Best of Music'09 | Jurga +37° [Goal of Science]

Senokai nerašiau nieko apie muzika. Greičiausiai ir toliau būčiau nieko nerašęs, bet Jurga pramušė. Tą proga jaučiu pradėsiu įrašų „Best of ’09“ seriją kurią vargu ar tęsiu. Žodžiu jei sugalvočiau tęsti, tai bus gerai, kad jau turiu pradžią :).

Kažkada jau „twittinau“, kad nusipirkau naują Jurgos albumą „Goal of Science“. Po to rašiau, kad jis gražus, bet ne Jurgiškas. Ir tiesą sakant tokia nuostata nekito dar kurį laiką. Bet šiandien jau taip nebemanau. Realiai tai „Goal of Science“ skamba tik trupučiuuuuka sunkiau, veržliau ir garsiau nei „Instrukcija“, o visa kita turbūt padarė mano sąmonė ir laikmetis. Gal pernai viskas būtų skambėję kitaip. Šiaip mano ausiai skirtumų tarp „Instrukcijos“ ir „Goal of Science“ tikrai nemažai. Naujam albume kur kas ryškesnis boso ir apskritai žemų dažnių skambesys ir bent jau mano nuomone Jurgos balsas tapo kiek mažiau reikšmingas ir ne visada atpažįstamas. Sakydamas mažiau reikšmingas, turiu galvoje tai, kad „Instrukcijoje“ mano supratimu, Jurga buvo esmių esmė. Praktiškai nė vienas ten buvęs gabalas neskambėtų be jos, o „Goal of Science“ skambėtų, nes čia daug daugiau muzikos ir skambesio apskritai. Praktiškai dabar albume jau yra viskas ką aš mėgstu. Gražus ir turtingas vokalas, daug instrumentų ir skambesio, įvairovė ir tobuli tekstai. Kalbant apie tekstus, aš klausydamas muzikos nelabai gilinuosi į esmę, man svarbiau, kad žodžiai pavieniui ir tarpusavyje skambėtų gražiai, net ir tada jei jų klauso kažkas nesuprantantis kalbos. Ilgą laiką maniau, kad Lietuvių kalba apskritai netinkama dainavimui ir jei Lietuvoj yra kokia 10 atlikėjų kurie privertė apsigalvoti šiuo klausimu, tai Jurga mano galvoj žengė toliau. Dabar manau, kad Lietuvių kalba apskritai yra viena iš gražiausių dainavimui. Šiaip albume yra ir angliškų dainų, vėlgi, pas Jurga jos skamba nepriekaištingai.

Įvairovė. Tai esminis niuansas įrašinėjant albumą, kurį nori, kad žmonės klausytų. Jurga tai daro. Kiekviena nauja daina yra kitokia nei prieš tai buvusi, tačiau jos visos tobulai dera tarpusavyje. Šiuo atžvilgiu „Goal of Science“ statyčiau šalia garsiausių užsienio atlikėjų ir prodiuserių darbų. Daug nuotaikų, daug išskirtinių dainų, bet viskas kažkaip dera tarpusavyje. Diską jau perklausiau gal 50 kartų, kol kas neturėjau poreikio prasukinėti vieną ar kitą dainą, išskyrus tuos atvejus kai atrandu favoritus. Pirmą savaitę tik įlipęs į mašiną atsukdavau „Drugys“, po to „Rykliai ir vilkolakiai“, o dabar jau kelios dienos rytą pradedu su „Miego vagys“. Tiesą sakant „Miego vagys“ man išvis aktuali daina. Akivaizdu, kad Jurga tapo geimerė ir gabalas apie tai! Albumas išleistas per patį žaidimų pasirodymo įkarštį, o daina apie tai, kad paprastai žaidimų lauki, lauki, o čia nenori, kad ateitų :). Na kiti interpretuos turbūt savaip. Kita ryški aliuzija man buvo tiesiog į įkyrias mintis ir pasaulio užvaldymo planus, kurie man rimtai neleidžia užmigt. Šiaip šitam gabale galima girdėti ir keistų skambesio akcentų, pavyzdžiui vienas perėjimas, man labai asocijuojasi su „Need for Speed: Undercover“ garso takeliu. Kalbant apie asociacijas, tai šiuo atžvilgiu irgi keistas albumas. Nežinau kaip kiti, bet klausydamas „Goal of Science“ aš kartas, nuo karto, kažkodėl girdžiu švelnų kokių tai „Pink Floyd‘ų“ atgarsį.

In general, esu labai patenkintas pirkiniu, kuris ko gero pretenduoja tapti apskritai geriausiu mano muzikiniu pirkiniu šiemet. Smarkiai rekomenduoju kiekvienam asmeniškai, o jei dar neturit Kalėdinės smulkmenos kažkam, — nupirkit ir padovanokit.

P.S. „Po to dar pirkau „Anties“ zuiką pleybojų apie kurį nerašysiu. Neskamba man jis nors tu ką ir negaliu suprast kodėl. Spėju, kad tada kai skambėjo, tai tikrai skambėjo, arba buvo tas laikas. O dabar neskamba, nes tikrai neskamba, arba laikas jau nebe tas…“

Komentarai

4 komentarai
  1. xxx 2009/12/23 Atsakyti
  2. Kaimynas 2009/12/23 Atsakyti
  3. Redraidas 2009/12/29 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *