Atom Zombie Smasher – Orbitinis bombardavimas prieš rožines ordas

Vaikas, kuris vaikystėje nesvajojo iš orbitinės stoties vadovauti dirižabliui, kuriuo samdiniai keliauja gelbėti niekuo nekaltų žmonių nuo zombių, tikriausiai iššvaistė savo jaunatvę niekams. Šiaip ar taip, Atom Zombie Smasher tikisi, kad žaidėjas norės imtis šio vaidmens. Nes 1960 metais fiktyvią ir keturkampę Nuevos Aires šalį užpuolė zombiai, „zed“ vadinami ir rožine spalva žymimi. Po įvairių neefektyvių ir beveik resursus pribaigusių bandymu kovoti su problema, keletui aktyvistų teko išvalyti aukščiausią vadovybę. Dabar visos Nuevos Aires Orbital Control viltys dedamos į tave, žaidėjau.

Žaidimas vyksta strateginiame ir taktiniame žemėlapiuose. Strateginiame matomas visas šalies planas, suskirstytas teritorijomis, o šios – nuspalvintos pagal statusą. Čia tenka planuoti kurią iš jų teks bandyti atimti iš rožinių Zed gniaužtų, vykdyti mokslinius tyrimus ir gal naudoti strateginę ginkluotę (Lamos bombas!). Strateginiame lygyje taip pat yra ir pergalės stulpeliai: tavo ir „zed“. Kuris pirmas užpildo saviškį, tas ir laimi. Taškai gaunami už laikomas teritorijas ir misijų vykdymą. Pakankamai paprasta – esmė tame, kad norint laimėti reikia užgrobti žemes, nes vien iš užduočių nesurinksi ko reikia.

Misijos perkels į taktinį žemėlapy, kuriame reikia išgelbėti civilius (kuo daugiau, tuo geriau) arba, jei esi labai kietas, prieš išgelbėjant išskersti visus zombius – taip užgrobiama zona. Jei pavyksta tik išgelbėti žmones, zona prarandama tiek tau, tiek „zed“. Civilių, mokslininkų ir zombių skaičius priklauso nuo infekcijos lygio (šis gali kilti strateginiame žemėlapyje). Paskutinis – ketvirtas – lygis reiškia, kad jokio gelbėjimo nebus, reikia išpjauti zombiu mases. Tokios tad ir užduotys.

Paprastai jose lydės keturių samdinių, iš kurių vienas visada gelbėjimo sraigtasparnis, būrys, atsitiktine tvarka parenkamas tarp misijų. Snaiperiai, artilerija, pėstininkai labai tinka turintiems ambicijų karjerą pasistatyti ant kalno rožinių lavonų. Užtvaros, minos, dinamitas ir zombių masalas… ne taip gerai. Artilerija, aišku, yra karo dievas, kurį sudėtinga naudoti dėl užsitaisymo ir sviedinio keliavimo laiko. Bet ji, ypač su patobulinimais (8 sviediniai vienoje salvėje?), yra didžiausias žudikas ne specialių ginklų kategorijoje. Pėstininkai laksto gatvėmis ir, atrodo, yra neskanūs zombiams, bet jų keliavimo laikas paprastai ilgas ir trūksta taiklumo masėms zombių. Snaiperiai nuo vieni parinkto pastato gali pamušti zombį bet kurioje žemėlapio dalyje, bet šis turi atitursenti į jų šaudymo lauką.

Na, o draugas sraigtasparnis, mūsų motorinis angelėlis, atskrenda į tavo nustatytą vietą, oro sirena sukviečia civilius tam tikroje zonoje ir kurį laiką laukia, kol jie sulips. Išskrist gali ir tuščias, jei niekas neprisistatė. Jei prie jo prieina zombiai, pasigirsta panikuojantis „LZ is hot“ ir sraigtasparnis purpteli kaip žvirblis metalinis. Laimei, zombiai šiame žaidime į garsus nereaguoja.

Ne kovos metu žaidimas padeda atsipalaiduoti su savo savitu humoru – reikia maždaug „Tropico“ požiūrį į Pietų Amerikos vyriausybes suderinti su senais monstrų filmais ir išeis „Atom Zombie Smasher“.  Tuo tarpu taktiniame režime tikrai netrūksta įtampos ir dramatizmo. Zombiai yra pakankamai greiti, o civiliai jai pavirsta vos prilietus – tikrai nekoks vaizdas, kai šviečiančių geltonu, civilius žyminčių kvadratėlių krūva per akimirką pavirsta rožine orda. Dramatiškais momentais civiliai spraudžiasi aplink evakuacijos zoną vidury sulyginto kvartalo, aplink šlaistosi zombiai, kuriuos savo ugnimi ganėtinai lėtai kapoja snaiperiai ir kareiviai…  Abstraktus veikėjų vaizdavimas palieka vietos fantazijai ir pačiam susikurti dramą, kurią jaučia žmonės laukiantys malūnsparnio gatvėje, kurios abu galus užtvėrė „zed“ ir juos atbaido tik du būriai pėstininkų.

Norintys ir turintys du atliekamus pultelius gali dar du draugus pasikviesti pažaisti kartu. Žaidimas taip pat tariamai lengvai pasiduoda modifikacijomis, bet maniškis labiau pasidavė „Blue Screen of Death“.

Kita vertus, reikia atsižvelgti į kainą – 10 eurų. Nors žaidimas ir juokingas, o užsieniečiui tokia kaina ir juokinga, mūsuose tikriausiai geriau pataupyt…arba išleisti ant kito to pačio kūrėjo „Blendo Games“ žaidimo – kosminių mūšių simuliatoriaus Flotilla. Jame yra pingvinų piratų ir nuo valdžios bėgančių kačių, tad pramoga garantuota.

Komentarai

Atsakyk

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *