600 ačiū už praskaidrintą vakaro nuotaiką

Kai iš projekto „Žalgiriui 600“ gavom laišką su prašymu įsidėti rėmimo skydelį, pamenu parašiau Gedui kažką panašaus į  „O! Kareivukai, jėga davai įsidedam“. Iškart neįsidėjom, nes Gedas labai mokės, bet finale viskas pavyko, kartu dar prie visko prijungiau „Games.lt“. Ne todėl, kad susižavėjau projekto kūrėjų pažadais, o grynai dėl to, kad manau jog miniatiūros labai gražu. Proginės miniatiūros išvis super.  Ale šiandien jaučiuos kaip kakučio pakramtęs…

O buvo taip…

Užuot tiesiog paprašę pagalbos, projekto organizatoriai supylė va tokį aukso kalną:

 • Palikti savo pėdsaką didžiausiame Žalgirio mūšio makete – pačiam įklijuoti vieną iš figūrėlių.
 • Įsiamžinti prie dar nebaigto maketo, kuris, tikimės, turės istorinę vertę – blogeriams paskirtą dieną fotografuosime visus, nuotraukas kelsime į internetą, iš kur jas galėsite atsisiųsti kiekvienas iš jūsų.
 • Asmeniškai pasikalbėti su projekto statytoju bei istorikais, kurie rinko medžiagą šiam projektui – jiems užduoti Tave dominančius klausimus Žalgirio mūšio tema.
 • Tavo tinklaraštis bus įtrauktas prie projektą remiančių blogerių sąrašo svetainėje www.zalgiriui600.lt bei projekto puslapyje Facebooke.
 • Specialiai projekto „Žalgiriui 600“ palaikytojams blogeriams pasiūlysime vieną dieną apsilankyti Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir išvysti jau užbaigtą Žalgirio mūšio maketą (liepos mėn.).

O gavos taip…

Kad projektą parėmė vos 20 tinklakračių.  Tai yra lygiai tiek kiek jų būtų buvę jei organizatoriai nebūtų nieko žadėję, o tiesiog paprašę pagalbos. Ir gyvenime nebūčiau sureagavęs į tai, kad mus išdūrė, nes vasara įtempta ir niekur lankytis aš neplanavau, jei ne šiandienos laiškas. Paskaitom.

„Mielieji blogeriai, palaikantys projektą „Žalgiriui 600“,
Galbūt jau dalis iš Jūsų pastebėjote žiniasklaidoje – šiandien buvo pabaigtas didžiausias Žalgirio mūšio maketo kūrimas. Buvome žadėję, kad mūsų draugams blogeriams suteiksime galimybę patiems įklijuoti vieną figūrėlę makete – bet tada, deja, dar nežinojome, kiek mažai laiko mes turėsime figūrėlių sustatymui. Gerokai ilgiau nei planavome užtruko jų liejimas Kaune ir krupštus dažymas Vilniuje, todėl figūrėles teko statyti milžinišku tempu – visą tūkstantį jų, konsultuojantis su istorikais, sustatėme per porą dienų, o paskutinės ir svarbiausios figūrėlės – Jogailos, Vokiečių ordino magistro ir Vytauto atkeliavo prieš pat maketo pristatymą, likus porai valandų.“

Ilgai mąsčiau kodėl ši nesėkmė neleido suorganizuoti fotosesijos prie nebaigto maketo, taip suteikiant blogerių visada trokštą ekskliuzyvą, bet ai… Čia išvis pradėt reiktų, kad mes būdami mažaisiais partneriais apie viską jau turėjom žinot iš žiniasklaidos. Tai natūraliu būdu reiškia, kad į atidarymą mūsų irgi nekvietė. Sakyčiau kalbam apie didelę armiją nerd’ų, bet gi ne. 20 tinklaraštininkų iš kurių pusė vis tiek negalėtų atvykti, o kita pusė atvykus gėdos nepadarytų.  Svarbiausia, kad visi gavę kvietimus liktų patenkinti.

„Todėl labai skubėjome pabaigti projektą iki Žalgirio mūšio metinių, bet nepamiršome mūsų pažadų Jums.“

Oh Rly? Kareivukus nulups ir leis vėl įklijuot žybsint paparacų blykstėms?..

„Artimiausiu metu pasiūlysime konkretų laiką, kada Jūs galėsite užsukti į Lietuvos nacionalinį muziejų Vilniuje, pasigrožėti maketu, išgirsti istorikų pasakojimą apie mūšio atvaizdavimą ir visas detales, pafotografuoti maketą (įprastai muziejuje fotografuoti neleidžiama, bet sutarsime, kad Jums padarytų išimtį – jei tik pageidausite fotografuoti). Kai tik su istorikais suderinsime tinkamą laiką – informuosime ir lauksime Jūsų.“

Oh my! Ekskliuzyvinės teisės pafotkinti! Wow. Turiu galvoj. Wow!

Būtų malonu, jei mums brūkšteltumėt, ar tokia galimybė Jus domintų.

Ačiū, ne.

„O kol kas galite pasigrožėti maketo nuotraukomis, darytomis žiniasklaidos atstovų:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vilniuje-pristatomas-zalgirio-musio-maketas.d?id=34487731

http://www.15min.lt/gallery/show/-12269“

Sprendžiant iš foto, į atidarymą būtume tilpę. Net jei visi atvažiuotume. Ir šiaip… Perskaičius „O kol kas galite pasigrožėti maketo nuotraukomis, darytomis žiniasklaidos atstovų“ man galvoj kažkaip suskambo:

Atleiskit jei visam kontekste skamba keistai, tiesiog lietuviško analogo nežinau.

Žodžiu visa tai nereiškia, kad nustojom palaikyt idėją. Palaikom ir toliau, bet va organizatoriams tai norėtųsi po kankorežį… Tiek už organizavimą, tiek už bendravimo įgūdžius.

Rūpus miltai… Kaip visa tai lietuviška.

O ypač tai, kad ilgame laiške nei vieno „atsiprašau“.

P.S.: „Kažkas Lietuvoj bandė įtvirtint teoriją, kad blog’ai irgi žiniasklaida. Po viso to, turim bent argumentą jiems užčiaupti :)“

Komentarai

7 komentarai
 1. Originalas 2010/07/15 Atsakyti
 2. Xanthus 2010/07/15 Atsakyti
 3. Nowitzkis 2010/07/15 Atsakyti
 4. Mind. 2010/07/15 Atsakyti
 5. ecOr 2010/07/16 Atsakyti
 6. @carcharell 2010/07/20 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *