač aktualios šiandien. Vertas dėmesio pasaulis, kurį pažins praktiškai kiekvienas MMORPG žanro fanas.


Tad toks tas mūsų sąrašiukas. Jis be abejonės toli gražu nuo pabaigto, ypač turint omenyje, jog jau šiemet sulauksime Warcraft ir Assasin’s Creed filmų debiuto. Gal turite ką pridėti? Pasidalinkite savo priedu prie šio rinkinio komentaruose.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *