Apie palankiausio kelionės būdo paieškas

Šiek tiek papasakosiu apie tai kaip keliausiu Maskvon, gal kam netyčiukais ims ir pravers. Nežinia kokios priežastys nulėmė tai, kad internete susirinkti normalią informaciją buvo sunku. Bandžiau domėtis visais įmanomais kelionės būdais, t.y. traukiniais, autobusais ir lėktuvais. Tiesa lėktuvais susidomėjau netyčia, kadangi kelionės tema kankinamas gūglas vis bruko reklamą, ant vienos iš kurių ir užsikabinau. Info dėl kelionės traukiniu internete rasti nepavyko, tačiau paskambinęs telefonu ją gavau labai greitai ir tiksliai. Na taip… Gal dabar nėra pats palankiausias metas teiginiui, kad sykį gerai padarytas www leistų įmonei atsisakyti bent kelių telefonisčių…

Maniau, kad kelionė traukiniu pats tinkamiausias dievybės transportacijos būdas, nes:

1. Įsivaizdavau, kad kelionė bus pigi, praktiškumas būdingas ne tik artojams.
2. Žinau, kad kelionė gan romantiška. Mane žavi kelionės garsas, vaizdas už lango ir knygos skaitymas antrame aukšte esančioje lovoje, švytint blausiam apšvietimui.
3. Žiauriai mėgstu traukinių arbatą rytais (kaži ją vis dar nešioja tuose sidabriniuose puodelių laikikliuose su garniais?).
4. Esu tik girdėjęs atsiliepimų, kad traukiniai blogai ir nesaugu, ir gali apvogt etc. Pats kol kas nepatyriau, todėl neėmiau šito dalyko domėn.
5. Traukiniai važiuoja kasdien ir patogiu laiku (naktiniai).
6. Kelionė sąlyginai nesunki, tiesą sakant ją net galima pavadinti poilsiu.

Deja. Paaiškėjo, kad ar dėl pernelyg sudėtingų tarptautinių santykių, ar dėl neegzistuojančios ar labai nežymios konkurencijos (kažkur apie tai skaičiau?), geležinkelis (atmetus romantinę reikalo pusę) yra pats nepatraukliausias kelionės būdas. Bilietų kainos šiek tiek kanda. Apie 180 litų tektų pakloti už kelionę į vieną galą plackartu, kupė atitinkamai 250. Pirmyn atgal gaunasi 360 arba 500 litukų plius papildomos išlaidos. Draudimai turbūt vienodi kaip bekeliautum, o štai vizų kainos skiriasi. Traukinys važiuoja per tėvuko žemę, tad tenka jam atseikėt šimtinę už tranzitą (rusiška viza atsieis 180lt). Taigi finalinė kelionės traukinių sąmata (neįskaičiuojant RU vizos kainos, kuri nepriklauso nuo kelionės būdo) 460 plackartu arba 600 kupė. Kadangi važiuoju savo atostogų sąskaita, atitinkamai, dar galiu išsibraukti 2 dienas, kurias praleisiu keliaudamas (t.y. išvykimo dieną į darbą neisiu, o Maskvoj realiai būsiu jau kitą dieną).

Maniau, kad kelionė traukiniu pats tinkamiausias dievybės transportacijos būdas.

Planas numeris 2 autobusas (automobilis buvo atmestas, apie tai kodėl, mes šauniai diskutavome komentaruose). Tądien kai ieškojau internete, vienintelis vilčių teikiantis hit‘as buvo kelių metų senumo skelbimas (ir panašaus senumo blogo įrašas žmogaus važiavusio kažkur daug toliau). Jame buvo nurodyta, kad autobusu veža Euroturas, kurio www nenorėjo veikt. Pasinaudojau telefonu. Informaciją kaip ir geležinkelyje suteikė žaibiškai ir profesionaliai. 350 litukų į abi puses, važiuoja kasdien, kelionė trunka kelias valandas ilgiau nei traukiniu, tačiau važiuojama per Latviją, jokių tranzitinių vizų. Bingo?
Nope… Greičiausiai nesu toks praktiškas kaip galvojau, bet:
1. 15 valandų autobuse labai vargina, tad tikėtina, kad atvykimo diena nebus labai maloni.
2. Šiaip nežinau kokiais keliais važiuoja autikai, bet geriau pagalvojus man pasirodė truputi baisu rinktis autobusą. Ypač žinant kaip pas rusus gali pasnigti.
3. Daiktų ir asmeninis saugumas, manau traukinyje saugiau.

Daugiau minusų neradau, tad kurį laiką rimtai svarsčiau autobusą, kol galų gale nutariau paišlaidauti (romantikos vardan) ir važiuoti traukiniu. Va tada į areną ir žengė mano išvykos dokumentus pasišovusi sutvarkyti žmona (kaži kodėl…?). Sako skrisk. Tada prisiminiau gūglą ir nuolat jo kišamas reklamas. Dar patikrinom ir paaiškėjo, kad kokios tai Tiumenės ar panašiai avialinijos UTair skraido iš Vilniaus, ir tik už 656 pirmyn atgal. Tas pats kas traukinio kupė, tik kelionė trunka vos kelias valandas. Ir net šioje situacijoje dar kurį laiką galvojau palepint save kelione traukiniu, bet finale, susidėliojęs tiek finansus, tiek sugaištamą laiką nutariau, kad labiausiai apsimoka (praktiškai visais aspektais) skristi. Ir pripažinsiu, man toks atradimas pasirodė na mažų mažiausiai neįtikėtinas ;).

aerospatiale

Skrydžiai į Maskvą vykdomi Aerospatiale/alenia Atr 42-300/320 lėktuvais. Atrodo visai dailiai, nesu tokiu skridęs. Vienok nelabai man patinka propeleriniai, kiek teko skrist labai erzinančiai vibruoja, ypač kai nosį prispaudi prie iliuminatoriaus...

Atsižvelgiant į tai, buvo pakoreguotas ir paties buvimo Maskvoje planas. Ketinu ten praleisti 4 visavertes dienas ir vieną tokią pusiau (atvykimo diena), taip kad šarvuotą princesę tikrai rasiu.

Komentarai

7 komentarai
  1. Originalas 2009/10/20 Atsakyti
  2. Artojas 2009/10/20 Atsakyti
  3. Kaimynas 2009/10/21 Atsakyti
  4. Toxis 2009/10/21 Atsakyti
  5. Artojas 2009/10/21 Atsakyti
  6. Pedro 2009/10/21 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *