Ar PS Vita turi ateitį?

Dar vasarą dalinomės nuomone apie rankinukų(handhelds) ateitį. Tuomet tik galėjome spėlioti, ar naujausias rankinukas PS Vita pakeis tendenciją, kad vis daugiau užaugusių su rankinukais peršoka į universalesnių įrenginių – išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių stovyklą. Dabar gi turime pirmuosius PS Vita skaičius(320 tūkstančių pardavimų per pirmąsias dvi dienas), kuriais Sony PR’as galėjo didžiuotis ir turime antruosius skaičius, apie kuriuos Sony PR’as neužsiminė, tačiau užsiminė Forbes.

Apžvalgininkas Tero Kuittinen akį traukiančia antrašte „PS Vita – didžiausias Sony rūpestis“ padabintame straipsnyje prisijungia prie kone pusmetį giedančio analitikų ir ekspertų choro, kurio repertuarą sudaro įvairūs „Amžiną atilsį mirštantiems“ koveriai. Kaip galima giedoti kitaip, kai „antrieji skaičiai“ byloja, kad per antrąją savaitę buvo parduota tik 72 tūkstančiai PS Vita rankinukų – t.y. daugau nei 30 tūkstančių mažiau nei senojo PSP, šiek tiek mažiau nei antikvarinio PS3 ir šešis kartus mažiau nei Nintendo 3DS(480.000 tūkstančių vienetų per savaitę). Aišku, NeoGaf troliai sako, kad Sony rankinukai niekada nebuvo stiprūs savo gimtinėje, kad pinigėliai pabirs, kai Vita atkeliaus į Vakarų rinkas. Ponas Kuittinen’as gi sako, kad Vitai Vakaruose bus sunku, nes 250 dolerių kaina(UK – 250 svarų) už pliką modelį, bei papildomai po 50 dolerių už kiekvieną žaidimą yra  mažų mažiausiai nesąmonė vieno dolerio žaidimų pasaulyje. Jis prognozuoja, kad Sony turės nupjauti nuo PS Vitos kainos 20 proc – ėjimas, kuris pasiteisino su 3DS, kai raudoname minuse kharakiri besidarantis Nintendo prezidentas Satoru Iwata sumažino buksavusio rankinuko kainą iki gėdingos ribos didžia dalimi todėl, kad platforma neturėjo gerų žaidimų.

Uncharted yra stipriausias Vita koziris

PS Vita žaidimų turi, tačiau jų vistiek per mažai, kad rankinukas apeliuotų į platų žaidėjų ratą. Nintendo įrodė žaidimų svarbą naujos įrangos pardavimams, švenčių sezone smogdama smagiai – „Super Mario 3D Land“ ir „Mario Kart 7“ bei juokinga 3DS kaina pavertė rankinuką vertinga dovana už prieinamą kainą keliems milijonams žaidėjų visame pasaulyje. Tero iš Forbes, nesumenkindamas iš purvo besikeliančios Nintendo spėja, kad iki 2015-ųjų visame pasaulyje bus parduota ne mažiau nei 20 milijonų šio rankinuko vienetų ir tuomet… tuomet viskas, o Vitai šiame scenarijuje atiteks statisto vaidmuo, nebent, kaip juokauja troliai iš NeoGaf – konsolės kaina bus 50 JAV dolerių, o žaidimų – 10, bet ir tuomet – viskas, nes touchscreen’inių andropad’inių klonų armija yra per didelė, kad jai kas galėtų pasipriešinti.

Komentarai

4 komentarai
  1. Artojas 2012/01/04 Atsakyti
  2. Psvita turiu 2012/04/06 Atsakyti
  3. Ernis 2012/04/17 Atsakyti
  4. Ernis 2012/04/17 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *