Act of Agression Preview | Sprogimas Iš Praeities

„Act of War“ pasirodė tais senais laikais, kai Focus priminė tik Fordą, o ir statyti pavienius žmogelius RTS žaidimuose dar buvo priimtina. Pats strategijos aukso amžiaus saulėlydis! Ir štai, po eksperimentinio „R.U.S.E“ ir visai naujoviškų trijų „Wargame“, Eugen Systems mums pasiruošusi pateikti tęsinį — „Act of Aggression“.
AoW istorija sukosi apie konspiracijas ir naftą, dėl kurių kovoje susikibo tris skirtingas frakcijos. Act of Aggression, kaip ir dera moderniam tęsiniui, siūlo iš esmės tą patį.
Gamescom parodoje pristatyta siužetinė kampanija (kurios mes nebandėme) išsiskirs dinamiškai kylančiu sudėtingumo lygiu, paprastesniu žaismu ir įtaigiu pasakojimu. Kūrėjai teigia, kad ši yra kuriama tiems, kas mėgsta strateginius žaidimus su istorija, tiems, kas nepainioja tinklo režimo ir galimybės ramiai pakariauti vienatvėje. Iš esmės tai reiškia, kad kūrėjai seka StarCraft modeliu ir atskiria du, iš pažiūros iš ties nesuderinamus režimus tam, kad skirtingi žaidėjų tipai rastų kažką sau.

JAV nesuskubo magnetinių patrankų įdėti į laivus, o teroristai juos jau montuoja ant lengvųjų tankų

JAV nesuskubo magnetinių patrankų įdėti į laivus, o teroristai juos jau montuoja ant lengvųjų tankų

Kitos Gamescom naujienos nebuvo tokios jau reikšmingos. Pamatėm visą JAV pajėgų technologijų medį, pastatus ir ginklus. Sužinojom, kad kūrėjai pakluso fanų reikalavimams ir sukūrė papildomą, gerokai aukščiau virš žemėlapio pakeltą kamerą – tokią svarbią Wargame, tik AoA perteikiančią stilizuotą palydovinį vaizdą, kad tausotų kompiuterius. Sužinojome, kad ateityje bus daugiau architektūrinių modelių, leisiančių tiksliau pavaizduoti veiksmo vietą, tarkim JAV ir Kinijoje matysime skirtingus, tik šioms valstybėms būdingus pastatus. O resursai daugelio žaidėjų režime bus generuojami atsitiktinių skaičių generatoriumi.

Taip pat pažiūrėjom keletą pirmų siužetinės kampanijos misijų. Pirmosios buvo nepaprastai lengvos ir tetruko kelias minutes. Negali pykti: kūrėjai nutarė, kad ir mokomosios misijos gali būti siužeto dalimi, tad pirmoje misijoje mes mokomės vaikščioti, tačiau tuo pat metu dar ir medžiojame VIP taikinį. Ši misija tetruko keletą minučių, tačiau kūrėjų teigimu, įsivažiavę misijai turėsime skirti vidutiniškai 30 minučių. Paminėtina ir tai, kad nepaisant trijų žaidime esančių frakcijų, siužetinė kampanija bus viena ir bendra visoms trims pusėms. Išdavysčių ir konspiracijos mėgėjai jau gali rikiuotis į eilę.

Eilė prasideda sprogimo centre, tad paskubėkite

Eilė prasideda sprogimo centre, tad paskubėkite

Kaip ten bebūtų, po parodos grįžome namo, kur mūsų laukė žaidimo alpha build‘as ir kai ką jau galėjome ištestuoti patys.
Viena didžiausių AoA naujovių (kurią išbandėme) — ekonomikos apsunkinimas. Vietoje vieno seniau buvusio resurso – pinigų, gaunamų iš bankų ir naftos gręžinių – dabar yra dar ir aliuminis bei retųjų žemių metalai. Paskutiniųjų lengvai neiškasi – JAV tam reikia net atskiro pastato. Kiekviena frakcija turi kiek kitokį ryšį su tais resursų laukais, bet, apibendrinus, jie yra didelis galvos skausmas pradedantiesiems žaidėjams. Be to, kas pamena tiberium saugojimo problemas „Tiberian Sun“ (vis reikia statyti rezervuarus), tas dabar galės džiūgaut tuos įgūdžius pritaikydamas dar dviem resursams.
Žemėlapiai kol kas yra daugiau mažiau urbanizuoti, nes vienas lauke ne karys, trisdešimt – irgi nelabai. Miestuose veši bankai, kurie tau duoda lėšas priklausomai nuo to, kiek juose tupi kareivių (ir plėšikauja), todėl jie ir tampa natūraliais įtampos taškais. Mūšiuose, kuriuose didelis banko pastatas stovi pačiame žemėlapio centre, Chimera žaidėjui kils didelis noras ten įrengti didžiulę įtvirtintą poziciją.

Strykers gonna stryke

Strykers gonna stryke

U.S. Army yra labai netikslus pavadinimas JAV karinių pajėgų svajonių komandai sudarytai iš Jūrų pėstininkų, penkių Stryker variantų, nuviliančių artilerijos sistemų ir t.t. Kol kas atrodo, kad JAV DI rankose yra silpniausia frakcija. Nepaisant turbūt pigiausio ir efektyviausio prieštankinio pėstininko ir gero mobilumo ankstyvame žaidime, JAV turi problemų su sraigtasparniais ir lėktuvais (o ironija), be to, jų mašinos reikalauja individualių patobulinimų, kad būtų efektyvios. Du TUSK (Tank Urban Survival Kit) žaidimuose naudojami kaip pretekstas ant šarvuočių užmest dar šarvų, vėlyvam žaidime Abram paverčia labai labai kietu tanku, kurį suderinus su keliais Strykers ir inžinierine (vadinas, taisymo) mašina, gali padaryt mirties ordą, kuri akimirksniu sutaršys priešo bazę. Nelaimei, tas šarvų ir vikšrų kamuolys yra toks brangus, kad negali jau leisti jo prarasti.

Superhinds, tavo didžiausias draugas arba aršiausias priešas

Superhinds, tavo didžiausias draugas arba aršiausias priešas

Consortium, tuo tarpu, yra žaidimo metos favoritas. Tiesioginis pirmojo žaidimo consortium įpėdinis, jis teoriškai veikia slaptu (kai apsimetinėja PMC – samdinių – kompanija) ir atviru (kai ištraukia geriausius žaislus) režimu, tačiau tai labiau tematinis nei funkcinis skirtumas. Consortium yra šio žaidimo Nod, vadinasi daug techniškai trapių, bet smarkiai kertančių tankų, stealth ant ko pakliūva… bet svarbiausia yra tai, kad Superhind yra turbūt kiečiausias sraigtasparnis pagal kainos-efektyvumo santykį, o AMOS yra ankstyva artilerijos sistema, kuri, realiai, šika ant tankų ir šarvuočių taip smarkiai, kad kitiems tik pavydėt. Panašiai yra ir su jų pirmu tanku. Apskritai, Cartel turi keletą dalinių, kurie veikia, ir krūvą tokių, be kurių lengvai apsieisi.

Trys „Tigrai”, keturi „Terminatoriai”, du superginklai, nesugėbjimas gerai išdėstyti bokšteklių...

Trys „Tigrai”, keturi „Terminatoriai”, du superginklai, nesugėbjimas gerai išdėstyti bokšteklių…

Paskutinė frakcija yra Chimera, keistai nedraugiškai pavadintos JTO pajėgos, šiame žaidime perėmusios Task Force Talon vaidmenį. Matyt tam, kad nebūtų, kaip AoW, dvi amerikiečių frakcijos prieš „teroristus“. Chimera turi krūvą žaislų iš viso pasaulio – nemažai net rusiškų, tarp jų ir mitinis, niekad gyvenime nieko nepadarysiantis, PAK FA – kurie yra labai multifunkciniai, tik spėk bazėje upgreidus pirkt. Jų apsauginis bokštelis yra neprilygstamas, jie patys gali statyti geriausias tolimas bazes, o žaidimą pradeda su sunkiuoju snaiperiu, kuris kapoja tiek pėstininkus, tiek mašinas. Nelaimei, Chimera vienoje rolėje chimera neturi gerų dalinių, todėl jiems sunku, ypač žaidimo pradžioje, kai reikia rasti atsaką į Hind poplūdį. Ir nors Chimera turi vieną geriausių sraigtasparnių žaidime, jų lėktuvai yra visai neverti dėmesio.

Visai kaip ir PAK FA realiame gyvenime.

Iš viso, žaidime pėstininkai svarbą praranda labai greitai – išskyrus gal CARTEL ir JAV MANPADS ginkluotus žmogelius, kurie patupdyti į pastatus gali be galo ilgai erzinti priešą. Juos sunku sužiūrėti ir identifikuoti mūšio lauke, nes jie tokie mažyčiai, o pritraukti vaizdą arčiau nėra jokio reikalo. Liūdna, nes kaip ir AoW, sužeistus pėstininkus ar vairuotojus iš sudegusio tanko galima paimti į nelaisvę ir taip prisidurti resursų. Tačiau krūvos tankų ir sraigtasparnių neleidžia nukreipti dėmesio į žmogiškuosius išteklius. Ne tai, kad tankai ir panašiai labai gyvybingi – ištverme pasižymi tik Super Hind ir Abrams.

Kartelio bokšteliai šliejasi prie pastatų, iš kurių lipnia juosta apklijuotais prailgintuvais vagia elektrą. Problemos sprendimas - visą žemėlapį paversti baze.

Kartelio bokšteliai šliejasi prie pastatų, iš kurių lipnia juosta apklijuotais prailgintuvais vagia elektrą. Problemos sprendimas – visą žemėlapį paversti baze.

„Act of Agression“, kaip ir „Wargame“, labiau net nei „Wargame“, yra bereikalingai gražus žaidimas. Gali iš arti pažiūrėti į pakenčiamai detalius pėstininkus, bet nėra reikalo (ar laiko). Tas pats ir su šarvuočiais (JAV išskyrus) : svajonių šalyje visos transporto priemonės yra rudos ir bjaurios. Interfeisas, tuo tarpu, yra gražus, bet funkcionaliai prastas, ypač perteikiant resursų būklę ir informaciją apie parinktą tavo dalinį (net jei jos žaidime mažoka, dėl aukso amžiaus dalinių primityvumo). Garsas kenčia absoliučiai: AoA nebus žymus karių citatomis (išskyrus gal kiek per daug laiminga Cartel pilote, paskelbiančia, kad ji džiaugiasi radus naftos), o muzika skamba lyg priklausytų kokiam pigiam rusiškam strateginiui žaidimui.
Vis tik, jei iki starto „Act of Aggression“ sulauks kelių kosmetinių patobulinimų, neabejoju jis virs dovanėle ir saldainiu RTS žanro fanams. Negalime teigti, kad keičiant frakcijas kis ir pats žaismas, bet ir aklai pereit nuo vienos prie kitos negalėsite. Būtų smagu, jei kūrėjai išspręstų problemas su viską įkyriai matančiu DI, subalansuotų kartelę, išmokytų dalinius šūkauti ir suteiktų daugiau svarbos pėstininkams.

Tik prašome nenerfint Super Hind. Nes visi žaidėjai yra dideli Mi-24 fanai.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *