Albion Online – kai pasirodys, žaisim!

Kažkokiu būdu, nuo pat savo žaidimo paskelbimo Albion Online internetuose užsitarnavo RuneScape vaikaičio vardą. Tačiau toks teiginys ne visiška tiesa. Albion Online tai viduramžių tematikos, smėlio dėžės principu varomas MMO, kuris nuo kitų tokio tipo žaidimų išsiskiria keletu įdomių dalykų, kuriuos kūrėjai ypač dažnai bando pabrėžti, o mes vis pražiūrime pro pirštus, nes kažkur visa tai jau matėme. Tačiau ne vienoje vietoje…

albion 1

Nuo daugiau nei prieš metus įvykusios sėkmingos Kickstarter kampanijos, Albion pasaulis prisipildė gyvybės ir dabar yra uždaro beta testo stadijoje. Žaidimas sulaukė didelio susidomėjimo, o to priežastimi, be jokios abejonės, tapo kūrėjų užmačios žaidimo pasaulį paversti milžiniška smėlio dėže, kur žaidėjai ne tik gaminasi viską patys, tačiau ir formuoja miestus, statosi pilis ir tokiu būdu daro įtaką visam žaidimo pasauliui. Sandbox Interactive užmačia – Albion Online paversti išskirtinai pačių žaidėjų varomu pasauliu, kuriame visos interakcijos vyksta tarp žmonių abejose laido pusėse.

Tad kuo gi tas pasaulis, kuriame NPC parduoda nebent kokį kibirą, yra ypatingas? Be tradicinių požemių ir reidų Albion Online savo žaidėjus lepins ir PVP žaismo naujovėmis. Kūrėjai giriasi, kad kol kas yra sukūrę per 200 skirtingų zonų, kurias žaidėjai burdamiesi į gildijas galės užkariauti ir apstatyti savo pastatais, duodančiais vienokių ar kitokių bonusų. Oponuojančios gildijos galės skelbti karą ir mėginti iškovoti jau užimtą teritoriją tam tikrų karų metu.

Negana kovų dėl teritorijos, Albion Online taip pat turės ir tam tikras zonas, skirtas pavieniams PVP mėgėjams, kur žaidėjai galės vieni kitiems duoti į kaulus. Iš to išplaukė ir sprendimas sukurti neatlaidžią kovos sistemą, kur numirus kartą, prarasime beveik viską, ką turėjome inventoriuje, o bet kuris prašalaitis galės susirinkti mūsų pamestus daiktus. Tiesą pasakius, Albion Online mirties mechanikos kažkuo primena senuką Runescape, kur vienintelis būdas gauti geresnį daiktą buvo jį pasigaminti pačiam arba nulootinti jį iš jau spėjusio atšalti oponento kūno.

albion 2

Daiktai Albion Online pasaulyje darys įtaką ir mūsų veikėjo gebėjimams. Kadangi žaidime nėra klasių, kiekvieno veikėjo įgūdžiai priklausys nuo turimos ekipuotės. Jei savo veikėjui uždėsime skydą ir kalaviją, jis turės įgūdžius, atitinkančius turimą ginkluotę, jei į rankas savo personažui įteiksime magišką lazdą – įgūdžių laukelyje atsiras ir burtų ar gydomųjų užkeikimų. Lygiai taip pat ir su šarvais – pasidabinę sunkiais metaliniais antpečiais turėsime kitokį įgūdžių arsenalą, nei mūsų draugas, kuris vietoje sunkios metalinės šarvų plokštės pasirinko lengvųjų odinių šarvų komplektą. Tam tikra prasme, tai naujovė MMO žaidimuose, jei neskaičiuosime ginklų ir jiems priklausančių įgūdžių mechanikos, kurią matėme Guild Wars 2 žaidime. Toks kūrėjų sprendimas, tikėtina, paskatins veikėjus eksperimentuoti su savo pagamintais daiktais, o viską atlikus gerai, galime laukti ir į tradicinius MMORPG rėmus netelpančių veikėjų tipų.

Daiktais galėsime prekiauti, mainytis ir atiduoti, o įdomiausia šiame procese tai, kad tam nebus specialiai skirtų vietų, kuriose galėsime pasiekti visus. Kūrėjai tikina, kad aukcionų mechanika yra tarsi vėžys MMORPG žaidimuose ir daugeliui žaidėjų sugriauna galimybę verstis patiems. Kai žaidime egzistuoja visą pasaulį apimantis aukcionas, žaidėjai dažnai turi paklusti priimtai ir nusistovėjusiai pasaulinei vienokio ar kitokio daikto kainai. Vietoje to, Sandbox Interactive sumanė, kad daiktus bus galima parduoti tik tame pačiame regione esantiems žaidėjams. Norėdami vieno regiono ištekliais prekiauti kitame – žoleles, metalus ar jau pagamintus ginklus bei šarvus turėsime pergabenti, o tai įgalins dar įvairesnių žaidėjų tarpusavio interakcijų, o pasaulyje netruks atsirasti pakelės plėšikų, karavanų bei jų sargybinių ir taip toliau.

Vis tik po pokalbio su žaidimo kūrėjais pasigedome kalbos apie pačią pasaulio istoriją. Labai dažnai nauji MMO žaidimai sulaukia nesėkmės dėl savojo naratyvo trūkumo, tačiau Sandbox Interactive vyrukai patikino mus, jog istorijos jie nepamiršo. Kartu su oficialiu Albion Online startu ketinama išleisti ir knygą, kuri pasakos, kodėl Albion Online pasaulis yra toks, koks yra, ir už šį sprendimą norisi padrąsinamai paploti per petį. Greičiausiai pagrindiniai Albion Online pasaulio gyventojai į istoriją didelio dėmesio nekreips, tad jie galės rinktis kiek pasaulio istorijos šie pasirengę suvartoti. Juk Albion pasaulyje žaidėjai ir kurs pagrindinę istoriją. Tačiau tie žaidėjai, kurie į virtualiuosius pasaulius pasineria dėl epiškų legendų, galės džiaugtis rašytojo priskrebenta knyga su visa Albion priešistore.

Albion-Online 3

Na, o ko gero svarbiausia žaidimo savybė yra ta, kad Albion Online palaikys cross platform funkciją bei leis PC, Mac ir Linux žaidėjams savo veikėjus tobulinti Android ar iOS įrenginių ekranuose. Pasiteiravus kūrėjų ar jie nebijo, jog didelių mūšių ar reidų metu mažame ekrane bus painu susigaudyti kas ir kaip, Sandbox vyrukai neatrodė sunerimę. „Mes tikimės, kad mobilieji įrenginiai leis atlikti paprastesnes funkcijas – daiktų gamybą, gamybos įgūdžių lygių kėlimąsi ir panašiai, o susirėmimai su priešiškomis gildijomis ar galingais bosais bus atliekami kompiuterių ekranuose.“ Ir, po velnių, tai nuostabus sprendimas. Turėję 99 lygio medžių kirtimo įgūdį Runescape žaidime mane supras…
Albion online priima registraciją į betą. Spaudžiam nuorodą.intel

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *