Alus + ledai + trys gentainiai = One Day Project

Gal pastaruoju metu kiek per daug įrašu su „+“ simboliu pavadinime, tačiau šiuo konkrečiu atveju pliusas yra tinkama vaizdinė priemonė teigiamam angliavandenių poveikiui žmonių organizmams perteikti. Lietuviškieji „Tiny White Tribe“, priklausantys elitiniam lietuviškajam gamedev’ui ir galutinai neapsispręsdami – jie balta maža gentis, ar džoistikų nindzės, rugpjūčio pabaigoje susuko vienos dienos avantiūrą, kurios metu iš redbulio, alaus, ledų ir trijų karmakais norinčių tapti žaidimų kūrėjų kokteilio pagimdė nemokamą iPhone aplikaciją susidedančią iš trijų mini žaidimų.

Maža to – jie pažadėjo, kad tas žaidimas iš rinkinio, kuris bus žaidžiamas dažniausiai, transformuosis į One Week Project – t.y. jie paims tą žaidimą ir prie jo pasėdės septynias dienas -suvartos septyniskart daugiau gėrimų ir angliavandenių, galbūt į rutiną įmes ir kelias picas(siekiant kompensuoti keturių papildomų kūrėjų trūkumą), bei pristatys ultimatyvią žaidėjų išrinkto žaidimo versiją, kuri tikriausiai jau bus mokama(na, jie to nemini, bet tai būtų pateisinamas sprendimas).

„One Day Project“ AppStore startavo rugsėjo pradžioje ir per daugiau nei mėnesį trunkančią jo odisėją jau sudomino virš tūkstančio žaidėjų, kurie savo kasualiniais pamaigymais „balsavo“ už vieną iš trijų – „Bear USA“, „Bubble Jamaica“ ir „Cosmos Force“ žaidimų juos žaisdami.

Paprastai ir lengvai pop pop pop pop!

Šią akimirka ne itin didele persvara pirmauja „Bear USA“, kuris visomis prasmėmis yra geriausias paketo žaidimas, nes derinamas su skambančia lotynų amerikos muzika(beje, jau skambėjusia 2001-ųjų metų PC žaidime „Tropico“), savo mechaniškai primityviu geimplėjumi įveda į savotišką transą. „Bear USA“ tema leidžia daryti prielaidą, kad ne viskas buvo daroma tik su alaus ir ledų pagalba – kaip gi kitaip traktuoti pliušinį meškiuką sėdintį vidurį pievos ir atakuojamą jo suzombėjusių gentainių, kurie, žaidėjo paliesti, sprogsta į paralono dalelių lietų ir pavirsta gėlyte? Atsiųstame pranešime, „Tiny White Tribe“ atstovas Lukas minėjo, kad TWT orientuojasi į vakarų rinką – ir tai persiduoda tokiose „Bear USA“ detalėse kaip pavadinime, bei JAV vėliavos fragmento skarele ant pagrindinio herojaus – meškiuko galvos. Dar daugiau vakarietiško gyvenimo fobijų perteikia meškiukų zombių susisprogdinimo aktas, pastariesiems priartėjus prie herojaus. Trumpai kalbant – „Bear USA“ yra kaip trumpas užmušantis eilėraštis, tarp kurio eilučių atsiveria erdvės interpretacijoms prie alaus ir redbull kokteilio.

gobear

Kiti paketo žaidimai silpnesni. „Cosmos Force“ naudoja iPhone akselometrą, kurio pagalba jums reikia valdyti ateivio kosminį laivą ir išvengiant asteroidų ir kosminių šiukšlių, užtikrinti saugią ateivio kelionę namo. Žaidimas ypatingai lag’ina ir nėra itin įdomus savaime, tad mažas peržaidimų skaičius nestebina. „Bubble Jamaica“ savo mechanika primena „Bear USA“, tačiau žaidimo elementai jame išreikšti silpniau. Tai savotiška rastamaniška klasikinio „Asteroids“ versija, kurioje ekrano lietimu turite sprogdinti muilo burbulus. Tik tiek – TAP TAP TAP TAP – viską kas juda ir panašu į muilo burbulą.

aliens

Žaidimai pasižymi neblogu grafiniu apipavidalinimu(kas nebūdinga lietuviškiems iPhone žaidimams) ir girdėtu(sąsajos su „Tropico“ tikrai tam tikra dalimi užmušė projekto originalumą), tačiau tikrai geru garso takeliu. Belieka tik laukti, kol TWT(ar Joystick Ninjas) imsis savaitinio projekto ir tikėtis, kad jie išspaus pakankamai vaško iš „Bear USA“.

„One Day Project“ galite parsisiųsti iš iTunes.
Plačiau apie projektą – oficialiame puslapyje.

P.

Komentarai

2 komentarai/-as/-ų
  1. ŽL 2010/10/13 Atsakyti
  2. JoystickNinjas 2010/10/20 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *