Assassin's Creed 2

Papasakosiu jums apie jaunesnįjį brolį. Kaip žinia, pirmasis  „assassinas“ buvo spalvotas, inovatyvus… ir nuobodus – užlipk ant šito bokšto, sumušk šitą, nužudyk aną – kartok, kol atsibos. Man, beje, atsibodo jau įpusėjus. Būtent dėl šio monotoniškumo ubi (Ubisoft) buvo negailestingai pakištas po kritikų presu. Rodos, jie bandė sekt geriausiomis Holivudo tradicijomis – išreklamavo, sukūrė gražių vaizdų ir nerealių efektų, pasamdė dailią pupytę prodiuserio pozicijai – štai pirkit, valgykit, mylėkit mus – ką? Siužetas? Siu-že-tas.. hm… kažkoks labai keistas žodis. Na, gal kitą kartą. Taigi tas kitas kartas ir yra „Assassin’s Creed 2“.

Besidomintiems serija nenaujiena, kad antroji žaidimo dalis nukelia į viduramžius – tfu, kokius viduramžius – į tikrų tikriausią itališką renesansą, su brangių medžiagų klostėmis, aukso spindesiu ir labai skoninga bei pompastiška prabanga. Veiksmas  vyksta ne kur kitur, o Renesanso lopšyje – Florencijoje. Pati žaidimo istorija nors ir neblizga, bet nebėra tokia banali kaip pirmojo serijos žaidimo. Visa atmosfera perteikta tikrai maloniai: pasivaikščiojimas Venecijos gatvėmis, San Marco aikštė, Dožų rūmai… mmm… Atgaivina malonius prisiminimus. Beje, žaidime naudojami parkūro elementai šiek tiek nublanksta prieš „Mirror’s Edge“, bet visu kitu „Assassin’s Creed“ tikrai visa galva aukštesnis tiek už pastarąjį žaidimą, tiek už pirmąją serijos dalį.

Abiejų serijos žaidimų palyginimui man patinka naudoti palyginimą – „aprengė jaunesnį brolį naujais drabužėliais“. „Assassin’s Creed 2“ atveju, šią analogiją galiu taikyti pažodžiui – drabužėliai tikrai nauji, ir net jei nepatinka standartinai – galima prisipirkt kitų, pagal savo skonį. Taip pat atsirado ir įvairūs šarvai, ginklai, nauji judesiai, paveikslai ir dar daug naujų smulkmenų. Atsimenate, pirmajame „Assassin’s Creed“ renkamas vėliavas? (Labai protingas ir su žaidimu besirišantis dalykas – tu, žiaurus ir paslaptingas žudikas, besikarstantis stogais ir tyliai žudantis savo aukas – še tau į rankas „štuką“ vėliavų…) – Čia gi reiks rinkt plunksnas. Kodėl pasirinktos plunksnos – labai gražiai ir motyvuotai paaiškinta.

as2

Mirk ant laiptų!

Žaidimą pagyvino žudikų kapų raktų rinkimas, tačiau, mano nuomone, tai šiek tiek išbalansavo originalią žaidimo temą. Kodėl? Todėl, kad perėjus į tą žaidimo fazę, susidaro vaizdas, kad staiga pradėjai žaisi „Prince of Persia“. Ir staiga visa Renesanso gyvenimo patirtis, visas realistiškai atkurtas miestas nueina šuniui ant uodegos, nes pasirodo, kad bažnyčios ar tvirtovės viduje egzistuoja atskira paralelinė visata, kurią matyt maketavo importuotas architektas: „mes girdėjom, kad jūs atlikot labai įsimintinų darbų Persijoje – taip taip, taigi palikit tas visas iš sienų styrančias atbrailas – tik pjūklus išmeskit, neišsimokėsim už elektrą.“ (Hm.. Šiaip jau tai puiki mintis Ahmadinejad’ui: taip, taip gerbiamoji branduoline komisija, ateikite čia, tikrinkite. Tiesa, patekimas į urano sodrinimo gamyklas pas mus yra tradicinis, mes samdėmės vieną architektą, dirbusį pačioje Italijoje. Norint patekti į gamyklą, jums reikės pagriebt už šios atbrailos, perbėgti per šią sieną, tada šokti…)  Taip, kai kurios vietos tikrai smagios ir neprasilenkiančios su realybe (beveik), kad ir Florencijos katedra.. Bet kitos…

as3

Taprtautinio olimpinio komiteto atsiųstas ekspertas nė nemirktelėjęs nustatė, kad kai kurie 100 metrų peteliške dalyviai starto metu paskubėjo.

Tiesa, žaidimas prarado vieną svarbų elementą – jausmą, kad esi gležnas ir net labai mirtingas žmogelis. Jausmą, kad kova su vienu kariu reiškia 50/50 šansą išgyvent, o kova prieš didesnį kiekį – užtikrintą mirtį. Juk tu esi tylus, sėlinantis žudikas, o ne kiborgas – todėl, jei prasideda problemos – bėk ir slėpkis. Šiame „assassine“ slėptis nereikia visai, o bėgi tik tais atvejais, jei tiesiog tingi žudyti ir paskui plėšyti plakatus. Tave užpuola krūva kareivių –  na, mes juk žinom, kad į Venecijos dožai karius į savo garbės kuopą renkasi sutrikusio intelekto vaikų internatuose…

patPatarėjas žavisi:
„Su „Assassin’s Creed 2“ išsamiau susipažinau gamespot.com pagalba, kai pastarieji transliavo pirmosios žaidimo valandos įspūdžius. To pakako, kad mane užkabintų tiek, kad išbrauktų iš pirkinių sąrašo „Modern Warfare 2″ ir įrašytų renesanso asasiną ir jo kurtizanes.“

Taip, sutinku – žudymas, atsakomosios atakos ir kiti reikalai čia atliekami meistriškai, labai plastiškai ir gražiai (hm.. kažkaip sunerimau savo būsena po šių žodžių:). O paprasčiausias būdas atsikratyt kareivėliu yra čiupti šį vargšą padarėlį už pakarpos ir mesti nuo stogo ar į vandenį (tiesą pasakius, galima tiesiog priplaukti prie kranto ir stebėti, kaip jie patys, prišokę prie vandens, neišlaiko pusiausvyros ir krenta į tamsų vandenį). Bet kam prikurta tokia masė pasislėpimo vietų, man iki šiol yra mistika. „Ubisoft“  gyrėsi, kad nuo šiol nebegalėsi taip paprastai pasislėpti šieno kupetose ar ant stogo esančiose „slėpyklose“ – sargai ieškos ir ten.. Galiu patvirtinti, taip  ir yra, specialiai tai išbandžiau ir tai buvo vienintelis kartas, kai slėpiausi nuo priešininkų.

Be pagrindinės siužetinės linijos, mes galėsime užimti ir pasiuntinuko vaidmenį, paauklėti neištikimus vyrus, žudyti pagal užsakymą, žudyti šiaip lakstančius po miestą kažkokius nevidonus, atstatinėti savo dėdės dvarą ar rinkti jau minėtas plunksnas. Dar viena labai įdomi naujovė – užuominos sistemoje, paliktos vieno iš tiriamųjų. Užšifruota tiesa. Jums reikės rasti jo paliktas nuorodas ant pastatų, tada išspręsti lengvesnes ar sunkesnes mįsles, o gavus  aktyvacijos kodą, atrakinti dalelę „tiesos“.

as4

Žirgai niekur nedingo. Labai gerai.

Verdiktas

Žaidimas tikrai vertas dėmesio. Viskas – tiek pagrindinė linija, tiek papildomi dalykai, pvz., statulėlių ieškojimas, paveikslų pirkimas ir ypač „tiesos“ ieškojimas – suteikia priežasčių likti žaidime, net ir pabaigus pagrindinę siužeto liniją. „Assassin’s Creed 2“ visais atvejais (na, gerai, beveik visais) žymiai geresnis už pirmtaką ir patenka į tą pačią lentyną su filmu „Terminatorius 2“ – į tą pustuštę lentyną, kur žaidimas ar filmas su prierašu „du“ yra visa galvą aukštesnis už savo pirmtaką.

Komentarai

12 komentarai/-as/-ų
 1. Originalas 2009/11/28 Atsakyti
 2. Patarejas 2009/11/28 Atsakyti
 3. Bunnybrains 2009/11/28 Atsakyti
 4. Nowitzkis 2009/11/29 Atsakyti
 5. Originalas 2009/11/29 Atsakyti
 6. Antony 2009/11/29 Atsakyti
 7. Artojas 2009/11/29 Atsakyti
 8. Redraidas 2009/11/29 Atsakyti
 9. ZZ1 2009/11/30 Atsakyti
 10. Originalas 2009/12/01 Atsakyti
 11. ??? 2010/05/08 Atsakyti
 12. ??? 2010/05/08 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *