Apsimiegojęs reportažas – Katowice 2015, 1-oji diena

Taigi… prasideda… Pirmoji Intel Extreme Masters ir ESL One diena. Oras virpa, publika nekantrauja. Tamsu, tačiau širdžiai nespėjus bumtelėti, ekrane pasirodo skaičius 40… 39… publika nejučiomis suklūsta ir šalimais pasigirsta nekantrūs šnabždesiai. Skaičius mažėja, o įtampa auga. Pasiekus vienaženklę zoną publika pradeda ploti, o užsidegus 1etui – šaukti. Taigi… prasideda…

4

Counter Strike: Global Offensive -ESL One

Mes savo pirmosios (ir labiausiai apsimiegojusios) dienos įspūdžius nusprendėme pradėti kartu su CS: GO turnyro startu, kuris prasidėjo B grupės kovomis. Pirmojoje kovoje savo peles ir klaviatūras surėmė EnVyUs ir Titan CS:GO komandos. Po įtin įtemptos kovos, laimėję ypač įtemptą pirmąjį mačą rezultatu 16-14, į nugalėtojų krepšelį žengė EnVyUs. Toliau debiututinės ESL One kovos nugalėtojai, laimėtojų krepšelyje sulaukė LGB esports, kuriuos po gana nesunkios kovos įveikė ir užsitikrino vietą rytojaus ketvirtfinaliuose. Dėl likusios antrosios vietos atkrintamosiose varžybose susikovė žemiau smuktelėję LGB eSports ir pralaimėtojų krepšelyje antrą šansą išsikovoję vokiečiai Penta Sports. Po atkaklios kovos į ketvirtfinalį ir teisę scenoje pasirodyti ir ryt užsitikrino Vokietijos komanda.

A grupė taip pat praėjo be didesnių staigmenų. Grupės favoritais laikyti Fnatic gana nesunkiai įveikė savo pirmuosius varžovus, o po smagaus apšilimo iš kelio patraukti buvo ir NaVi, kurie taip pat nesunkiai prasibrovė į laimėtojų krepšelį. Vis tik laimėtojų krepšelio kova didelės intrigos nesukėlė, nes Fnatic komanda tiesiog sumindė pirmoje žaidimo pusėje tragiškai atrodančius NaVi ir užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Vis tik NaVi sugebėjo atsitiesti ir smuktelėję į žemesnį krepšelį, savo pyktį išliejo ant australų VOX EMINOR, taip užsitikrindami antrąją grupės vietą ketvirtfinalyje.

Grupė C startavo ypatingai įdomiu maču, kuriame susikovė Counter Logic Gaming ir Hellraisers CS:GO ekipos. Žaidimas vyko de_nuke žemėlapyje, kuris profesionaliame CS:GO lygyje laikomas ypač nelygiu žemėlapiu. Regis tą patvirtino ir pirmoji mačo pusė, kuris pasibaigė 13-2 Hellraisers naudai. Vis tik vėliau pasirodė, kad tai toli gražu nebuvo mačo pabaiga, nes apsikeitus komandų rolėmis CLG komanda grįžo į žaidimą ir pavijo savo varžovus. Šios poros nugalėtojas buvo nulemtas paskutinio raundo metu, kai puikiai sužaidusi CLG komanda užsitikrino vietą nugalėtojų krepšelyje.  Tačiau ten ji susitiko su švedais Ninjas in Pyjamas, kurie toli gražu nebuvo nusiteikę įtemptam mačui. NiP negailėstingai nušlavė CLG, o pralaimėtojų krepšelyje šie nebesugebėjo atsitiesti bei į ketvirtfinalį praleido Keyd Stars.

Greta su C grupe, vyko ir D grupės varžybos, kuriose pasirodė ir Lenkijos numylėtiniai – Virtus. Pro. Nesunkiai laimėję savo pirmąjį mačią, laimėtojų krepšelyje praėjusiųjų metų čempionai susigrūmė su Cloud 9 komanda. Tačiau Cloud 9 čempionams po atkaklios kovos rimčiau pasipriešinti nesugebėjo ir pirmąją vietą ketfirfinalyje užsitikrino namų arenos numylėtiniai Virtus.Pro. Po kovų pralaimėtojų krepšeliuose, antrąją poziciją ketvirfinalyje iškovojo TSM CS:GO penketukas, lemamame mače nugalėję Cloud 9.

11

Starcraft 2 – Intel Extreme Masters

IEM Katowice starcraft’o discipliną atidarė Fantasy mačas prieš Rain. Fantasy parodė aukščiausio lygio darbų koordinavimo sugebėjimus pirmuose dviejuose susirėmimuose ir kone absoliučia ekonomikos pergale įveikė savo varžovą. Rain trečiame žaidime nusprendė išbandyti drąsią techniką, tačiau ir šiai nepasiteisinus nulenkęs galvą pabaigė seriją rezultatu 0-3.

Antroje serijoje lygiomis iki paskutinių minučių rungėsi Dark ir Dreamhack čempionas Taeja. Visgi, nepaisant pasaulinės klasės sugebėjimų demonstravimo iš abiejų turnyro dalyvių, rezultatu 3-1 gali didžiuotis Dark. Taeja susirėmimai su Dark widow creep’ais paskutiniame mače pasisuko pastarojo naudai, kas ir lėmė Dark pergalę ir poziciją ketvirtfinalyje.

Aštuntfinalio staigmena ir tikrai skaniu reginiu tapo Zest susidūrimas su Hydra. Neįtikėtiną sugrįžimą ir puikias Protos vs. Zerg žinias pademonstravęs Zest, sugebėjo 0-2 paversti į 2-2. Paskutiniame mače Zest sugebėjo apsaugoti pagrindinę ir trečią bazę nuo pukiai paruoštų tarakonų ir hidraliskų atakų protingai sudėliotais jėgos laukais ir protonų perkrova, kas ilgainiui leido nukauti Hydra galingu Protos’ų smūgiu.

Paskutiniame dienos susirėmime kovėsi INnoVation ir Life. Pirmojo teranai atneši pirmą pergalę serijoje, kol pastarojo zergai sutriuškino INnoVation bazes antrąjame. Serija užsitesė iki penkių mačų, kuriuose laimėdavo tai vienas tai kitas aštuntfinalininkas. Galiausiai INnoVation grįžo prie taktikos, kuri atnešė pirmąsias dvi pergales ir po ilgos ir atkaklios kovos visgi nurungė Life zergų spiečių užbaigdamas setą rezultatu 3-2.

12

Tad tokia ta pirmoji diena Lenkijos esporto širdyje. Tiesa, verta pamnėti, kad pirmosios dienos mačus gyvai galėjo stebėti tik specialiuosius leidimus turintys asmenys, kas reiškė, kad tikrosios fanų bazės ir tikrojo IEM Katowice start o sulauksime kitą dieną, bet po masės žmonių prie scenų ir įvairių IEM Expo stendų, sunku patikėti, kad visi norintys tilps stebėti savo mėgiamų esporto pasaulio žvaigždžių.

 

Daugiau nuotraukų galite rasti Žaismo DNR facebook paskyroje

 

Už tai kad kelionę padarė įmanoma, dėkojame Intel ir Also Lietuva

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *