O iš po vakar…

Iš po vakar jau galima ir plačiau padiskutuot. Kadangi vakar visai smagiai gavos, kviečiu visus ir šiandien. Taigi. Mintys po vakar dienos Nintendo ir Sony pasirodymų.

1. Manau visai atspėjau, kaip atrodys Nintendo, ir kaip jie patys dėl to jausis. Akivaizdžiai konsolė ne toj parodoj. Nepaisant to, kad E3 laikoma prekybininkams skirta paroda, galimybės uždirbti su Wii niekam iš susirinkusių nepasirodė įdomios. Aplodismentų ir ovacijų praktiškai sulaukė tik tiek projektai, kurie greičiausiai generuos sąlyginai mažus pelnus. The Conduit, Metroid Prime, Dead Space. Paskutiniojo aš asmeniškai taip pat labai laukiu. Bet nei aš, nei dauguma salėj susirinkusių neesam Nintendo target‘as. Nintendo target‘as greičiausiai apie E3 išvis žino tik iš nuogirdų. Žodžiu buvo nuobodu.

2. WMP kaip ir tikėtasi siūlo 1:1 rankos judesio perkėlimą į žaidimą. Tai tiesiog Wii mote patobulinimas ir tam tikra prasme perkėlimas į naują lygį. Mano nuomone Wii to tikrai reikėjo. Tai tikrai atvers naujas galimybes. Tai tikrai patiks target‘ui. Tai tikrai generuos naujus pardavimus.

3. Pulso matuoklis greičiausiai bus panaudotas su Fitness/Sport kategorijos žaidimais. Manau, kad jį naudos ir su JP populiariais loginiais žaidimais. Realiai fainas priedukas. Matau jo panaudojimo galimybes vos ne kiekvienam žaidime. Pulsas gali būti faktoriumi pakeliančiu žaidimą į kitą lygį. Čia viskas remiasi į tai, ką realiai su įrenginiu galės daryti developeriai. Ir dar labiau remiasi į tai, ką developeriai norės su juo daryti. Kol kas nieko apie tą daikčiuką neaišku, daugiau ir nekomentuosiu.

4. Sony greičiausiai nutarė, kad PS3 jei ir atsipirks tai ne artimiausiu laiku. Todėl labai pabrėžė 10 metų ciklą. Todėl darė didelį spaudimą ant PSP. Nes nuo šiol PSP ir PS2 maitins korporaciją. Iš esmės tai nėra blogai. Už tuos pinigus PS3 fanai gaus naujų žaidimų ir naujų draugų… Bet pats Sony pristatymas dėl to buvo nuobodokas. Bent jau man. Nes aš nežaidžiu su PS2 ir beveik nenaudoju PSP. Aišku viskas atrodytų kiek kitaip, jei ne viešas Sony apsistumdymas su D.Perry. Po to visi ir sužinojo apie PSP Go.

5. Grant Turismo ant PSP tikrai sudomino. MGS nuvylė. Nepaisant to, kad Kojima visaip stengėsi užtikrinti Sony gerbėjus savo ištikimybe brand‘ui. Teiginiai True Sequel buvo pakartoti kelis sykius. Buvo pabrėžta, kad tai ne spin-off ir kad Kojima pats asmeniškai dirbs su žaidimu. Taip. Teoriškai tai tikrasis MGS, praktiškai… Iš mano bokšto žiūrint, geriau jau jis būtų multiplatform ir next-gen. Pastaruoju metu man PSP kur kas svetimesnis nei X360 ir tiek. Vis tik prisimenant vakarykštę diskusiją su ZZ1 darosi akivaizdu, kad MS, Sony ir Konami teisininkų ir derybininkų laukia karštas sezonas. Heh… Good luck with that.

6. Naujas Sony judesiu valdomas pultelis. Mano supratimu tarpinis variantas tarp WMP ir Natal. Teoriškai, jis turėtų būti net lankstesnis už WMP. Taip pat teoriškai jis neatrodo toks patrauklus kaip Natal. Sony pabrėžė, kad kai kuriems veiksmams reikia paspausti mygtuką, nes kitaip neįdomu. Na Natal tokios galimybės neatima. Natal ją net išplečia, nes tarkim su žaidimu gali gauti ir tikro pistoleto repliką kur spustelėjus gaiduką, žaidime šūvis įvyksta tiesiog dėl kokio nors replikos skleidžiamo garso. Tokį priedą žaidimui galima padaryti už kelis žalius ir žaidimą platinti už standartinę kainą. Galima. Klausimas ar kas darys. Žodžiu po visko priėjau išvados, kad daugiau apie tai kalbėsim, kaip įrenginius išmėginsim. Aš pats ketinu išmėginti visus. Iki tol manau, kad Natal atrodo patraukliausiai ir ambicingiausiai. Tai reiškia du dalykus. Microsoft turi uperhand‘ą, bet… Fail tikimybė jų stovykloj daug didesnė. Aš turiu Wii ir žinau ko maždaug tikiuosi iš WMP. Čia mano lūkesčius patenkinti lengva. Sony atveju panašiai. Daug metų žaidžiu su Eye Toy. Dabar jie nori išplėsti jo galimybes. Kažkiek. Stebuklo nesitikiu, nors kaip supratau, naujasis MC visai padoriai veiks prieblandoj. Tai būtų puiku. Kas liečia Natal. Kažkodėl esu įsitikinęs, kad tas daiktas turi pasiūlyti kur kas daugiau nei Eye–Toy. Manyčiau, kad Microsoft įrenginukas privalo pasirodyt kur kas geriau nei konkurentai. Nes jei pasiūlys tą patį, jį sumals su dulkėm. Ne tik spauda. Tai padarys patys konsolės fanai, su originalu priešaky :). Laukiam ir tikimės. Pirmas raundas su Wii jau šią vasarą. Beje, Sony manyčiau politiškai teisingai pabrėžė, kad naujos valdymo technologijos tėra casual stuff vaikučiams. Nors ir apsimesdami, kad išvis nematė Natal, manau taip jie bandė pasakyti, kad Natal is not the big thing. Aišku niekas jų neišgirdo, nes E3 hype war was lost a day ago :). Manau Sony nesuklsytų, jei savo naują valdiklį developintų ne tik PS3, bet ir PS2 sistemai.

7. Žaidimai. Neslėpsiu Sony tikrai nustebino. Nes tikėjausi, kad rodys išskirtinai tik tai ką jau esam ne kartą matę.

8. Modworld Racing, naujas arkadinis lenktynių žaidimas atrodo tikrai fun. Jame susitinka du mano numylėtiniai. Revolt ir LBP. Kiek parodė veikimo principą, tikrai buvau sužavėtas. Nors pirmos pristatymo akimirkos pasirodė visai neįspūdingos. Tikrai plačias galimybes atveriantis projektas. Labai patiko kaip atrodo Uncharted. God of War III atrodo gerai, bet suabejojau ar mano skrandis atlaikys visą žaidimą. Tikrai manau, kad su žarnu ir konvulsijų vaizdavimu jie perlenkė lazdą. Dar galvosiu ar pirkt.

9. Last Guardian. Panašu, kad vėl bus vienas tų žaidimų kuris atskiria PS3 nuo visų kitų. Gražus, šiltas, emocionalus. Art stilius paliko įdomų įspūdį. Tikrai laukiu daugiau naujienų.

10. Final Fantasy XIV nesukėlė jokių emocijų. Jo exclusyvumas sistemai taip pat.
11. Išskirtinis Rockstar North PS3 žaidimas Agent. Nesukėlė jokių emocijų. Išvis. Tiek jo, tiek FFXIV paminėjimas man pasirodė pritemptas. Kad būtų ką parodyt.

12. Labai patiko, kad nerodė tradicinių Buzz, Singstar and so on. anonsų. Atsibodę visa tai.

13. MAG nelabai paliko įspūdžio. Greičiausiai todėl, kad manęs nežavi pati konsolinio MMOFPS idėja. Va jei vado interfeisas būtų paremtas RTS principu. Rusai kažkada kažką panašaus svajojo sukurt.

14. Išskirtinių žaidimų fronte Sony kaip ir iki E3 man atrodo stipriau nei MS. Prieš E3, X360 faktiškai nebuvo anonsavus jokių exclusive žaidimų. Sony paleido inFamous, erzina su GOWIII, Heavy Rain, MAG, GT5 etc. Per E3 MS anonsavo kelis visiškai išskirtinius žaidimus, Sony irgi. Faktas tas, kad MS greičiausiai viską paleis iki 2010 pirmos pusės. Sony… Hm.. Manau 2011 pirma pusė ne riba. Todėl, nors Sony katalogas ir atrodo platesnis, kol kas tai nieko nereiškia. Kažkiek taškų sudėlios šių metų GC ir TGS parodos. Tai rudenį ir paskaičiuosim viščiukus.

15. In general. Linksmiausias ir daugiausiai šypsenos sukėlęs pasirodymas mano galvoj kaip buvo taip ir liko Microsoft. Mano galvoje jų sukeltas Hype kažkiek jau pablėso, bet visai neabejoju, kad jie laimėjo teisę važiuoti ant naujienų šleifo. Manau, kad iki artimiausios rudeninės parodos, internete ir spaudoj daugiau skaitysim apie MS nei apie Sony.

Nintendo, kaip ir tikėjausi nesukėlė jokių emocijų. Sony išpradžiu užkniso savo korporatyviniu mėšlu, bet paskui nieko. Į pabaigą net labai nieko. Vien dėl to, kad jei ir skaitė jie iš suflerių, buvo sunku tai pamatyti. MS ir EA prezentacijos buvo akivaizdžiai skaitomos ir mane tai erzino.

Bendrai paėmus šių metų E3 užskaitau. Buvo tikrai smagu, nepaisant to, kad 2008 visa industrija tikrai smarkiai fail’ino saugodama savo paslaptis. Laukiam rudens?

Komentarai

25 komentarai/-as/-ų
 1. ZZ1 2009/06/03 Atsakyti
 2. Toxis 2009/06/03 Atsakyti
 3. BadBoyyy 2009/06/03 Atsakyti
 4. Originalas 2009/06/03 Atsakyti
 5. artojelis 2009/06/03 Atsakyti
 6. ZZ1 2009/06/03 Atsakyti
 7. artojelis 2009/06/03 Atsakyti
 8. ZZ1 2009/06/03 Atsakyti
 9. Toxis 2009/06/03 Atsakyti
 10. ZZ1 2009/06/03 Atsakyti
 11. artojelis 2009/06/03 Atsakyti
 12. Toxis 2009/06/03 Atsakyti
 13. Originalas 2009/06/03 Atsakyti
 14. feLenius 2009/06/03 Atsakyti
 15. Originalas 2009/06/03 Atsakyti
 16. Originalas 2009/06/03 Atsakyti
 17. ZZ1 2009/06/03 Atsakyti
 18. Artojas 2009/06/03 Atsakyti
 19. ZZ1 2009/06/03 Atsakyti
 20. Kratosas 2009/06/04 Atsakyti
 21. Originalas 2009/06/04 Atsakyti
 22. toxis 2009/06/04 Atsakyti
 23. Artojas 2009/06/04 Atsakyti
 24. Flasko 2009/06/04 Atsakyti
 25. Originalas 2009/06/06 Atsakyti

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *