Avermedia Game Capture HD: Įrašinėjame vaizdą iš žaidimų konsolės

Žingsniuodamas per auksines “Journey” kopas išgyvenau tam tikrą katarsį. Tokį, kad būtinai norėjau juo pasidalinti su kolegomis. Ėmiausi Paprasčiausio sprendimo – pasistačiau video kamerą ir įrašiau dešimt minučių kelionės, tikėdamasis, kad iš LCD ekrano šviečiantys pikseliai daugiau mažiau tvarkingai atguls kameros kietajame diske. Klydau. Supratau, kad man vis dėlto reikės GERESNIO sprendimo.

Į pagalbą atėjo stebuklingoji Artojo kontaktų knygutė ir po gero mėnesio iš Taivano atkeliavo nedidelė juoda dėžute su užrašu “Avermedia Game Capture HD”. Yeah, baby!

Avermedia Game Capture HD pakuotėje rasite beveik viską, ko reikia žaidimo eigos video bei ekrano nuotraukų užfiksavimui

“Game Capture HD” tai vienas iš visos serijos “Avermedia” produktų, skirtų žaidimų įrašymui ir transliavimui. “Avermedia” savo kataloge turi įvairiausių sprendimų – nuo integruojamų vaizdo įrašymo kortų asmeniniams kompiuteriams, iki savarankiškų vaizdo įrašymo įrenginių jungiamų prie šiuolaikinių konsolių. “Game Capture HD” yra būtent tokio tipo įrenginys.
PAKUOTĖS TURINYS

“Avermedia Game Capture HD” pakuotėje rasite beveik viską, ko reikia žaidimo eigos video bei ekrano vaizdų užfiksavimui. Be pačio įrenginio čia rasite visus reikalingus laidus – maitinimo bloką, universalų laidą, kuriuo vaizdas iš bet kurios iš trijų dabartinės kartos konsolių perduodamas į įrenginį, vaizdo perdavimo į ekraną RGB laidas, bei garso perdavimo į televizorių ar audio sistemą laidas. Papildomai komplekte rasite nuotolinio valdymo pultelį, kuriuo valdoma įrenginio programos vartotojo sąsają bei vienu paspaudimu įjungiamas vaizdo įrašymas ar išsaugomas ekrano vaizdas.

Pakuotėje nėra komponento, be kurio vaizdo įrašymas neįmanomas – diskinis kaupiklis. Jį reikia turėti savo. Įrenginys turi USB jungtį, kuria galima prijungti išorinį kietąjį diską ar USB raktą, yra ir alternatyva – “Game Capture HD” apačioje yra dangtelis, po kuriuo slepiasi vieta 2.5 colio vidiniam kietąjam diskui.

Papildomai reikės tik diskinio kaupiklo, kurį galite prijungti USB jungtimi, ar įdėti į patį įrenginį

Įrenginys neturi galimybės įrašytą medžiagą įkelti tiesiai į atitinkamas interneto tarnybas ar įrenginio pagalba failus nukopijuoti į asmeninį kompiuterį. Nėra ir jokių montavimo sprendimų, tačiau to ir nereikia tikėtis – įrenginys sukurtas pagrindiniam tikslui – vaizdo įrašymui iš konsolių.PAJUNGIMASĮrenginys pajungiamas ganėtinai paprastai. Didžiausias iššūkis – teisingas kone tuzino jungčių sujungimas, nesumaišant lizdų. Žaidimų konsolę prie “Game Capture HD” prijungiantis laidas yra universalus – viename jo gale yra trys jungtys trims pagrindinėms konsolėms – “Nintendo Wii”, “Xbox 360” ir “Playstation 3”.

Kitas ne ką mažesnis iššūkis – konsolės vaizdo nustatymų parinkimas. Su “Xbox 360” didelių problemų nebuvo – konsolė pati identifikavo jungtį ir automatiškai parinko nustatymus. Su “Playstation 3” vargo šiek tiek daugiau, nes vaizdo kokybės nustatymuose nereikia pamiršti sudėti varneles ties kiekvienu palaikomu vaizdo režimu, išskyrus 1080p.

Nereikės jokių papildomų kabelių - įrenginys jungiasi prie visų šios kartos konsolių

Kiek nenumatytų problemų sukėlė išorinis diskas. “Game Capture HD” patikrina ar diskas tinkamas naudojimui – t.y. ar sukimosi greičio užtenka. Diskas buvo suformatuotas FAT32 formatu, tad teko jį performatuoti į NTSF.

VEIKSMAS

Įrenginį testavau su “Xbox 360” bei “Playstation 3”, naudodamas eilinį “Samsung” skystųjų kristalų televizorių, palaikantį pilną HD. “Game Capture HD” įrašinėja šiomis rezoliucijomis :480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i. Sąrašė nėra 1080p ir tai pajusite įjungę konsolę ir išvydę pagrindinę “Xbox 360” ar “Playstation 3” vartotojo sąsają Vaizdas ne toks aštrus, koks matomas konsolę jungiant per HDMI, tačiau primenu, kad įrenginio tikslas – įrašinėti žaidimo procesą, o šis dažniausiai būna atiduodamas 720p kokybe.

Įrenginio nustatymuose galima pasirinkti tiek vaizdo įrašo, tiek ekrano nuotraukų kokybę. “Game Capture HD” vaizdą koduoja moderniuoju H.264, o garsą tradiciniu MP3 kodekais. Failų formatai – AVI video, JPG – ekrano nuotraukoms. Peržvelgiant įrašyta medžiagą gimsta nenumaldomas geresnės kokybės poreikis, tačiau vertinant bendrai, kokybė daugiau nei patenkinama.

Įrenginys valdomas nuotolinio valdymo pultu

Įrašymas nuotolinio pulto pagalba paprastas kaip du kart du – tarsi senas geras “vidiakas”. Spaudi “record” įrašinėja, spaudi dar kartą – sustabdo. Pultas turi krūvą peržiūrėjimo režimo mygtukų, skirtų greitai paskutinio “frago” peržiūrai.

TIK KAINOS IR KOKYBĖS SANTYKIS

“Avermedia Game Capture HD” – idealus vaizdo įrašymo įrenginys žaidėjui, norinčiam pademonstruoti savo sugebėjimus žaidžiant konsole. Turint išorinį kietąjį diską, tai yra įrenginys veikiantis “tiesiai iš dežės” – paprastai ir greitai pajungiamas, lengvai konfigūruojamas (tiesa, nelabai ką ir reikia konfigūruoti), paprastai naudojamas. “Game Capture HD” neturi jokių pašalinių talentų. Įrenginys skirtas vaizdo įrašymui ir peržiūrai – tik tą jis ir daro. Turint omenyje jo kainą, galima reziumuoti, kad įrenginio galimybės atitinka jo kainą – nei daugiau, nei mažiau. Rinkoje yra alternatyvų, tačiau tarp renginių, skirtų vaizdo įrašymui iš konsolės ir kainuojančių iki 500 Lt, “Game Capture HD” yra kandidatas numeris vienas. Lietuvoje, tiesa, jis kainuoja apie 430 litų. Tad, jei norite pradėti kurti konsolių žaidimų video gidus, strategijų video, ar paprasčiausius “Play and talk”, kodėl gi nepasinaudojus “Avermedia” siūloma technologija?

www.gameon.lt

Komentarai

3 komentarai
  1. Medžiotojas 2012/10/18 Atsakyti
    • The Architect 2012/10/18 Atsakyti
  2. Mindaugas 2013/01/01 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *